как бихте постъпили, като държите да кърмите?

  • 1 356
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 877
момичета, аз пак се обръщам към вас...
искм да кърмя решително и се чудя къде да родя, понеже искам бебето да при мен и да папка от ден първи , дай Боже да имам веднага мляко.
знам в Св София повече насърчавам това, а в Шейново - май давали Ам и малко през пръсти...
кое място да избера? newsm78!?!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Aз знам за Майчин дом.Блъскаха бебчо с адаптирано,въпреки че имах кърма,знаеха и аз хем му давах адапте,хем кърма(ама тъпа-незнам-слушам и изпълнявам).Добре че си имах късмет и бебчо зацока след секцио чак след два дни,да не кажа три.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не съм раждала в София, не мога да дам акъл Grinning
Когато трябваше да избера между 5-те родилни дома в Пловдив, отхвърлих най-новия (току-що открит), защото единствено там майките и бебетата се настаняват отделно...не знам защо.
После си избрах родилния дом, където имах позната акушерка. За кърменето тъй или иначе съвети не получих, карах по усет горе-долу. Но никой не е настоявал да давам вода или АМ от персонала, което си е плюс. Чувам, че сега са още по про-кърмене настроени в този родилен дом Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По-добре е да имаш избор и максимален контрол над нещата, доколкото е възможно в бг-болница. В Шейново избор нямаш и бебето се гледа отделно от теб, т.е. няма как да знаеш какво става по времето, когато е в детското отделение. В Св.София имаш различни опции - бебето да си е постоянно при теб или да го оставяш примерно само нощем в детското, така по-лесно може да следиш какво се случва по време на престоя ви.
Аз също съм раждала в МД като Исайкова, но нормално и предполагам, че затова е разликата -  преди 7 години дори не съм видяла шише с АМ, изобщо нямахме достъп до такова нещо и бебето беше нон-стоп с мен от втория час след раждането, така че нямаше как някой да му даде нещо без мое знание newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря ви много! наистина искам да кърмя...има приятелка, която вече 6 м го прави и като гледам как е удобно всеки път като са навън дори...само си слага пеленка на гърдата и малкия суче доволно и после е толкова сладък... Simple Smile

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Така, така...така се попада в сектата Joy Шегички Wink

# 6
  • Мнения: 967
Препоръчвам Св. София с две ръце Peace Бебето може да си е при теб постоянно, не предлагаъ АМ, а настояват майката да кърми, абе аз бях много доволна Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
Така, така...така се попада в сектата Joy Шегички Wink

ох как...няма спор Simple Smile Joy

# 8
  • Мнения: 3 810
Е, едва ли ти се ражда в Добрич, но тук бебетата са при мамите си и се кърмят на поискване. Акушерките пак предлагат АМ за млади майчета, които бързо казват "Не мога!"
А наистина кърменето е голяяямо удобство!

# 9
  • Мнения: 3 447
Бих ти препоръчала Св. София - ако раждаш нормално, бебето от самото начало е при теб, може да стои и през нощта.
Аз бях със секцио, а и кърмата ми дойде на 4 ден, така че бебо е захранен с АМ, но не мисля, че е толкова страшно и фатално - ей ни на, кърмим се като невидели Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз така много исках да кърмя и много се притеснявах ще се получи ли. Раждах в Шейново. Там бебетта всеки път пристигаха за хранене в количките си с 1 шишенце с АМ на дъното, което ставаше все повече и повече - това е добавката. Давах гърда на бебето от първия път, когато ми го донесоха и то си сучеше там нещо, но май по-скоро нищо и мен като ме беше страх, че ще остане гладно и давах това АМ. Когато един ден - май на втория или третия я чух да преглъща шумно, разбрах, че млякото е дошло и започнах да изхвърлям добавката в мивката, за да не си помислят от детското отделение, че не е яло бебето и да го нахранят. 1-2 пъти са ми я носили заспала и 1 час въобще ен можех да я събудя, а бях на мнение, че гладно бебето не може да спи и ходих да се карам, че са ми го хранили и сега спи и не ще да суче, а те ми казаха, че не ги хранят бебетата, не можели да се занимават и с това. Един друг път пък ми я докараха без шише и тя не се събуди да суче и следавщия път пак без шише и вече ревеше и аз ходих да си го търся шишето и те ми казаха, че я били записали, че е на кърма и затова не й слагали вече добавка - нещо изпражненията ли им гледат, повръщаното ли, което си има разлика определено. На както и да е - след 4 дни става на годинка и още се кърмим като невидели, та чак и се е вманиачила тия дни та и кълбета назад-напред прави, а дори и с биберон е хранена с месеци през деня, та... божа работа - нито биберони, нито добавки я отбиха! Успех в избора, сладка бъдеща-мамче, хайде да родиш лесно и да нямаш проблеми с кърмения и тем подобни ти желая. Сигурна съм че ще бъдеш една много добра мама, само не се плаши! И да ти кажа... newsm78 има полза от четенето предварително, но като родих 90% от наученото ми изфиряса от главата от шаш!

