Оцет за влагалищни промивки!!!

  • 31 189
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 153


За оцет не съм чувала - ще ми е интересно, ако някой каже нещо позитивно за него.
Промивките с йод са добри, но аз не бих рискувала за себе си; по скоро има в мрежата Браунол - това е воден разтвор на йод, който обаче не гори и може да се слага върху рани и лигавици, няма нужда да се рзрежда. Вече масово започва да се използва в хирургията като заместник на каквито и да било други дезинфектанти.
[/quote]
А с какво е опасне йода?

# 31
  • Мнения: 588
Аз съм си правила влагалищни промивки единствено с отвара от смрадлика и лайка и то имах някаквми сърбежи и много лошо бяло течение. След тези промивки се оправих, но за пръв път и аз чувам за влагалищни промивки с оцет. newsm78

# 32
  • Мнения: 660
А с какво е опасне йода?

Силен окислител е и може да предизвика деструкция и некроза, ако попадне върху "голи" клетки. Затова по принцип никога на се слага в отворена рана или върху лигавица в концентрирания си вид. Казвам "не бих рискувала", защото не съм сигурна, че ще му умеря точната разредка, ако тръгна да го правя, а и защо ли, като си има добра алтернатива?

# 33
  • Мнения: 1 113
До сега съм си правила промивки единствено с калиев перманганат и с Тантум розе.

# 34
  • Мнения: 131
Зная нещо.Може да има общо с темата,може и да няма.В една книжка с рецепти на баба Ванга прочетох за лекуване на гъбички по пръстите на краката."Добре измити,стъпалата се потапят в силен винен оцет.Вечерта болният преспива с чисти чорапи,напоени с оцета".Друго ,което съм чувала е,че в запотени маратонки/ а те нали причиняват гъбички по краката/ се слагат намачкани вестници напоени с оцет.Изглежда,че оцета се бори с гъбичките.Но за влагалищни промивки  нищо не зная,тъй че ако някоя от вас  си ги прави  да си поема риска и отговорността.

Общи условия

Активация на акаунт