Зимата полека отминава, Юнчето пълзи и се изправя.

  • 81 047
  • 732
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 410
Здравейте дами,

не се включвам редовно, но нещо все не остава време. Докато почистя,после хайде на разходка. Тези дни ме хванаха и щурите та мих прозорци в спалнята,пердета прах,основно почистване...тези дни ще дойде ред и на хола.

Бяхме една седмица при наще на село,следващата седмица отиваме на селото на ММ. Смятам пролетта и лятото да сме предимно извън София пък ще видим.

за кръщенето- ние също смятаме да правим. Имаме дата и час за Май месец в Ресиловски манастир. Това е много близо до селото на ММ, в Рила планина,уникална природа. Има само още едно бебе 2 часа преди нас. Литургията също е половин час.

бели - Алекс вече пълзи като фортуна,дори и с шините сутрин не се предава и щъка. Столчето е с 4 коланчета, като на количката. За сега само едната ръка е успявал да си изплъзне. Затворила съм вече всички контакти,на един шкаф сложих защита от деца,че ми го отваря и да не се стисне. Махнахме дръжките на някои шкафове, че са доста остри и да не тупне главичка. Вече 2 пъти си прехапва езичето като тупка по дупе. Първия път видях само зачервеното езиче, но вчера доста ме изплаши-тупна на дупе и се разплака. Отивам бързо при него и гледам около устата кръв Sad от езичето беше...почистих и дадох малко вода и спря. Бързо се успокои и кръвта спря веднага,но така се уплаших Sad

столче за кола вчера си купихме от 9 до 25кг. Лятна количка ще си ползвам тази,подариха ни триколка та и на нея може по малко да го слагам.

бързо оздравяване на всички бебоци и мами...аз също съм болна, мисля, че не е вирус а съм настинала...уж по–добре съм вече ама...започвам нещо да кашлям. Ям боров мед,смуча хомеожен и пия парацетамол...друго не знам как да се лекувам

кърма както и преди бях споменала аз имам цикъл от 4-тич месец след раждането, а дали не беше и по-рано newsm78 след всеки цикъл кърмата ми намалява. Давам сутрин и вечер,на обяд цедя и вече от 7 до 14 изцеждам едва 60мл от двете общо. Сега с тази настинка май хептем ще намалее. Не се ядосвам...каквото дойде. Факт е обаче,че ще ми липсва тази близост с малчо.

Вече като погледна Алекс виждам едно порастнало дете...кога отлетя това време...толкова е миличък,а като си помисля, че след още малко време няма да иска и да се гушка...

Днес няма да излизаме на разходка, много вятър.

# 226
  • Мнения: 955

Вече като погледна Алекс виждам едно порастнало дете...кога отлетя това време...толкова е миличък,а като си помисля, че след още малко време няма да иска и да се гушка...
Уф, ами аз какво да кажа, че след няколко дена ще стане на 1 год Sad. Нямам си бебе вече, а човече, което всичко разбира, имитира, закача се. Мъчно ми става като си помисля колко бързо литна 1 год.
Гергамелче, и аз от 1 месец се каня да правя основно почистване и е крайно време да се взема в ръце.
Лятна количка исках да купя, но нямаме възможност в момента, за това ще си караме с другата. Иначе си бях харесала Chicco Liteway. Триколките не са ми удобни и няма да взимам.
В сряда правихме прощъпулник на Мишлето. Първо хвана диск (музикална натура ще да е Wink ), след това калкулатор. Все по-уверено стъпва малкото човече, а има ли за кой да се хване, дори бяга  Laughing.
Другото ново при нас е, че я записах на кухня, но както предполагах има доста неподходящи за нея храни - кюфтета, мусака, прясно мляко в почти всички десерти. За сега давам каквото преценя и постепенно ще вкарам и другите неща.
И тъй като ни предстои скоро, да попитам - как ще отбележите първия рожден ден на децата?
Хубав ден, момичета!

# 227
  • Мнения: 269
Времето наистина лети особено с второто детенце спрямо спомените ми с първото;)
Гаргамелка, и моят юнак скоро се прехапа и докато разбера от къде шурти кръвта ки изкарах акъла;(

# 228
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Здравейте  Hug
Анеса има 2 долнин зъба от 2-3 седмици и я хващам с кръв на върха на езичето за 2ри път. Дали се е прехапала или е от някоя играчка не знам, защото и преди се е случвало 1-2 пъти, а нямаше зъби newsm78.
Сузи, браво за количката, супер лекичка е. Аз си взех Нуна, много е удобна и стабилна и не съжалявам.
Бях ви се оплаквала, че до 7мия месец Анеса беше с рефлукс (5-6-10 пъти на ден) и след това отшумя. От 1 седмица обаче пак ми повръща 1-2 пъти на ден. Дадох й кисело мляко (Верея) 2 пъти и от тогава ми се струва, че се разбута нещо. Хем си мислех, да не давам преди годината, но всички викат пууу голямо пазене го пазиш това дете и викам хайде ще й дам нали е кърмена до 9м, не се е изривала от никоя храна...Питах личната, тя каза да й давам Вомитосхил, но според мене няма ефект давала съм й преди.
Друго интересно покрай нас... следващата събота сме на сватба и ще оставяме малката да спи в майка ми за 1ви път  Shocked по принцип си спи цяла нощ, но се притеснявам да не вземе да ср буди нещо, като не е в легълцето си. Така де ако мине добре ще я оставяме по-често... нали и ние сме хора  Joy

# 229
  • athina
  • Мнения: 524
ДЖЕЙНИ-аз лично съм алергична точно към тази марка не знам защо,случи ми се и с една тукашна марка,и сега бягам като дявол от тамян от всички продукти с това име.Пробвай и с друго или направи домашно и ще разбереш дали е от киселото мляко като цяло или от въпросната марка.Давам на малчо веднъж или два пъти седмично за следобедна закуска с бисквитки или банан.Започнах с "на баба" но след второто му хапване започнах да му правя домашно.Надявам се бързо да се оправяте и да е било инцидентно повръщането!

ЕЛЛЕ-браво на нашата кака! Значи ще става музикален математик или музикант с математически наклонности hahaha Наистина много бързо лети времето,неусетно слънчицата ни се превръщат от малки безпомощни бебочета в любознателни човечета жадуващи да опознаят света и да се доберат до всичко което мама и тати им забраняват Joy

Това с прехапването на езика все още не ми се е случвало и дано не ми се случва,че каквато съм паника до всичко свързано с детето  ooooh! понякога не се понасям!


ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!!!

# 230
  • Мнения: 410
Мами имам въпросче Simple Smile
Педито ни даде направление за хирург да ходим да му оправят пишлето(че нещо ние с ММ така и не успяхме). Каза ни да идем в Пирогов. Може ли съвет за лекар или болница в които са ходили тези от вас за подобно нещо?

Благодаря ви  Simple Smile

# 231
  • Мнения: 1 700
аз лично съм алергична точно към тази марка не знам защо,случи ми се и с една тукашна марка,и сега бягам като дявол от тамян от всички продукти с това име.Пробвай и с друго или направи домашно и ще разбереш дали е от киселото мляко като цяло или от въпросната марка.
купих и аз да давам на Бу,направо се потрисаше от него и правеше кисели физиономии въпреки че бях сложила кафява захар.като го вкусах то не се ядеше от кисело чак ми нагарчаше  Sick купувам само три марки Балкан Лактима,Пършевица или На баба Данон.Рядко Шуменско или Ханско не са лоши.Боженци също са много добра марка  Peace
ЕЛ направо Джи Джейка Мишелин  Listen ideauu superuu

# 232
  • Мнения: 955
ЕЛ направо Джи Джейка Мишелин  Listen ideauu superuu
Хаха, да  Laughing. Между другото за сега не е музикална - не пее, не танцува на музика. Ще я видим като порасне Simple Smile.