В Шейново раждах и пак там ще родя! За мен беше много удобно в крайна сметка (не че ми е било цел, но сега като се обръщам назад, това си мисля) че бебето не беше при мен през нощта и през деня между храненията, че поне можах да поотпочина малко и като се върнах вкъщи вече бях по-добре иначе...  #Crazy незнам...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
благодарв ви на всички! чета постовете с интерес!  bouquet

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
sестричката ми роди на 07.02. във Втора Градска...бебчето е било при нея преz цялото време, не е имало проблем с кърменето....тя е много доволна и от обстановката и от докторите...та имаш още една болница zа иzбор Hug Heart Eyes леко раждане и прекрасно бебче  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 206
Аз съм раждала в дом, в който децата са отделно и си ядат АМ като за световно
Пък си кърмя вече втора година

# 14
  • Мнения: 1 737
Следващия път няма да раждам в Шейново точно заради това. И мен ме лъжеха, че не давали АМ, а ми носеха бебето спящо и повръщащо баш АМ. Мастит щях да получа, ако не ме бяха изписали ден по-рано. #Cussing out

# 15
  • Мнения: 507
И двата пъти раждах във 2-ра градска. Вечер минават и питат ако искаш да вземат бебчето за през ноща. Шишета с АМ не съм виждала и не са ми предлагали.
Леко раждане!

# 16
  • Мнения: 77
Бих ти препоръчала Втора градска болница.И двете си деца родих там.Тя работи по програмата 'Приятел на бебетата'.Насърчават кърменето и ако е необходимо дават добавка кърма от Банка за майчина къма.Бебетата са при теб 2часа след раждането денонощно зна нормалното раждане. При секцио,след като те изведат от реанимация и те настанят в нормална стая ти носят бебето и то си е при теб целия ден.Вземат ги за през нощта,но ако искаш може да остане при теб,няма проблем.Единствения ти контакт с близлите ти е през прозореца.Заключено е от всякъде,не можеш да излезеш.Лично мен това не ме притесняваше, но някои жени не се чувствуват добре.Моя приятелка се отказа да ражда там заради това.Замен беше важно кое е най-добро за децата.Освен това е чисто,в стаите са по 2 легла,има простор,не е тясно,отношението е добро.

# 17
  • Мнения: 3 760
Аз раждах в Шейново и категорично препоръчвам Св. София.
В шейново ми донесоха беба на 20-я час  #Crazy А си беше нормално раждане. Бебетата са отделно. Задължително им дават АМ. Никой не ти обяснява как да кърмиш....
Живот и здраве ако имам второ ще раждам в Св. София.
Леко раждане!!!

