Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 33

  • 72 178
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
То по тази логика не трябва да се ядат никакви плодове и зеленчуци.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 25 335
Е, не чак никакви. Но сурово зеле например е също непрепоръчително, защото е невъзможно да се измие всяко листо поотделно. Изобщо плодове/зеленчуци, лежащи на земята, които не могат да се измият добре. За пъпешите специално бях чела някаква информация за "взрив" от заболели от листериоза в щатите, при които се е оказало, че са се заразили от пъпеши. Колко е вярно не знам, просто давам някакво предположение защо биха могли да се отнесат към "забранените" храни. Сега, това е риск, дали ще го поеме или не всеки си решава сам. Аз зеле не ядях, зелени салати също не, въпреки, че обожавам. Други са яли и не са пострадали от това. Който както реши.

# 707
  • Мнения: 628
Е, не чак никакви. Но сурово зеле например е също непрепоръчително, защото е невъзможно да се измие всяко листо поотделно. Изобщо плодове/зеленчуци, лежащи на земята, които не могат да се измият добре. За пъпешите специално бях чела някаква информация за "взрив" от заболели от листериоза в щатите, при които се е оказало, че са се заразили от пъпеши. Колко е вярно не знам, просто давам някакво предположение защо биха могли да се отнесат към "забранените" храни. Сега, това е риск, дали ще го поеме или не всеки си решава сам. Аз зеле не ядях, зелени салати също не, въпреки, че обожавам. Други са яли и не са пострадали от това. Който както реши.
При първата бременност съм яла и зеле, и зелени салати, и пъпеш, и диня... В повечето случаи са били домашно производство, но не рядко и купувани от магазина. Слава Богу, не съм имала никакви проблеми.  Peace Единствено със зелето и салатите съм внимавала и то за поетото количество, понеже са си тежка/целулозна храна и доста подуват Wink

# 708
  • Мнения: X
Доколкото ми е известно не се препоръчват фрешове купени от магазина, именно защото хигиената там е съмнителна. Иначе то е ясно, че всеки си шета на акъла Simple Smile.

# 709
  • Мнения: 44
Здравейте а нормално ли е при изпитване на глад веднага да почне да те боли корема и сякъш имаш бучка в гърлото. Понеже с тези бледо розови втори не съм на 100% сигурна а и ми е за първи път и не искам да го коментирам с най блиските ми хора защото докато не са червени и двете черти ми е още като шах дали съм дали не съм затова задавам тези въпроси. Благодаря

# 710
  • Варна
  • Мнения: 25 335
При първата бременност съм яла и зеле, и зелени салати, и пъпеш, и диня... В повечето случаи са били домашно производство, но не рядко и купувани от магазина. Слава Богу, не съм имала никакви проблеми.  Peace
Само че листерия може да има във всяка продукция, няма значение домашни зеленчуци ли консумираш или от пазара. Може 999 пъти да ядеш зеле, салата и т.н. и те да не са заразени, а 1000-ят да е заразен. Въпрос на малшанс. затова всичко трябва да се мие МНОГО внимателно, а което не подлежи на миене е добре да се обработи термично.

# 711
  • София !
  • Мнения: 1 240
Здравейте а нормално ли е при изпитване на глад веднага да почне да те боли корема и сякъш имаш бучка в гърлото. Понеже с тези бледо розови втори не съм на 100% сигурна а и ми е за първи път и не искам да го коментирам с най блиските ми хора защото докато не са червени и двете черти ми е още като шах дали съм дали не съм затова задавам тези въпроси. Благодаря

Ами според мен си е до организъм. Аз без да съм бременна ми се е случвало да ми се дояде и да започне да ме приболява леко корема. Просто като си гладен и нормално да имаш усещане за глад  Simple Smile

Пък за чертичките, както са ти казали - щом ги има, макар и бледи, значи теста си е положителен! Ако си много нетърпелива отиди да си пуснеш кръвен  Peace

# 712
  • Мнения: 44
След колко време пак да си направя теста

# 713
  • София !
  • Мнения: 1 240
След колко време пак да си направя теста

Ами както си прецениш. Може още утре да направиш един  Simple Smile
Ако искаш по наситена черичка, зачакай още 2 дни примерно. И пак казвам за твое спокойствие може да отидеш да си пуснеш кръвен, той е най-точен  Peace

