Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 33

  • 72 177
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 026
С толкова забрани за бременни, чудя се как още не са забранили дишането.
Специален начин на спане, без подстригване, без боядисване на коса, без лакиране. Всичко що е то за ядене е забранено - не знам остана ли нещо за ядене. А всъщност какво ни е позволено при бременност, някой да ме светне, че аз явно не съм в час.
Баба ми беше потресена, когато от втория месец започнах подстригване на косата ми на две седмици, защото започна да капе жестоко. Беше 100% сигурна, че с толкова подстригване бебето ще е 100% момиче Joy Уви не й се получи предсказанието hahaha

# 721
  • София !
  • Мнения: 1 240
С толкова забрани за бременни, чудя се как още не са забранили дишането.
Специален начин на спане, без подстригване, без боядисване на коса, без лакиране. Всичко що е то за ядене е забранено - не знам остана ли нещо за ядене. А всъщност какво ни е позволено при бременност, някой да ме светне, че аз явно не съм в час.

То щото и аз..
Аз лично гледам да не се вманячавам, защото става сложно. Пък и реално погледнато ако всяка храна дето ядем я проверяваме в гугъл, то и без да сме бременни трябва да спрем храната. Лично мое мнение  Peace

# 722
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добре, че разбрах всичко това в края на втората си бременност, че иначе и първата едва ли щях да преживея  Laughing

П.П. Абе веганите суровоядци дали минават на фотосинтеза при бременност или и тя нещо е противопоказна  newsm78

# 723
  • София
  • Мнения: 39 922
П.П. Абе веганите суровоядци дали минават на фотосинтеза при бременност или и тя нещо е противопоказна  newsm78
Не съм веганка, но всякакви зелении по време на бременността ми бяха противопоказни. След една зелена салата (7ми месец) се чувствах като главен герой във филм за обладаване от зли духове. Успях да стигна до банята, но се наложи да я мия цялата + завесите на ваната.

# 724
  • Lovech
  • Мнения: 31
Цял ден чета какво пишете за храната и ми стана смешно,че сте се вманиачили толкова. Може и да ви звучи като заяждане,но защо не се отпуснете вместо да четете какво може да се яде и какво не.Яжте каквото ви се иска вместо да се ограничавате заради глупостите писани в интернет..

# 725
  • Мнения: X
И аз мисля, че се прекалява, а това с пъпеша е нелепо.

# 726
  • Мнения: 1 026
Мен ме тревожи по-скоро периода на кърменето (дай Боже да имам такъв Praynig) и тогава какво може и какво не може да се яде.  newsm78

# 727
  • Мнения: 1 156
И аз мисля , че за кърменето е по - важно.

# 728
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ами аз в периода на кърмене ограничих единствено нещата, които биха могли да ми намалят или спрат кърмата. На прима виста се сещам за чай от салвия, който е доста разпространен, а действа точно така. Иначе прочетох какви ли не простотии от това, че на бебето му вървят киселини ако майката яде чесън (например в таратор) до това, че имало газове от някои храни (например бобови). Ми, явно моето дете не беше от тези, щото нито киселини е имала, нито газове, нито нищо. Дано и второто да е така непретенциозно  Mr. Green

Не съм веганка, но всякакви зелении по време на бременността ми бяха противопоказни.
Това е друго. Ставаше въпрос за вманиачаване какво може да има по зеленчуците. И по месото. И по яйцата. Пък колко е вреден глутена в зърнените да не говорим... Та ей такова психиране за нищо и никакво - не мога да го разбера. До вчера си бил нормален човек, днес вече трябва да дезинфекцираш всичко, което приемаш.

# 729
  • Мнения: X
Всичко ям, а кърмя. Чай от салвия не пия, та не ми е дерт, че е противопоказен.
Това да са ви проблемите!

# 730
  • София
  • Мнения: 39 922
Всичко ядях аз Simple Smile С малки изключения. Сладки неща - насилвах се, да не е съвсем без хич.
Много сурови ядки и пием бирена мая.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 335
И аз мисля, че се прекалява, а това с пъпеша е нелепо.
Въобще не съм съгласна. Специално пък листериозата е супер коварно и гадно нещо, имам точно 2 познати, и двете варненки с поредица аборти, и при двете причината се оказа листерията. Иди им обясни на тях колко точно е нелепо да се "вманиачават" по отношение на храната си. Освен всичко друго листериозата се лекува доста трудно, с няколко курса АБ, а след това при евентуална бременност задължително се проследява и се пият превантивно АБ. Нелепо е да се сравнява подобен риск с "постригване, лакиране и боядисване" и да се слагат на една плоскост. С храната е по-добре да се внимава. Нищо няма да ти стане ако няколко месеца си измиваш добре нещата, които ядеш и/или избягваш някои неща. Никой не е умрял от неядене на пъпеш. Както не се вреш при болни от грип докато си бременна, така не се навирай и при опасните бактерии в храната (опасни за бебето, не за здрав възрастен индивид).

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 07:56 от Месечинка виторога

# 732
  • Мнения: X
Месечинке, съвсем нямам предвид да не се внимава и съм съгласна, че трябва да се спазва хигиена и да се избягват рискови храни. Съжалявам, но ПЪПЕША хич не ми изглежда заплашителен, не повече от ябълката, крушата, ягодата и прочие плодове с по-тънки кори.

# 733
  • Мнения: 1 933
здравейте,бременна съм в 29 та седмица.Откриха ми гестационен диабет преди 2 седмици.На диета съм и инсулин.Някой сблъсквал ли се е с този проблем.Знам че минава след раждане но се притеснявам за бебето.Знам че е много опасно.

Спазвай стриктно диетата. Знам, че е трудно, но го правиш за бебето. Аз имам гестационен диабет, но съм само на диета. След като родиш ще се оправиш. С първото дете пазих диета и докато кърмех.

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 436
Кога започнахте да пиете магнерот?Имахте ли почивки между приемите?Търся мнения и за Огестан.

Общи условия

Активация на акаунт