Настинки

  • 3 901
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 627
Чуя ли задна хрема и косата ми се изправя, големи проблеми имахме около Коледа. Стигна се дотам, че тия секрети, които се стичаха по гърлото й не само, че докараха ужасна кашлица ами й пречеха да диша и сме стигали и до спешното. Тогава един детски пулмолог ни изписа разни сиропи по определена схема и билкови чайове. Иначе обикновени прозрачни, воднисти сополи изчаквам да минат от само себе си, ако не са много обилни. Ако много силно тече носа слагам Коларгол, пресушава бързо. Напоследък обаче сополите през носа направо за благословия ги смятам, защото поне не текат назад и да докарат пак ония проблеми. Иначе след сиропите, които приключиха към средата на януари и много успешно се справиха със задната хрема, пулмолога изписа някакви капки, които явно се правят на място в аптеката, за пиене, за подсилване на имунитета. След като те свършиха започнахме сироп Биозин и комплексни витамини. Доволна съм, ето вече два месеца оттогава в най-грипавото време госпожицата само 1-2 пъти е била за по няколко дни със запушен нос и даже не тече и не съм я спирала от градина.

За температура и аз давам Панадол, но само като отиде вече към 39, иначе я наблюдавам внимателно и оставям сама да се справи, ако може. Понякога слагам оцет на челото.

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 308
Инхалациите помагат страшно много на моите деца, при задна хрема, при сухи и влажни кашлици, при всичко. Не купувам сиропи за кашлица и капки за нос, пръскам морска вода и физиологичен разтвор за инхалациите, при много секрети дърпам с прахосмукачката. Голямото ми дете обаче има проблеми с ушите, там не знам какво мога да направя. Откакто сме в чужбина карат вече няколко пъти вируси от по 6 дена с висока температатура, пият нурофени и панадоли много, защото винаги температурата е придружена с болки в главата и ревове, но когато мога удържам на компреси и хладки душове. 

Тая задна хрема често се случва на дъщеря ми, не може да спи от кашлици, дави се, връща в носа, ударно инхалации по 4-5 пъти на ден и за няколко дни минава, като бебе беше така една цяла зима без нищо да помогне, окриха стафилококи в носа.
Откакто имаме инхалатор бронхити не са правили.

# 17
  • Мнения: 51
Здравейте,първо се извинявам, ако въпросът ми не е за тук,но всички теми за това което искам да питам са стари и заключени.Така моят син е на 3г. От около 2 месеца през седмица е със сополи и кашлица,два пъти беше на АБ.Исписаха ни инфлуцид за профилактика 3×1 на ден.Ако някоя от вас го е давала ще съм благодарна да ми каже има ли ефект,когато се разболее увеличава ли се дозата,за колко време мога да го давам и мога ли да го комбинирам с клеева тинктура за профилактика.Благодаря предварително.Весели празници! Simple Smile

# 18
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Инфлуцид е хомеопатичен продукт. Заведете детето на УНГ, може да има проблемна трета сливица.

Общи условия

Активация на акаунт