Въпрос за командировка

  • 2 821
  • 22
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
Здравейте! Моля за информация. До сега търсих и много научих, но един момент ми остава неизяснен.
Въпросът е - имам ли право да откажа командировка?  Става въпрос за това, че работодателят ме изпраща в друг свой обект, в същия град, но с много неудобна за мен локализация.  Няма обществен транспорт, а ползването на такси ще си е изцяло за моя сметка. Това, естествено, на мен не ми е изгодно и ще ме натовари финансово. От друга страна, зная, че работодателят има право. Въпросът е, аз имам ли някакви права?

# 1
  • Мнения: 3 228
За какъв период от време е командировката

# 2
  • Под липата
  • Мнения: 620
11 дни

# 3
  • Мнения: 3 228
Това по - скоро е временно преместване в друг обект на фирмата, а не командировка. Би трябвало да имаш заповед в тази връзка. Не мисля, че има какво да направиш, освен евентуално устно да се договорите за някакво поемане на някаква част от транспортните разходи, но той има право да откаже

# 4
  • Под липата
  • Мнения: 620
Т.е., това че ми се бърка в джоба, си е изцяло и единствено мой проблем? 
Ужас!
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 3 228
Т.е., това че ми се бърка в джоба, си е изцяло и единствено мой проблем? 
Ужас!
Благодаря!

В случая мисля, че е така. Ако не ти пусне заповед, с която те мести там за 11 дни, можеш да откажеш, но ако е оформено писмено, според мен няма какво да направиш

# 6
  • София
  • Мнения: 6 308
Т.е., това че ми се бърка в джоба, си е изцяло и единствено мой проблем? 

Зависи. Не знам точно коя буква в закона урежда това, но е редно да ти се поемат разходите, вкл. и транспортните. Тук, нещата са малко умазани. Ако ти  се поемат всички други разходи, а това с местоположението те бърка, е малко на кантар. Ако се договорите за някакъв приемлив вариант е ОК. Но ако човека е три букви...може и да се измъкне.

# 7
  • Мнения: 3 228
става дума за преместване в рамките на града, в случая не мисля, че има законово уредено нещо за поемане на разходи. Ако е извън града, тогава е ясно

# 8
  • София
  • Мнения: 6 308
става дума за преместване в рамките на града,
Е, това не е командировка. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 228
Това написах и аз, че по смисъла на закона се тълкува като преместване в друг обект на фирмата за определено време и се извършва с писмена заповед от работодателя

# 10
  • Под липата
  • Мнения: 620
Нямам писмена заповед, дори лично не е говорено с мен, а с прекия  ми ръководител. Очакват аз да поема инициатива да се обаждам за потвърждение. А, аз като си помисля, че това "удоволствие" ще ми струва най-малко 100 лв..., хич и не бързам да се обаждам.
Бясна съм!

# 11
  • Мнения: 3 228
Кротувай си, а ако ти кажат устно, по принцип е редно да им изискваш писмена заповед, че променят работното ти място за еди какъв си период от време

# 12
  • Под липата
  • Мнения: 620
Благодаря!   Hug

# 13
  • Мнения: X
Ще използвам темата за моя въпрос.
При командировка пътят до друго населено място брои ли се като част от работното време?

# 14
  • Мнения: 3 228
Ако може да дадеш повече подробности по въпросът, за да можем да се ориентираме по - добре

Общи условия

Активация на акаунт