# 714
  • Мнения: 628
При първата бременност съм яла и зеле, и зелени салати, и пъпеш, и диня... В повечето случаи са били домашно производство, но не рядко и купувани от магазина. Слава Богу, не съм имала никакви проблеми.  Peace
Само че листерия може да има във всяка продукция, няма значение домашни зеленчуци ли консумираш или от пазара. Може 999 пъти да ядеш зеле, салата и т.н. и те да не са заразени, а 1000-ят да е заразен. Въпрос на малшанс. затова всичко трябва да се мие МНОГО внимателно, а което не подлежи на миене е добре да се обработи термично.
Именно, затова хигиената и добрата термична обработка на храната са задължителни!  Peace

# 715
  • Plovdiv
  • Мнения: 174
здравейте,бременна съм в 29 та седмица.Откриха ми гестационен диабет преди 2 седмици.На диета съм и инсулин.Някой сблъсквал ли се е с този проблем.Знам че минава след раждане но се притеснявам за бебето.Знам че е много опасно.

# 716
  • Мнения: 2 514
здравейте,бременна съм в 29 та седмица.Откриха ми гестационен диабет преди 2 седмици.На диета съм и инсулин.Някой сблъсквал ли се е с този проблем.Знам че минава след раждане но се притеснявам за бебето.Знам че е много опасно.

Не се притеснявай, не е опасно за бебето. За бременни не може друго, освен диета и инсулин. Това е правилното решение. След раждането ще мине всичко. Успех и горе главата!

# 717
  • Мнения: 1 174
Здравейте! Simple Smile
Благодаря за информацията за пъпеша, не го знаех, не бях се замисляла, но наистина има логика. Често пъпешите се пукат и от пукнатините влиза пръст, която може да попие навътре. Обичам много, но ще го пропусна този сезон.
За зелето съм се замисляла, но съм хапвала няколко пъти от по-вътрешните пластове.
Салата айсберг я кисна и мия лист по лист. Марулите и зеления лук ги мия много внимателно, а после ги кисна  в 2 води. На заведение ако си поръчам салата, то ще е шопска. Нямам търпение да станат домашните краставици, домати и чушки и само такава салата ще ям.
За ягодите също бях чела, че не били много ОК, но аз хапвам по няколко добре измити и киснати.
Понякога ми се дояжда пастет, но знам, че не може. Купувам един детски на дъщеря ми и понякога си близвам по малко. Вие как мислите, дали е опасен?

За спането - лягам винаги наляво, но се усещам как се обръщам после надясно, а сутрин се събуждам по корем. А на дивана ми е много удобно в полулегнало положение да се облегна назад, но се притеснявам и гледам да не се задържам много в тази поза. Скоро гледах едно клипче, където една жена разказваше, че когато на ЖК  мерят тоновете на бебето, когато тя лежи по гръб, тоновете отслабват, а когато легне настрани, са си нормални. И лекарката дала обяснение с притискането на тази вена. Звучи страшно, защото когато спи човек няма как да се контролира. Но ми се иска по-скоро да се съглася с д-ра, който казва, че няма опасност за бебето, защото ако имаше.....не ми се мисли колко бебета нямаше да оживеят.

# 718
  • Мнения: 1 026
Здравейте а нормално ли е при изпитване на глад веднага да почне да те боли корема и сякъш имаш бучка в гърлото. Понеже с тези бледо розови втори не съм на 100% сигурна а и ми е за първи път и не искам да го коментирам с най блиските ми хора защото докато не са червени и двете черти ми е още като шах дали съм дали не съм затова задавам тези въпроси. Благодаря
Аз така и не видях две ярки черти. Вече съм в 9ти месец, да взема да си направя един тест за спомен  Joy

# 719
  • Мнения: 236
С толкова забрани за бременни, чудя се как още не са забранили дишането.
Специален начин на спане, без подстригване, без боядисване на коса, без лакиране. Всичко що е то за ядене е забранено - не знам остана ли нещо за ядене. А всъщност какво ни е позволено при бременност, някой да ме светне, че аз явно не съм в час.

Общи условия

Активация на акаунт