# 233
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО!!!

Да Ви се похваля за вълшебният уикенд който изкарахме.Ходихме на един язовир-хем излет,хем риболов.Нямаше по-щастлив от Никола-цял ден по бански,голичък и босичък,чист въздух,сън и хапване.Понеже ни беше за първи път бях малко напрегната как ще се държи дребосъчко,но той беше много кротичък и супер щастлив.Със сигурност ще го повторим.Между другото за да не му развалям режимът за тоалетна-естествено не бях помъкнала и гърнето с нас-го придържах да се изходи както едно време са ни придържали нас,мисля,че ЕБХ му казват.Та нещата се случваха бързо и лесно и през цялото време докато беше само по бански не ги подмокри нито веднъж,та се чудя сега дали вместо да го слагам на гърне както правех до сега да започна редовно да го придържам по този начин и вкъщи.Слънцезащитно взех на Бочко,ще видим как е пък ако се наложи ще сменяме.Заради жегата Никола изпи 700мл вода за целият ден ииииии снощи спа непробудно от 22ч-6ч сутринта,а аз се събуждах 100 пъти да проверявам какво става защо не го чувам hahaha
В този ред на мисли-Как са облечени бебоцете ви през нощта и с какво ги завивате?Наистина тук климата е друг,но от няколко дни принцът спи само по боди потник и е завит с тънко тензухено одеялце.Доста време ми отне докато разбера,че му е горещо през нощта и за това се пробужда на всеки час и пие вода.Да кажа,че температурата вкъщи е 22.5-23гр. без да сме отоплявали повече от месец и половина.

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ ВИ!!!

# 234
  • София
  • Мнения: 48
Привет, прекрасни мами! bouquet

Аз пак се поизгубих малко, но успях да наваксам само с новата темичка Simple Smile Вярвате или не, не бях сядала на компютър от…. newsm78 дори не си спомням колко месеца вече, въобще не съм го отваряла. За жалост още не съм се научила да ви пиша от телефона, но и това ще стане скоро :Р
 
Пилешко, благодаря ти, мила!  Hug Темичка е супер!  Sunglasses

Гергамелка, и ние започнахме да спим по корем. Голямо дупене пада Grinning много са сладички! Heart Eyes  Интересното е, че педи ми каза, че не било хубаво, но истината е, че очевидно така й е по-удобно. Голямо браво на вашия юнак и на мама, разбира се!  Heart Eyes  Все такива хубави новини да чуваме!  Hug За обувките - аз имам два чифта, завещани от сестра ми, и два чифта от една приятелка. Но след консултация с педи и след като попрочетох малко тук –там, установих това, което са ти казали и другите мами Simple Smile Мария вкъщи е само по чорапки, малко преди банята й ги махам за няколко минути, че да е босичка. Навън обаче слагам, че няма как иначе да рови в пясъка и да щъка из мръсотията Grinning 

GERINCETOVV , добър въпрос за приспиването Crazy  Вечер нямаме никакви драми, но от месеци насам (аз не признавах сняг, студ, дъжд  Laughing) през деня Мария спи навън. Имам чувството, че толкова е привикнала да спи навън в количката, че се чудя какво ще правим като почна да я слагам следобед вкъщи да свиква Simple Smile Сякаш предиобедния сън не е такъв проблем, веднъж я пробвах, само се сгуши в мен на спалнята и веднага заспа. Но виж следобедния ….. леле мале… Crazy  Laughing обикаля леглото около половин час, накрая се сгуши, размрънкониса, после пак обикаля, пак се сгуши, накрая понечи да реве, люшках и заспа. Е, не беше голям зор, но друго си е (както майка ми казва: „лесна е твоята, тупнеш беба в количката и шапка на тояга Laughing) и има право, де, няма да си кривя душата… Innocent
Инак биба отдавна не ползваме, повече от два-три месеца не съм давала по никакъв повод. Забелязвам напоследък тенденция като се разбуди да заспива без да си смуче палеца (пу пу пу) да не казвам голяма дума… Praynig

Цветка, нямаме си любима играчка в кошарката. Имаше едно мече и едно магаренце, преди много си ги гушкаше и им се кефеше, но от доста време насам не им обръща особено внимание, та й ги махнах, да не й се пречкат Simple Smile От суровите неща давам банан, авокадо, ябълка, круша, наскоро дадох и краставичка. Ръфа кокалчета, много обича Grinning и постоянно гризе сухарчета, какъв е този афинитет към хляба…не знам Grinning.  Само попарата й намачквам, пюретата до последно пасирах. Не се е задавяла сериозно. Обича да показва как може да дъвче Laughing много беше смешна в началото Joy като беззъба баба  Joy сега пак показва, но вече й се получава доста добре Grinning
 
Дени, попарата я правя със сухари, начупени, и след слагане на чая намачквам. (както вече споменах) И ние така спим предимно надупени, но не слагам възглавничка и не възнамерявам на този етап.
Ралито, не подслаждам попарата.

