Бродирана красота - тема 133

  • 87 857
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 580
Да побутна темата. С големи паузи на не шиене го докарах до тук.

# 706
  • София
  • Мнения: 9 850
Супер е!
Аз набързо уших ето това за подарък...

# 707
  • Мнения: 305
Здравейте, имам схемата на "Бели еднорози" на Леврон.Обръщам се към тези от вас, които са го шили с молба да ми кажете с какъв бод и на каква панама се шие гоблена?Благодаря!

# 708
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
аз боцкам по малко Blush

показвала съм го преди и даже се бях изсилила, че ще е за 16 годишнината ни  
Crazy сякаш не се познавам.
ама до американското пълнолетие все ще стане  Wink

# 709
  • Мнения: 11 843
Здравейте, имам схемата на "Бели еднорози" на Леврон.Обръщам се към тези от вас, които са го шили с молба да ми кажете с какъв бод и на каква панама се шие гоблена?Благодаря!

Всички гоблени на Леврон са 1:1 гобленов бод....иначе влизаш на страницата им и за всеки гоблен  си пише какъв бод е http://e-levron.com/goblen-beli-ednorozi


Оленка, Коте супер са ви нещата  bouquet

Аз чакам новата тема та да покажа, че да не е гол записа  Laughing

# 710
  • Мнения: 305
Здравейте, имам схемата на "Бели еднорози" на Леврон.Обръщам се към тези от вас, които са го шили с молба да ми кажете с какъв бод и на каква панама се шие гоблена?Благодаря!

Всички гоблени на Леврон са 1:1 гобленов бод....иначе влизаш на страницата им и за всеки гоблен  си пише какъв бод е http://e-levron.com/goblen-beli-ednorozi


Оленка, Коте супер са ви нещата  bouquet

Аз чакам новата тема та да покажа, че да не е гол записа  Laughing

Благодаря ти, ще погледна .

# 711
  • Мнения: X
Здравейте и честит празник на всички Simple Smile
Казвам се Ана и до преди 4 месеца идея си нямах, че ще шия гоблен. Случайно попаднах на вашите теми и от тях научих какво изобщо е това чудо, и г-д как се прави. Харесах си нещо от вашите работи и резултата е това  Blush



Със сигурност не е идеално ушития гоблен, но на мен ми достави истинско удоволствие, за което ви благодаря, защото вие ме вдъхновихте да го има  bouquet

Сега, през почивните дни реших да си търся нова "жертва" Grinning Така пък попаднах на едни руски форуми, на едни чудесии, в които ми останаха очите. И толкова ми хареса ето този гоблен, че реших мога-немога, поне да се пробвам да го ушия



Знам, че е ужасно голям, а моя опит ужасно малък, но аз и от предния си мислех, че нищо няма да излезе.
Та момичета, имам нужда от помощ за избора на панама. Разглеждах доста руския форум, като г-д пловината са избрали да шият гоблените си haed на аида 18 с 2 нишки, а другата половина на панама 25 count с 1нишка. На мен на 18 count ми изглежда, че ушитото прозира леко, особенно тъмните цветове, а имаше и рускини, които шият 18 с три нишки, което изглеждаше доста по-красиво, но сигурно доста повишава разхода на конци. От друга страна моделът е дадено да се шие на 25 с 2 нишки. Чудя се, дали ще се получи добре на българска бяла панама 22 с 2 нишки? Общо взето си мисля за среден вариант м-у всичките опции, вие какво бихте ме посъветвали?
Също така, да попитам откъде да си купя рамка със статив за бродиране?
Благодаря предварително  bouquet

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 22:53 от Анонимен

# 712
  • Мнения: 1
Здравейте ,Дами, има ли някоя от вас с опит в шиенето на гоблени от GOLDEN KITE

# 713
  • Мнения: 2 855
Сега, през почивните дни реших да си търся нова "жертва" Grinning Така пък попаднах на едни руски форуми, на едни чудесии, в които ми останаха очите. И толкова ми хареса ето този гоблен, че реших мога-немога, поне да се пробвам да го ушия



Знам, че е ужасно голям, а моя опит ужасно малък, но аз и от предния си мислех, че нищо няма да излезе.
Та момичета, имам нужда от помощ за избора на панама. Разглеждах доста руския форум, като г-д пловината са избрали да шият гоблените си haed на аида 18 с 2 нишки, а другата половина на панама 25 count с 1нишка. На мен на 18 count ми изглежда, че ушитото прозира леко, особенно тъмните цветове, а имаше и рускини, които шият 18 с три нишки, което изглеждаше доста по-красиво, но сигурно доста повишава разхода на конци. От друга страна моделът е дадено да се шие на 25 с 2 нишки. Чудя се, дали ще се получи добре на българска бяла панама 22 с 2 нишки? Общо взето си мисля за среден вариант м-у всичките опции, вие какво бихте ме посъветвали?
Също така, да попитам откъде да си купя рамка със статив за бродиране?
Благодаря предварително  bouquet
Здравей Ана  Hug Много красив гоблен си ушила, поздравления  bouquet
А този HAED ще се получи невероятно красив. Аз също събирах конци за  HAED, останаха ми още 5-6 чилета, от около 120 общо  Grinning За основата мислех да си купя Zwegart, ако не се лъжа на моята схема препоръчваха 25 каунт.

