Токуда Болница София - тема 22

  • 96 859
  • 795
  •   1
Отговори
# 750
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Според мен вече не произвеждат от онези кенгура, в които детето стои с прави крака  Peace Затова и ортопедите разрешават да се носи детето в "кенгуру", но то всъщност си е ерго раница или както там му викат по-модерно. На мен ортопед от Горна Баня ми каза, че е добре да се носи детето разкрачено, "например в кенгуру".

# 751
  • Мнения: 1 775
Моят съвет е да се отиде при др. Алексиев или друг специалист от Горна Баня. На нас също ни изписаха такива гащички след раждането. Оказа се, че изобщо не е имало нужда и ми обясниха, че тамизписването на такива е на всяко второ бебе едва ли не, което и на мен ми направи впечатление. Когато няма нужда от тях стават дори вредни. Лично не съм очарована от ортопедията в Токуда.
Ами може и наистина да изписват на всяко второ бебе ортопедични гащи, защото от 4 бебета в нашата стая изписаха на 2. Личната лекарка веднага е познала, че става въпрос за Токуда, когато ММ е ходил за направление и е обяснил, че сме с ортопедични гащи - казала е същото нещо, че изписват на всяко второ бебе.

Вероятно лекарят не прави разлика между кенгуру и ерго раница, за разлика от фанатизираните бг-мами...
Може и да не прави разлика, но мен ме озадачи предложението да нося с лице напред.

Според мен вече не произвеждат от онези кенгура, в които детето стои с прави крака  Peace
А, има си ги, на Лорели гледах по 20тина лева в Хиполенд.

# 752
  • Мнения: 1 687
Stitch, още преди близо 6 г. като раждах дъшеря си на Токуда им се носеше славата, че лесно изписват ортопедични гащи (и в нашата стая изписаха на едно бебе), вторият път със сина ми не видях такива и реших, че вече са престанали да го правят, но явно не са.

# 753
  • Мнения: 3 642
Колко по-рано трябва да запиша час за докторът, който съм избрала за раждането и кога започват прегледите при него?
Кои консултации се заплащат след осмия месец - всички или част от тях?
Има ли някой раждал с фонд България Здраве? Моля ако е удобно да сподели на лични какво и колко покрива фонда от разходите за раждане? Благодаря предварително.

# 754
  • Мнения: 1 604
Заплащат се всички прегледи - ехограф и тонове. Аз имам осигуряване към България здраве и към Дженерали. Засега са ми възстановяеали раходи за прегледи и от двата фонда (изчерпах си лимита към едните и продължих с другите). Какво ще ти възстановят от БГ здравв зависи от пакета ти - така че си го рагледай добре. В моят има 350лв за проследяване на бременност и 300лв за избор на екип. Схемата е - плащаш, взимаш фактура и амбулаторен лист и ти връщат пари. Ако имаш въпроси - може на лично да не разводняваме темата - аз доста проучвах.

# 755
  • Мнения: 134
Искам да попитам някой има ли отзиви за детския ортопед др. Иванов. Чудя се при него ли да ходя или в Горна баня.

Ние сме ходили няколко пъти- като професионалист- нямам мнение. В началото предписа въпросните ортопедични гащи на дъщеря като изрично каза, че се презастрахова, а на втория преглед след месец- каза, че всичко е наред и беше любезен. След това бяхме още 2 пъти - на около година профилактично и после за конкретна консултация за пръстчетата. На последните 2 прегледа не беше никак любезен- вадих му думите с ченгел и даже ме засегна с един от коментарите си. Като цяло- не казва нищо излишно или допълнително.

# 756
  • Мнения: 26
Колко по-рано трябва да запиша час за докторът, който съм избрала за раждането и кога започват прегледите при него?
Кои консултации се заплащат след осмия месец - всички или част от тях?
Има ли някой раждал с фонд България Здраве? Моля ако е удобно да сподели на лични какво и колко покрива фонда от разходите за раждане? Благодаря предварително.

Аз си записах час за доктора, който си избрах за раждане още докато бях в 20г.с. Първият свободен час беше за след 3 месеца, та тъкмо в 31г.с. се видяхме с доктора. Та, няма какво да се бавиш със записването на часове, защото не става от днес за утре Simple Smile
Аз съм с фонд Доверие и досега нищо не са ми отказали да ми изплатят (запис на тонове и ехограф визирам). За раждането тепърва ще видим какво е положението.

# 757
  • Мнения: 314
Anbibian,
Аз се видях с Илиев някъде 12-13 седмица (второ раждане при него). Започнах да ходя при него от 21-ва седмица. Не знам дали заради риска от прееклампсия или вече така работи. С първата ми бременност се видяхме за първи път в 8-ия месец.
За застраховката -виж пакета си, договора или ги питай най-добре, зависи фирмата на какво ви осигурява. Когато отидеш да раждаш в документите отбелязваш, че си по фонд. После, след като родиш, идва на място при теб координатор и ти проверява застраховката. Моят фонд ми покри 1000лв и на място платих разликата.

# 758
  • Мнения: 3 642
Благодаря момичета  Hug Значи на следващия преглед ще си запиша часа само не съм решила още Илиев или Димитров. След 32 само избрания доктор ли ви преглежда или и този по здравна каса?

# 759
  • Мнения: 1 604
Този по ЗК преглежда до края, при мен Димитров в последния месец ми редува прегледите - една седмица в Токуда, една по ЗК. Иначе е хубав съвет да запишеш бързо час - за Димитров също чаках 3месеца, той сега е и отпуск, така че може да му е позапълнен графика занапред.

Някой да е раждал в Токуда и фондът да му е бил Дженерали?

# 760
  • Мнения: 314
Относно фондовете - мисля, че най-добре е да се свържете с тях, да проверите покритието си. Всеки фонд предлага различни пакети и зависи работодателят ви какво е избрал.

# 761
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, изивнявайте, искам да попитам, актуален ли е телефонът за записване на чосове в клиниката 02/ 403 4000 ? Звъня вчера и днес, общо сигурно 10 пъти съм звъняла, и ме държи музиката на изчакване по 2-3 минути ис е отказвам Sad

# 762
  • София
  • Мнения: 629
Chocholoko, имам един въпрос за възстановяването на разходите от Доверие. По-предния път в Токуда ми казаха по каква схема да правим тоновете, съответно си записах час и направихме едни. Пуснах за възстановяване листът със записа + амбулаторния лист от прегледа, при което от посредническата фирма ми се обадиха да ме предупредят, че Доверие най-вероятно няма да ми възстановят нищо за този преглед, т.к. (1) е изследване и не съм приложила амбулаторен лист от предишен преглед с назначение на записи на тонове и (2) защото на листа със записа липсва заключение на лекар с подпис и печат (а заключението беше описано в амбулаторния лист). Аз изобщо нямам амб. лист с назначение за записите, предположих, че е стандартно изследване за този период от бременността. Все пак и ехографът е изследване, пък не ти искат назначение, за да ти възстановят разходите. Доверие все пак ми възстановиха разхода и сега изпадам в следната чуденка - вдругиден съм отново на запис и не знам дали да поискам (и дали изобщо ще се съгласи АГ-то) да ми издаде амб. лист с препоръка (назначение) за ежеседмични записи на тонове. Ти как процедираш със записите, какво представяш? Въпросът е и към други дами с ДЗО към Доверие, разбира се.

# 763
  • Мнения: 3 642
Аз си искам амбулаторен лист и им казвам, какво да пишат вътре. И моя фонд плаща финалните само ако са назначени от лекар с амб.лист и понеже в 1 лист имам по 2 изследвания различни, ако се сетя искам две копия, ако не си го копирам в къщи, но на мен още нищо не са ми възстановили, още чакам първа фетална да ми възстановят разходите.

# 764
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Момичета, изивнявайте, искам да попитам, актуален ли е телефонът за записване на чосове в клиниката 02/ 403 4000 ? Звъня вчера и днес, общо сигурно 10 пъти съм звъняла, и ме държи музиката на изчакване по 2-3 минути ис е отказвам Sad

Ами не се отказвай  Wink И звъни сутрин рано или вечер след 18  Peace

Общи условия

Активация на акаунт