Суза, браво за спа-то! И ние не пропускаме, имаме ли възможност, ходихме до Велинград, Старозагорски мин.бани, Пампорово, Банско, абе не мога да се оплача  Blush
 
Ел, браво на нашето прекрасно късметче!!!  Heart Eyes Направо си я представям как щъка напред-назад, малка сладка Мишка! Да ни е живичка и здравичка!!!  Hug Heart Eyes Да ти кажа, аз точно това попитах педи, дали ще има проблем, че не съм захранила още със свинско, а в кухнята има. Каза ми, че няма никакъв проблем.

Пилетта, съжалявам за загубата ти!  Cry Иначе  да- и ние се изпъваме на инат, обикновено при нас  е когато се обличаме. Хич не обича.

Айнат, кураж и сили! Бързо да се оправя ТМ!  Praynig

„Сигурна съм в това и всеки който си мисли,че той командва детето-силно се заблуждава.“ Абсолютно съм съгласна, Гери. Браво на теб за килограмите! Респект!  Hug Браво и за язовира!  Sunglasses Ние все още спим с много тънко гащеризонче, завита с олекотена завивка. Засега й е добре, но с тези температури тук ако се задържат, ще сменям завивката с някое по-тънко одеаце.

Риба – давала съм засега само сьомга, готово пюре на Хип. От месата само агнешко и свинско ми остана да въведа.
За обеците – малко като Elle съм в това отношение, не харесвам бебета с обеци (но има и изключения, разбира се Simple Smile). Аз на Мария засега няма да дупча ушичките.
За кръщенето – вече даже имаме запазена дата за църквата, 12.06., точно на нейния рожден ден  Heart Eyes (2 в 1 решихме да направим нещата). Остана да харесам и запазя ресторант.
Почивка – засега сме запланували малко по-дълга почивка в Сандански (9-10 дена) към края на май; едно моренце с нашите, сестра ми и семейството й в средата на юли на Приморско; и замисляме една Гърция само тримката някъде септември Simple Smile Иначе имаме ли възможност, искам всеки уикенд на планина и спа – ако мога да ги редувам най-добре Grinning Шегата настрана, както обичам да казвам: Дай Боже само да сме здрави! А, за предложения вече Корфу - с две ръце подкрепям! В страхотен комплекс бяхме, страхотно си изкарахме, много съм доволна! Ние много сме обикаляли из Гърция, и май въпреки всичко си останах фен на Ситония Sunglasses та май натам ще се ориентираме :Р