И да се оплача  Sad Не мога и не мога да седна и да си довърша гоблена  ooooh! А ми остана само небето да дошия. То бива моя мързел, бива, ама вече прекалява. Да се свършва това лято и да идва зимата, че да си седна на д-то  hahaha и да довърша гобленчето  Grinning

# 714
  • Мнения: 5
Mного хубави неща се шият тук, и аз съм много пристрасна към гоблена на Аетера, която и мнооого БЪРЗО го шие! Аз съм на трета страница, като първата от мерак я уших за месец през февруари и от тогава съм с по-малко време, та крета, но стабилно бавно. Най-вече защото сме на тясно и докато си разположа и раздигна всичко ми се изяжда времето за самото шиене.
Включвам ви се заради питането на Бърз Влак - Ана, аз шия Wildwood Dancing на автора Kinuko Y Craft Art на HAED като си признавам че си намерих схемата в Интернет. Попаднах при този форум търсейки повече инфо и хората тук са отзивчиви. Шия на ленена панама 18 каунт, защото в къщи имаме такава (беше 2м парче, купуван някога си от ГДР от мама да шиела покривка) и съм много удовлетворена от резултата. Започнах от горе ляво, цветовете в този край са тъмни и не прозира, нито стягам като шия, а и МАЛКИ пролуки се компенсират при финалното пране, пък и шия с ДМС по ключа, те са си прилично качествени конци, от София съм, чилето е 1.10 до 1.15 лв. и разхода в пари си е цифра, но пък си имам какво да правя до края на живота, нали така. Евентуално, черното на две места го ших с три ката конец, понеже се наложи да разшия и ми се стори, че се е разчекнала панамата, като така и си уплътних местата, но пък ако не ти го покажа къде е, няма да познаеш. Това са си практични подходи от едно време и аз си ги прилагам. Също много харесвам моделите на Josephine Wall. Успехи!

# 715
  • Мнения: X
Hug Благодаря за отговорите момичета.

No me ames, днес случайно разбрах, че и друга позната шие гоблени и то, че шие HAED, и тя съвсем сериозно ме посъветва да шия на 25 каунт-препоръчаната, иначе се губела красотата на гоблена. Чета обаче, че се шиело трудно на нея и колкото и да съм храбра шивачка леко се стреснах...не знам има ли някакви особенности в сравнение с 16, на която вече ших.
Ще следя и разглеждам още, за да реша /пуста зодия везни, все съм в потрес какво да избера  Grinning/
Ако имаш желание споделяй, когато го започнеш, ще ми бъде много интересно Hug

marta_s, точно от гоблена на Аетера почнах да се заглеждам в HAED и направо се влюбих, получава й се уникално и много искам да го видя завършен.
Сега разгледах Wildwood Dancing и също е като приказка HugАко имаш желание моля, показвай и ти от време на време.
А практичните подходи ги попивам като гъба, че много ми липсват и благодаря, че ги сподели, както и на всички останали назад в темите bouquet

# 716
  • Мнения: 11 843
Hug Благодаря за отговорите момичета.

No me ames, днес случайно разбрах, че и друга позната шие гоблени и то, че шие HAED, и тя съвсем сериозно ме посъветва да шия на 25 каунт-препоръчаната, иначе се губела красотата на гоблена. Чета обаче, че се шиело трудно на нея и колкото и да съм храбра шивачка леко се стреснах...не знам има ли някакви особенности в сравнение с 16, на която вече ших.


Особеностите са големи  Wink , каунта панама показва колко е едра/дребна сплитката. Та разбирай това 16 каунт означава, че на разстояние 2,54см (1инч) има 16 дупчици, а на 25каунт са на същото разстояние 25 дупчици. Тоест доста по-дребна е панамата/дупчиците и е по-трудничко шиенето, но ще се справиш щом имаш желание Hug

# 717
  • Мнения: 2 855
16 каунт означава, че на разстояние 2,54см (1инч) има 16 дупчици, а на 25каунт са на същото разстояние 25 дупчици. Тоест доста по-дребна е панамата/дупчиците и е по-трудничко шиенето

Правилно ли се ориентирам, че на 16 каунт размерът на гоблена ще бъде по-голям, а на 25 каунт ще бъде по-малък? Нали така?  newsm78

# 718
  • Мнения: 11 843
16 каунт означава, че на разстояние 2,54см (1инч) има 16 дупчици, а на 25каунт са на същото разстояние 25 дупчици. Тоест доста по-дребна е панамата/дупчиците и е по-трудничко шиенето

Правилно ли се ориентирам, че на 16 каунт размерът на гоблена ще бъде по-голям, а на 25 каунт ще бъде по-малък? Нали така?  newsm78

Точно така  Peace . Ето един калкулатор в който като напишеш на Pattern Size: броя бодове на гоблена по ширина и височина и ти изчислява размер (в инч или см каквото си зададеш) за различните каунтове панама http://www.cyberstitchers.com/stitching_tools/fabric_size_calculator

# 719
  • Мнения: 2 855
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт