Za dreshkite

  • 3 089
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 734
Цитат на: Liorena
Цитат на: biliana333
Аз се отчаях вече с обличането.Горкото ми дете,вярно го готвя за ескимос Cry Слагам чорапи,боди,ританки,блузка,елек и тарлъци.Даже като заспи не му свалям елека,че събудя ли го с тези колики и край.


това вкъщи ли? Shocked


А какво ли е навън?! Какво ще правите когато наистина стане студено Confused:

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: sia
Цитат на: Liorena
Цитат на: biliana333
Аз се отчаях вече с обличането.Горкото ми дете,вярно го готвя за ескимос Cry Слагам чорапи,боди,ританки,блузка,елек и тарлъци.Даже като заспи не му свалям елека,че събудя ли го с тези колики и край.


това вкъщи ли? Shocked


А какво ли е навън?! Какво ще правите когато наистина стане студено Confused:



и аз това се питах преди малко. Shocked

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лиорена ... това ми е ужасно познато...
обикновено Елина е най-леко облеченото дете и все чувам зад гърба си "гледай я пък тая, как е съблякла детето.."
онзи ден (привечер) като я взимахме от градина тя упорито отказа да си облече якето и се прибра по блузка...а си беше студеничко....
Учителките ни изгледаха доста странно.....

но...все пак винаги съм вярвала, че ако и е студено, тя ще си каже...както и прави. А щом се чуства добре...ОК...това, че на мен ми е студено няма нищо общо...аз си признавам, че съм зиморничава гад...знам колко е гадно и искам, ако може децата да не са такива.....

та.....мисълта ми е...не ги навличайте децата...В къщи е 17 градуса обикновенно и Елина обожава да ходи боса...
не е толкова страшно колкото изглежда.
По-страшно е да е толкова пазено детето, че при първия повей на вятъра да се разболява....

# 48
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Добре, има и нещо друго. Тук се коментира без да се отчита възрастта на детето. Лично за мен има разлика дали детето е бебче до около 4-5 месеца (само да лежи), дали е бебе до към годинка (още непроходило и лазещо), дали е детенце над годинка (ходещо и тичащо). Колкото е по-подвижно детето - толкова по-леко може да бъде обличано. Едно е да пуснеш навън детето да тича на воля и да го облечеш леко (е, не съм привърженичка на чак толкова леко  Laughing , но всеки си знае), друго е да ти седи неподвижно в количката - изстива много по-бързо... И още нещо, Лилита беше права за разликата с парно и без, но дори ида има парно - това определено не гарантира, постоянна температура навсякъде. При нас съседите отдолу не се отопляват и подът е леден (не сме с теракот). Понякога когато ходя с пантофи ми измръзват ходилата  Shocked , е как да си пусна бебето да лази босоного??? Абе, всеки сам си преценява...

# 49
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съгласна съм с PetiaK.Самата аз ходя в нас с хавлиени чорапи,пантофи,потник,блугаи поларен анцунг.Бебето е облечено почти колкото мен(с един кат повече).Не се поти,явно му е добре.Вчера гледах навън децата с ескимоси и се питах зимата как ли ще ги обличат.Бебето ми беше с блуза,жилетка и мапучно одеало.Тъй че това че го обличам в къщи повече не виждам да му се отразява.Колкото повече расте и почва да се движи, толкова повече намалявам дрехите.

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
бебето Диана е облечено точно както Елина...
навсякъде пише (ако има кой да чете), че оптималната температура за спане в детската стая е 17-18 градуса. При тази температура Елина спи с лятна пижама и одеало, което обикновено изритва, а Диана спи най-много с боди с къс ръкав, пижама и одеало, което и тя обикновено изритва.

За сравнение...аз спя с пижама, завита до ушите с вълнено одеало.....

Ако на бебето му е студено..обикновенно плаче и е неспокойно...ако на детето му е студено...то си казва.
Колкото по на хладно е свикнало се стои...толкова по лесно ще понася студеното ...нали?

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Reza
(ако има кой да чете)



мдааа, ама почти няма.

# 52
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Liorena
Цитат на: Reza
(ако има кой да чете)



мдааа, ама почти няма.

Не знам къде сте го чели това, но в книгите, които аз имам оптималната температура за новородено е посочена като 22-24 градуса?! Може би при някакви "закалителни" процедури, Т е 17-18 градуса Confused: Няма нужда от коментари " ако има кой да чете", "ако има кой да се интересува" и други подобни. Определено има кой да чете и съм убедена, че майките които пишат тук, четат и искат да се информират относно отглеждането на децата си. Самият факт, че са се регистрирали в подобен форум, говори за това! Не искам да влизам в спорове, но изказвания/писания от този род звучат доста обидно!

# 53
  • Мнения: 18 542
Аз си мисля, че обличам много Борис, но като го съблека, ръцете и носа му се вледеняват и започва да киха, така че се съобразявам с детето, а не с оптимални Т за сън и будуване, които пише в книжките.

п.с. 17 градуса по къс ръкав  Shocked ми се струва прекалено ша ма извинявате.

# 54
  • Мнения: 372
Малкия го обличам с боди,ританки и някое тънко гащиризонче отгоре,чорапки за крачетата и пеленичка отгоре когато спи.Проблемът ми обаче е баткото ,който е решил че все още трябва да стой бос и с къс ръкав.Добре ,че се движи много и засега не е настивал.В нас температурата е около 21 градуса.
Бях чела в една книга ,че бебета до 6 м. трябва да се обличат с една дрешка повече от нас от 20-25 градуса.Над 25 като нас,а под 20 с две повече.Обаче ми се струва много това.

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: cheta

п.с. 17 градуса по къс ръкав  Shocked ми се струва прекалено ша ма извинявате.


извинена си:), но пък щом детето се чуства ОК...защо не???

Петя...неискам никой да обиждам...посто изглежда четем различни книги и имаме различни подходи.
Аз предпочитам Елина да е възможно най-леко облечена за да не се изнежва и когато се случи така, че и потече носа това за мен не е причина да я обличам допълнително.

Всеки си има своя истина...

Общи условия

Активация на акаунт