# 18
  • Мнения: 4 242
Раждах в Св. София и препоръчвам тази болница! Доволна бях по отношение на спокойстивето и чистотата. Дори да не ти помогнат за кърменето, поне няма и да ти пречат Grinning, а ако имаш достатъчно инфо предварително (примерно от форума), единственото което ще ти е нужно е никой да не ти се бърка и бебето да е до теб денонощно Peace

# 19
  • Мнения: 485
Аз раждах в Шейново и категорично препоръчвам Св. София.
В шейново ми донесоха беба на 20-я час  #Crazy А си беше нормално раждане. Бебетата са отделно. Задължително им дават АМ. Никой не ти обяснява как да кърмиш....
Живот и здраве ако имам второ ще раждам в Св. София.
Леко раждане!!!

Подкрепям! В Шейново не само че не ти помагат за къменето, а и ти пречат с всички сили. Писала съм в една друга тема как ми дръпнаха бебето от гърдата и не искам да се повтарям, ама  #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 2 896
Във Вита може да е при теб бебчето през цялото време, а за даването на АМ - на Ема и дадоха в края на втория ден, като ме попитаха (ама по-настоятелно) дали да дадат, защото аз все още нямах кърма, а тя доста спадна като тегло и аз ошашкана се съгласих, но е пила само 3 пъти по 20-30 мл максимум и то след като съм я държала да суче каквото и колкото и малко да е било. На следващия ден вече си имах кърма. И досега я кърмя вече повече от 11 месеца. Имах пълното съдействие на акушерките - всяка една, която беше на смяна ми помагаше и показваше как става.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Aз знам за Майчин дом.Блъскаха бебчо с адаптирано,въпреки че имах кърма,знаеха и аз хем му давах адапте,хем кърма(ама тъпа-незнам-слушам и изпълнявам).Добре че си имах късмет и бебчо зацока след секцио чак след два дни,да не кажа три.


там е такава практиката от години:-)))Щерка ми се роди 2.900.Изписаха ни 2.870.Като се има в предвид,че бебето изхвърля 200-300 гр течности след раждането нормално.Как ще е наддало с 200-300 грама за 5 дни???.само от коластрата-абсурд:-))

# 22
  • Мнения: 6 472
Първото си дете раждах във Втора градска, а второто в Майчин дом. И на двете места, детето си беше при мен от самото начало и нито са му давали АМ, нито са ми предлагали такова. Първият път бях супер неориентирана и понеже бебето беше гладно и пищеше ги помолих за АМ, а те ми казаха че могат да дадат чак след като се консултират с лекар, който в момента отсъстваше. Така и не се стигна до даване на АМ.
Вторият път в МД не ми е и хрумвало да искам такова нещо, но гледах, че за да ти дадат добавка, трябва да ти я изпише педиатъра.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз лежах при секциото на 7 етаж и детето не беше при мен.

# 24
  • Мнения: 60
Аз родих в Майчин дом. Мина много добре (нормално раждане) и ми донесоха бебо на 2-рия час, още като си лежах в следродилна. Като ме настаниха в стаята бебо си беше до мен в едно легълце денонощно. Започнах да го кърмя веднага (да речем на 3-тия час след раждането) и не са ми давали никакви АМ. Мисля, че дават добавка само на недоносени или мнооого малки бебчета. Ние се родихме 3.150 кг, но ни изписаха на 5-тия ден - 3.290 Grinning Васко цокаше настървено и кърмата ми дойде на втория ден.
А и да не забравя- бяхме 2 в стая, което е много по-добре според мен от 3, 4 и т.н, а също и от сам в стая - скучно е. Бебетата се преповиват и сменят от сестрите там, което е много удобно в началото поне. Аз разбира се и сама му сменях памперса доста често.
Препоръчвам!!! Освен това всеизвестно е, че там са най-добрите специалисти в областта.

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
виждам че си от София ... ще ти кажа при мен как мина аз раждах в МД нормално и бебчето си беше при мен през цялото време /бях на 12 2таж / така че можехме  да се кърмим непрекъснато ...бяхме в стая с още една мама тоест 2-на и ни беше много спокойно ...знам че след секцио не са при майките и ги носят бебчетата и са на АМ но и това не голям проблем в такъв смисъл че ако имаш желание и си твърдо решила да кърмиш с цедене в болницата и винаги при възможност да сложиш бебчето на гърда ще успеете да се преборите - казвам го защото имам приятелка която роди дъщеричката си секцио в МД и  вече се кърмят успешно  година и половина  Grinning ...предполагам че ще се включи по темата и ще ти разкаже от личен опит че най-важно е твоето желание и увереност в това което правиш  Grinning
успех и леко раждане ти желая  Grinning Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря на всички ви за постингите! спряла съм се на св. софия засега...

