Италия 150

  • 71 137
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 603
Здравейте,  надявам се всичко да е наред при вас! Ние вчера се върнахме от София.
Нели, честито! Много си хубава, мернах някакви снимки тези дни.

# 661
  • IT
  • Мнения: 3 704
Деси(Якамоз) на бебка как и понесе пътуването
ellenita, различни населени места са, на около 18 километра разстояние. Разписанието не можем да го видим-записано ти е на твоя компютър.
Има тема за Венеция тук

# 662
  • Мнения: 1 317
ellenita, различни населени места са, на около 18 километра разстояние. Разписанието не можем да го видим-записано ти е на твоя компютър.
Има тема за Венеция тук
Чудесно, благодаря много!

# 663
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 796
Днес ме извикаха в префектурата за среща и контролиране на оригиналните документи. Всичко мина нормално. Опасявах се да не ми направят проблеми,че загубих марката,която бяхме сканирали онлайн, когато направихме запитването. Но не ми направиха проблеми.  Party
Това е добрата новина. Лошата е,че се чака по закон около 2 години, да да се даде гражданство.  Mr. Green

# 664
  • IT
  • Мнения: 3 704
Danilu  честито.
Днес толкова много се смях с моите колеги, по разни документи(не официални) със задачи на единия пише entrando nella conservazione вм conversazione, една таблица с името congifrugazione вм, configurazione.
Имам вече травма завинаги за думи на английски, днес единия ме посрещна с отточик, което било hot chick.

# 665
  • MI
  • Мнения: 11 868
Здравейте, върнахме се най-накрая, цял ден пера, чистя и подреждам... Sad Благодаря на всички за пожеланията.  Hug

Десита, прекрасни снимки, благородно ти завиждам.  bouquet Фейам, и без да съм гледала още снимки - и на теб.  Simple Smile

Данилу, честито.  bouquet

Деси, как се отрази на Катерина пътуването?

# 666
  • Мнения: 6 359
Здравейте Simple Smile
Аз от една седмица вече обикалям Пулия с кола. Всеки ден различен плаж, кръстосахме я доста подробно. В абсолютен възторг съм от Лече - много жив и младежки град, страхотен нощен живот! Освен, че е хубаво. Там ще се връщам със сигурност. Най-голямата дупка и цигания е Галиполи - като Несебър, излязъл от кошмарите. Иначе яденето и пиенето са върхът навсякъде, как ще се връщам при северната блудкава кухня, не знам. В момента съм в Матера, лежа тука в една пещера Simple Smile))) (хотелът ни е в самите Sassi, в преустроено антично жилище). Първото впечатление от Матера е направо нереално. La passione di Cristo на Мел Гибсън е снимано тук, ако се сещате за пейзажа...

# 667
  • Мнения: 6 359
Нели, честита сватба! Нито една снимка не видях, а чета, че сте много хубави. Simple Smile Може ли да пуснеш една снимка и тук? Бъдете много щастливи и се обичайте. Hug

# 668
  • IT
  • Мнения: 3 704
Барб, до Отранто бяхте ли?Той за жалост стана много комерсиален последните години.Свекърва ми живеят на 3 км от него и ние си прекарахме почивката там.Обичам много Лече.За Галиполи и аз съм на същото мнение Wink за първи път го посетих тази година.В Матера снимат много, градът ми е от любим по-любим имам плиятелка близка там. Мъжът ми ме пита на връщане Матера или Алберо Бело не се замислих грам, макар Мат. да не ни е хич по път.

# 669
  • Италия
  • Мнения: 490
Ех, Барба, как ще се разминем на косъм  Crazy Ние в събота тръгваме за Пулия. Ще сме малко под Лече. Вече трето лято ще ходим там на почивка. Нямам рърпение да си отям на черните им маслини. Лече си е перлата в короната на Пулия определено!   Crazy

Последна редакция: ср, 31 авг 2016, 23:15 от mirena2000

# 670
  • Мнения: 6 359
Алекс, в самото Отранто - не. Но бяхме един ден на плаж на Алимини, което е там. В Алберобелло минахме днес за 2 часа, колкото и му стигат. Видяхме трулло отблизо и стига вече. Матера е друго нещо.

Мирена, от буррати и октоподи не стигнах до маслините, но купихме олио. Нищо, другия път. Laughing
Приятно изкарване на вас!

# 671
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Здравейте, италианки Simple Smile Надникнах при вас за да задам едно въпросче и виждам, че има какво да науча още преди да съм питала  Crazy Та, накратко - решили сме да си направим кратка екскурзия по женски (със сестра ми и нашите дъщери) в Пулия. Резервирали сме си едно трулло (май така се пише) в Мартина Франка и от там като опорна точка ще обикаляме и ще се връщаме за нощувките (така е по план). Мислим да наемем кола от летището в Бари още. Та въпросът ми е - имате ли представа според законите в Италия до какви размери (ръст/кг/години) на детето то трябва да се вози в седалка за кола? Защото за седмица за наема на седалки ми искат колкото за колата Rolling Eyes Дали е оправдано да рискувам и да купя седалка на място (което предполага кратко возене из града без такава), вместо да я "наемам" за 80 евра...

# 672
  • IT
  • Мнения: 3 704
Законите в Италия са такива като  в България. Нашата седалка на Кико струва 22 евро.
Барб наслаждавай на почивката, Мирена ти също.  Hug Hug

# 673
  • Италия
  • Мнения: 490
Барб, Алекса, благодаря! Дано времето се задържи хубаво!
Dive, имам спомен за височината на детето до 140 см, но както ти е писала Алекса, законът не е различен. По магазините има седалки по 15 евро, а на промоция даже и по 10 - тези от 3-та група.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Много благодаря за отговорите, allexa.7 и mirena2000  Hug
Там е работата, че аз и тук не познавам добре закона Embarassed - щерката е на 8г и половина, около 130-134 см е висока, а племенницата е на почти 10 и е над 140 см със сигурност. И двете са слабички, та са под 36 кг, колкото е нормата (групата) на тези столчета. Затова исках да питам дали биха ми направили полицаите проблем ако случайно ме спрат преди да успея да се добера до магазин за седалки (че даже не знам точно от къде мога да купя и може да се полутаме из Бари необезопасени).

Общи условия

Активация на акаунт