Всякакви въпроси относно съдомиялните - 18

  • 83 480
  • 726
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 12 006
SilverSign не е от солта, а е от самите прибори - на някои материали не им понася в миялната. Съветвам те да си купиш качествени прибори и ще си решиш проблема.

# 541
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Etty775, Afrodita,

Разбирам ви и ще си купя нови прибори при всички положения.

Това, което ме притеснява (може би аз не се изразих правилно) е, че букв. всичко метално, което вкарам вътре, започва да ръждясва - вкл.и неща, за които съм 100  % убедена, че са качествени... Затова смятам, че проблемът е някъде другаде. Sad

# 542
  • София
  • Мнения: 12 006
Ами то качествен материал трудно ще го познаеш на външен вид. Става по скоро на принципа проба грешка. Тук става въпрос самият материал да е качествен, а не дали са добри на външен вид.

# 543
  • Burgas
  • Мнения: 503
Etty775, Afrodita,

Разбирам ви и ще си купя нови прибори при всички положения.

Това, което ме притеснява (може би аз не се изразих правилно) е, че букв. всичко метално, което вкарам вътре, започва да ръждясва - вкл.и неща, за които съм 100  % убедена, че са качествени... Затова смятам, че проблемът е някъде другаде. Sad

Аз си мисля,че не е едно и също качествен материал и такъв подходящ за съгомиялна PeaceИма качествени прибори и съдове, които не трябва да се мият в миялната,виж тук:
http://www.somat.bg/bg/strona-g%C5%82owna/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1% … 81%D0%B8.cky.html

Да не говорим,че има прибори и съдове които се продават за неръждавейка,а съдържат други примеси - е такива няма как да не ръждясат,според мен newsm78

# 544
  • Мнения: 1 144
Купи си прибори от реномирана марка от стомана 18/10 и няма да имаш проблеми. Вече 2 години ползвам WMF и препарати Finish без проблеми.

# 545
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Благодаря на всички за отговорите!   Hug

borka01,
И аз това си мислех - според мен просто не са подходящи за съдомиялна. Следващите със сигурност ще бъдат.

willian,
Това за стоманата не го знаех - има ли такова означение на етикета / опаковката на продукта? Ще разгледам WMF, щом ги препоръчваш - виждам, че имат фирмен магазин в Сердика Център, което ми е доста удобно.

Иска ми се или не, явно ще трябва да се отърва от всичко и да започваме начисто.  Mr. Green

# 546
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте момичета. Надявам се да помогнете. Съдомиялната ми е втора употреба. Сякаш в началото не правеше този проблем. Събира се вода на дъното щато приключи програмата. Какво може да е?
Съдомиялната е миле.

# 547
  • София
  • Мнения: 974
Чаровна, благодаря!  Hug
Bossa Nova, можеш да провериш да не се е прегънал отходния маркуч. Или да не се е запушил филтъра.

# 548
  • София
  • Мнения: 721
Благодаря Брук Дейвис Simple Smile ще проверя

# 549
  • София
  • Мнения: 803
Здравейте,
и да се включа с един въпрос: От няколко месеца ползвам съдомиялна Беко ,за вграждане.Като цяло съм доволна ,освен когато имам за миене тава от баница-резултата е плачевен,макар ,че предварително изтъргвам ръчно по-засъхналите места  Rolling Eyes Пробвах различни програми ,но дори и на интензивна при 70 градуса,тавата си остава неизмита! Таблетките ми са Финиш всичко в едно - дали пък не е от тях?Моля споделете,ако сте имали подобен проблем и дали има решение или просто тавите ще си ги търкам на ръка  Sad
Aз също съм с беко отскоро.Мих тава веднъж .Не съм имала проблем с измиването на тавата  newsm78 .
Мия на кратка програма 70 градуса Simple Smile
Съвсем ли се измива тава от баница Rolling Eyes Аз доскоро всичко миех без остатък от храна и тогава слагах в миялната. Имам успех без предварително миене с грилеровия тиган, но тавата с баницата (и аз я остъргах с четката ) тц. не ми се получи.
Афродита, ако проблема е бил само в миенето Laughing Laughing, на два месеца почвам да го правя. Солта си каза думата , таблетките са си супер, след тях сложих и Grun Green и Fairy Platinum, качеството продължава да е високо. Finish не ползвам от много време, а Miele ме е страх вече да сложа.
Боса Нова и аз мисля, че е от филтъра

# 550
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте в процес на закупуване на милялна съм, но предвид малкия бюджет с който разполагам се чудя дали да не се ориентирам към втора употреба, имате ли опит с такива съдомиялни или да ми препоръчате някоя по бюджетна. Rolling Eyes

# 551
  • София
  • Мнения: 44 230
Колко толкова малък е малкия бюджет?
Аз лично бих предпочела нова.

# 552
  • Berlin
  • Мнения: 11 291
За ръждата по приборите - може да се пренася от някой съд по другите в миялната. Така ми бяха казали в един магазин по повод дали да пухам един стоманен нож в миялната. Не било желателно, защото може да се "зарази" един вид, ако имам нещо друго.
Аз току-що си поръчах нова миялна, старата си е стара. Laughing Беше ни заварена в апартамента, ползвах я 4 години, но не съм вече доволна. Бош предпочетох, тук. Някой с подобна, нещо не схванах какви са й екстрите/разликите с други модели, но мисля, че е основен модел с всичко, което бих ползвала.

# 553
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте,
и да се включа с един въпрос: От няколко месеца ползвам съдомиялна Беко ,за вграждане.Като цяло съм доволна ,освен когато имам за миене тава от баница-резултата е плачевен,макар ,че предварително изтъргвам ръчно по-засъхналите места  Rolling Eyes Пробвах различни програми ,но дори и на интензивна при 70 градуса,тавата си остава неизмита! Таблетките ми са Финиш всичко в едно - дали пък не е от тях?Моля споделете,ако сте имали подобен проблем и дали има решение или просто тавите ще си ги търкам на ръка  Sad
Aз също съм с беко отскоро.Мих тава веднъж .Не съм имала проблем с измиването на тавата  newsm78 .
Мия на кратка програма 70 градуса Simple Smile
Съвсем ли се измива тава от баница Rolling Eyes
Аз доскоро всичко миех без остатък от храна и тогава слагах в миялната.
Скрит текст:
Имам успех без предварително миене с грилеровия тиган, но тавата с баницата (и аз я остъргах с четката ) тц. не ми се получи.
Афродита, ако проблема е бил само в миенето Laughing Laughing, на два месеца почвам да го правя.
Скрит текст:
Солта си каза думата , таблетките са си супер, след тях сложих и Grun Green и Fairy Platinum, качеството продължава да е високо. Finish не ползвам от много време, а Miele ме е страх вече да сложа.
Боса Нова и аз мисля, че е от филтъра
Aз лично не виждам смисъл от такава машина, ако ще мия всичко до блясък на ръка - тя за какво ми е?
Профилактика се прави на около 2-3 месеца.
За солта е писано много, назад в темата и в предните, а на стр.1 също има инфо.
----------------------------

tzvetihc Аз лично бих си взела нова. Може да е по евтина и с по-малко екстри и "гъделчета", но да е нова. Старата не знаеш как е поддържана, дали йонообменика изобщо работи, дали няма накъде дефект, които да се прояви в процеса на работа, не е ясно как и колко е "юркана" и т.н. Това си е мое мнение. В момента на пазара има добри и бюджени модели - нови. Колко ти е бюджета? Питам за да може да ти предложим модели в този ценови диапазон. Кажи и за колко см широка я искаш - 60 или 45?

# 554
  • София
  • Мнения: 803
Дайте една снимка  преди и след това на тава от баница плийз.
За да е разговор по същество  Laughing
В Технохит  момента има уникално АЕГ свободностояща и СМЕГ за вграждане висок клас, на доста добра цена. Аз тъй или иначе си взех Милето от Англия и си го чакам да пристигне. Peace

Общи условия

Активация на акаунт