Малко инфо и от нас: ние сме добре Grinning Преди 6 дни Мария стана на 10 месеца  Two Hearts Тежи 8450гр, висока е 70 см. Не сме качили и един грам от предния месец, но поне на височина малко се издължихме Heart Eyes Няма как да не се похвалим, мами: от три дена нашата малка принцеса започна да прави по 2-3-4 крачки съвсем сама Heart Eyes с такова умиление я гледах, че очичките ми се насълзиха.. Blush Иначе вече е много стабилна, отдавна си пуска ръцете и стои права без да се държи за повече от минута. Постоянно е изправена, ако не за столове, рафтове, шкафове, легла, се държи за краката на мама. Голяма е лепка, не знам, мили мами, къде отиде онова спокойно, тихо и кротко момиченце, което си играеше сама с часове. Сега пак се заиграва, но за около 10-15 минути, след което не само ме търси с поглед, ами за секунди ме е намерила и ми е увиснала на краката. Понеча ли да помръдна, не ме пуска и ходи с мен. Съответно аз почти нищо не мога да свършва или го върша за 3-4 пъти повече време Simple Smile.
Започна да проявава характер, сърди се, цупи се, кара ни се, и абсолютно манипулативно реве със сълзички Laughing Но пък прави мега яки намусени физиономийки  Grinning и е много приказлива, като е ядосана  Laughing  Heart Eyes  Постоянно се отварят шкафовете (които не сме „запечатали“) и изкарва от там каквото успее, но по-странното е, че след това го взима и се опитва да си го прибере пак в шкафа Grinning Това за жалост не важеше за кашите, които постоянно прахосмуквах в кухнята Laughing затова и взех съответните мерки Simple Smile
Режим – малко се поизмести след смяната на времето, сега сме приблизително:
5-6 кърмене; 7-7.30 ставане; 8.30-9 попара (много я обича, правя с домашни масълце, сирене и чай); 10 (10.30)-12 предиобеден сън (навън); 13- основното от кухнята; 15 (15.30)-17 следобеден сън (навън); 18-каша с плод/ десерт от кухня; 21-21.30 – кърмене. Или имаме 3 заместени хранения, останалите 2 са кърма. Понякога м/у храненията давам суров плод (банан, ябълка, авокадо) (мисля Цветка беше питала), а напоследък, почти всеки ден към 20h давам кисело млекце с настрошен сухар, домашно, подквасвам (въведох на 9,5м). От два дена сме на кухня, пробвам сега частната на Юначе. Отдавна не се кърмим нощно време, като се събуди бебка, просто ставам, или аз, или ММ, и я слагаме пак да си легне.
Зъбки: имаме вече 6 броя (2 горе и 4 долу). Горните доста я измъчиха милата, но пък няма да се оплакваме, тъй като за момента единственото неразположение е буденето нощем често и страшно многото лигички. Хубавото е, че като се събуди, просто си се изправя в леглото и чака някой да я сложи обратно да легне. В повечето случаи заспива за секунди.
Вода – пие много, голяма ми е жабка, изпива м/у 150-300мл/ден. В началото от шише с биберон, сега сме с преходна чашка, а обича също така да пие от шише или от обикновена чаша (само че сме вир вода след това Grinning)
Гърне – слагам на гърне май от доста отдавна, но всичко започна като на шега. Просто да се запознае с гърнето Grinning Да де, ама на шега, на майтап, се изпишка, после пак, после още веднъж, после се и изака, и така си я слагам до ден днешен Simple Smile Още от самото начало сякаш се изкефи на гърнето, постоянно го тупа с ръчички (или каквото държи в тях) м/у краката Simple Smile Интересното е, че на 2рия-3тия път си свърши работата и стана сама Grinning напред напред напред с ръчичките, докато не стигна земята. Оттогава, слагам я на гърне, ако има какво да върши, си го върши за 20-30-40 секунди и става; ако няма - веднага става. Та затова не я държа на гърнето, просто видях, че при нас няма смисъл Simple Smile
Говорене – много говори(когато й се говори  Grinning), бучи, ръмжи, пее, кара се, вика, ядосва се, учудва се и силно казва (А! А! или Е! Е!) Grinning в началото беше само бабабабаб, после мина на дядядя, после на тататата, и най-накрая започна амамамам, мамамам, сега мамосва по цял ден, но все по-често й се случва да каже само „ма-ма“ и ме гледа, или ме следи  Heart Eyes Ако ме няма в стаята, дори и баща й да е при нея, пак по някое време отива до вратата, опитвайки се да я отвори крещи „ма-ма“ или с 3 срички „ма-ма-ма“  Grinning
Други умения – отдавна дава боц и маха за здрасти, и за чао; от около месец показва колко голяма ще стане; дава 5 отдавна, а също и пляска с ръце за браво. Имитира целувка, както с ръчичка, така и само звукът с устата  Heart Eyes Като я попиташ, къде е мечо, или мишлето, или нещо друго (из книжките) търси си го и го показва; къде е мама, тати, баба и дядо (веднага обръща поглед). Обича да изкарва кубчета/формички в един цилиндър и после да си ги вкарва пак там; успява да наниже едни гевречета на един прът, преди само си ги махаше от там; обожава музикални играчки, сама си ги пуска; ако й изтананикам определена песен, се ориентира коя е играчката; танцува на музика много смешно (по-скоро някак си тръска тялото  Laughing). Обожава книжки и най-вече да ги разлиства, много е прецизна, до скоро се ядосваше, че не може да се задържи на дадена страница, но вече разлиства с едната ръка, с другата си я придържа; обожава да къса  хартия (и да я дъвче, разбира се), а най-много от всичко обожава някой да й виси на главата, а още повече да се занимава с нея. Обича също да играем на "къде е кубчето", крия го в юмрука на едната ръка, и тя започна да ми обръща ръцете да го намери. От скоро подава това, което поискаме с "дай/подай". Иначе преди това ми даваше каквото тя си науми Grinning Започнала е да имитира всичко: казвам й "а-во-ка-до", тя ме гледа, гледа и каза" а-на-ва-ма"  Laughing Баща й подхвърля една топка, и тя веднага да се помъчи да я подхвърли  Heart Eyes Много е сладичка! Обожавам я!  Two Hearts

Обича да се люлее и пързаля, както и да рови в пясъка. Става все по-трудно да я сложа в количката, ако сме били на площадката преди това  Simple Smile Мога още много да разкразвам за нас, но ни дойде време за излизане, така че скоро пак ще се включа  Simple Smile

Едно въпросче и от мен: т.к. ние се оглеждаме за столче за кола, да ви питам: вие кога мислите да сменяте столчето с по-голямо и кога възнамерявате да ги обърнете бебоците в посока на движението? Сега ще обясня и защо ви питам: когато Мария беше малка нямахме никакви драми с пътуването. Сега обаче винаги гледам да съчетая пътя със съня й, защото иначе става нещо страшно… ooooh!   Crazy не знам какво й стана, ей така изведнъж вече не й харесва да пътува, постоянно се мрънка, песнички, книжки, играчки й отнемат от вниманието едва няколко минути, след което мрънкането продължава и така ако продължи към 20-30мин, се започват заченки на рев  Simple Smile Ако трябва да съм честна, тръпки ме побиват като помисля как ли ще се пътува до Гърция или до морето. Не само ще трябва да спираме, ами на този етап, ще трябва да изкараме няколко часа там, където спрем, за да й дойде ред за следващото спане  Laughing  Приемам съвети всякакви!   Hug

Много хубав, слънчев и спокоен ден, мили мами!  Hug

# 235
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Пандечке, знаеш как да се завърнеш в темата!  Mr. Green И как споменаваш всяка от нас поименно, много ти се радвам  Heart Eyes
За пътуването при нас също е драма. Изобщо в столчето повече от 10 мин не може да стои, то едно реване, пищене. Аз я гушкам с мен и така има мир. Каката е на предната сделка, нали е голяма, на цели 8г. Когато сме 3те, каката я държи и така...За сега не ми се е налагало да ходя с колата и само с беба някъде, но подозирам, че ще е страшна драма, ако се случи. Голямата също беше така, но аз в един момент престанах да се возя до нея и тя лека по лека се отучи да реве и започна да си стои кротко. Сега с малката винаги ще има някой отзад при нея и идея нямам как ще свикне да си стои в столчето.
Края на Юни ще пътуваме със самолет до Испания. Полета ще е най-малко 3 часа, аз от сега се чудя как ще го забавлявам това дете.......

# 236
  • Мнения: 309
Пандичка,  Hug Hug Hug Браво на вас, много сте напред с материала!  Heart Eyes
Ние сменихме столчето преди около месец. Преди това Сиси непрекъснато плачеше в колата. Откакто я сложихме по посока на движението в другото столче (0-18 кг.) вече си гледка спокойно, спинка си, занимава си се и можем и дълго да пътуваме  newsm10

# 237
  • athina
  • Мнения: 524
Никола не е имал проблеми с пътуването,но определено от както преди 10-ина дни сменихме столчето с по-голямо/нашето е до 21кг./ и сменихме посоката е много по-щастлив.Сега гледа баща си как кара и постоянно бръмчи,даже му купихме едно кормилце и сега се возя с двама шофьори-единият отпред,другият отзад  hahaha
Пандичке-винаги е удоволствие да чета постовете ти!!!БРАВО на малката госпожица-определено сте доста напред с материала. Hug Hug Hug

# 238
  • Варна
  • Мнения: 926
Момичета, бях на ФМ днес, ще си имаме още една принцеса  Hug
За возенето в колата, ние никога сме нямали проблеми, но и тя от първия ден си стои сама отзад. Сега съм харесала това столче http://rayatoys.com/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%B7% … rs-Red-2016-20696 Според мен е невероятно сигурно, а като се има предвид, колко години може да се ползва, то цената не ми се вижда скъпа. Най- много ме впечатли борда, който е като въздушна възглавница при удар и страничните регулируеми протектори за глава. /май за реклама трябва да ми плащат/ Simple Smile

# 239
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ!!!

ЕМИЛИ- ЧЕСТИТО!!!
Две малки принцеси и една голяма,на ТМ няма да му е лесно в женското царство,но пък третото и четвъртото може да са момчета и да се уравновесят силите hahaha

Последна редакция: вт, 19 апр 2016, 08:59 от Geri ATHINA

Общи условия

Активация на акаунт