# 27
  • Мнения: 4 915
........ казвам го защото имам приятелка която роди дъщеричката си секцио в МД и  вече се кърмят успешно  година и половина  Grinning ...предполагам че ще се включи по темата и ще ти разкаже от личен опит че най-важно е твоето желание и увереност в това което правиш  Grinning
............

Хей мЪ, нА!  Mr. Green
Родих секцио в МД, дадоха ми дребната чак на третия ден, но веднага засука и оттогава отказа всякакви биберони, плюеше АМ и така...вече 1 и половина е най-голямата цоцла.  Laughing
Препоръчвам ти да си разпечаташ някои статии от Библиотеката за първите дни на кърменето и често срещани проблеми, да си спокойна и уверена, че за всяко нещо, щом има желание - има и начин, и решение.

Бебетата, раждани по естествен начин, са при майките денонощно в МД. Които са секцио, с вакуум или форцепс - дават ги през три часа, но пак първо си го кърмиш, пък после - ако желаеш, даваш АМ. Акушерките ги хранят с АМ само в 1 часа полунощ, тогава майките не си ги взимат за кърмене, първото сутрешно хранене е в 7 часа. Ако майката каже, че й е слязла кърмата, вече не й дават шише с АМ.

Леко и бързо раждане на едно прекрасно, здраво бебче!  Hug

П.П. Виждам, че вече си се ориентирала, но ще си оставя постинга за онези, които се интересуват от Майчин дом.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз като есприт бях на 7 етаж секцио.
Бебчо се роди 3450 и ни изписаха 3430....
Горкия ...

Проблема е че никога не се знае как ще родиш-нормално или секцио...(изключвам предварителна уговорка за секцио)

# 29
  • София
  • Мнения: 2 162
Първото раждах в Шейното- категорично не, заради отношението на акушерките в детско отделение; там не само, че не помагат, ами направо си пречат за кърменето.
Второто в Света София- възхитена съм. Мисля, че ми дойде кърмата толкова бързо благодарение на политиката им по отношение на кърменето. На всяко хранене минаваше акушерка и питаше има ли проблеми с кърменето. Лоша дума или отношение не чух и не видях за 7-те дни, в които бях там. Бебето си е при теб без значение дали си нормално или секцио- само ако ти предпочиташ ти го вземат. Добавка изписват, ако ти така пожелаеш или ако бебето много бързо сваля килограми, а ти нямаш дори и коластра. Аз имах коластра от първия ден и в момента, в който го казах на лекарката тя каза без добавка, докато бебето не свали много килограми, въпреки че бяхме недоносени.

И едно уточнение: бях във двойна ВИП стая на 5-я етаж. Не знам дали това има значение.

# 30
  • Мнения: 577
Аз раждах в окръжна и бебето ми го донесаха на 2 час и беше непрекъснато с мен.

# 31
  • Мнения: 3 926
Аз лежах при секциото на 7 етаж и детето не беше при мен.
Аз също лежах на този етаж и на мен добавката ми я зачертанаха от списъка още на първия ден, когато има казах, че като съм я дала детето е повърнало, след като първо е яло от мен. Така че не знам за каква практика говорите. Сияна се роди 3850, изписаха я 3550 с подпис, че я взимам на своя отговорност, че не наддавала много и само два дни била задържала тегло. Аз лично съм очарована от отношението там. Да, дават АМ, но на нощното хранене и честно не знам дали щяха да ми хозволят, но си мисля, че ако бях се сетила да помоля да ми отключват отделението в 1 часа можеше и нощното аз да си я храня. ама на мен ми се спеше Crazy

Общи условия

Активация на акаунт