Рак на ануса от анален секс?

  • 4 045
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, от скоро чух и четох, че е възможно да се хване рак на ануса от анален секс, но не разбрах точно как и ще се радвам ако помогнете да си разясня нещата. Знам, че рака е свързан с човешкия папиломен вирус и е лесно да се заразиш чрез анален секс, но не разбрах ако го пратя само с съпруга си и винаги с кондом (или с пристъ и играчка) има ли шанс да хвана рак, заради самото проникване? Попринцип не ми звучи логично, тъй като през ануса влизат и излизат и други неща така или иначе и едва ли допира на предмети до него би било причина?! Точно тази част е много лошо обяснена и не мога да разбера дали причината да ханеш рак от анален секс е ако правиш с разни партноьори и някой те зарази с този вирус, който след време се активира или ако го имаш аналния секс ще го активира или и без значение дали го имаш или не проникването в дупето може да доведе до това?  newsm78

Ето част от статия с полезно инфо:

So what’s the connection between HPV, anal sex and anal cancer? When our cells get infected with HPV, the virus can change the way our cells grow. If you have the kind of HPV that can cause cancer, and you have it for a long time, sometimes the virus can make tiny changes to your DNA. When that happens, the changes to your DNA can make your cells grow in ways they’re not supposed to and they become cancerous.

Това е цялата статия + друга:
https://www.sexualhealth.com/ive-heard-that-anal-sex-can-cause-a … stds_question_34/

http://www.cancer.org/cancer/analcancer/overviewguide/anal-cance … rview-what-causes

# 1
  • Мнения: 2 309
То си е написано
Цитат
In other words, if you catch HPV and you have anal sex, you increase your risk of developing anal cancer.
Не се заразяваш от самият анален секс, а просто ако вече имаш HPV и се наслаждаваш на аналния секс, има вероятност да те удари точно там! Ако питаш мен вероятността да се сдобиеш с рак на дебелото черво и по-надолу е също толкова голям, колкото и с вагиланиа и оралния секс! Просто никога не знаеш как и къде ще се появи... И няма значение дали проникват в теб с пръст, крак, ръка, член, играчка или бутилка шампанско- има значение начина на живот- с какво подхранваш тялото си- храна, козметика, среда и др.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 255
Лелееееееее, толкова глупости, а само един пост..... Как ще се заразиш с рак, това да не ти е грип ? Вземи малко да прочетеш и за ЧПВ и за рак, пък после мисли за аналния секс!  smile3511

# 3
  • Мнения: 48
Лелееееееее, толкова глупости, а само един пост..... Как ще се заразиш с рак, това да не ти е грип ? Вземи малко да прочетеш и за ЧПВ и за рак, пък после мисли за аналния секс!  smile3511
Никъде не съм имала в предвид, че може да се заразиш с рак. И съм прочела повече от малко, просто не разбрах този момент, защото масово в източниците пишеше за секса с много партноьри, а не за безпосния такъв с постоянен партноьор или играчки. На едно от местата пишеше нещо от сорта, че при наличие на ЧПВ и каквото и да е проникване или разширяване на ануса, клетките там им става нещо и започват да се образвуат ракови такива. И за това пита, защото не разбрах. Ако бях разбрала нямаше да питам? А твоят пост не помага изобщо (както на мен така и на хората, които ще търсят информация по въпроса след време и ще попаднат на темата), нищо че си изключително запозната с въпроса?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт