Норвежки фиорди, Норвегия

  • 16 159
  • 56
  •   3
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Не беше мрачно. За да се видят небето трябва да е чисто и да е студено. Излизахме извън града около 10 часа и се прибирахме към 1-2 часа. Оптималното време да се видят е между края на септември и март, но колкото по-студено е, толкова са по-красиви. Изобщо не очаквахме да ги виждаме всяка вечер, защото когато си запазвахме билети прогнозата не беше никак ясна и се надявахме ПОНЕ веднъж да ни позволи времето...а то се оказа, че сме улучили перфектното време.
 Беше наистина прекрасно преживяване Simple Smile

# 31
  • Мнения: 650
Да, и аз разбрах, че сиянията само зимата могат да се видят. Много ли е мрачно тогава? И кога точно са, предполагам, че не са през цялата зима?
Много Simple Smile и много сняг има. Но пък има и хубави ясни дни. Сиянието не се вижда от всякъде(но ако все пак успеете е уникално красиво) Трябва да сте доста на север. Живяла съм там 5г. и имам информация "от кухнята".
 Ех,  родино, родино, толкова по- красива си от пустата Норвегия и нейните чукаци, но пък тези хора знаят как от малкото което имат да направят фурор, а ние си унищожаваме природата сами.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 011
Някой ден ще стИгна до Норвегия. Ние обикновено пътуваме с кемпер, затова ще са ми нужни вероятно 5 седмици отпуск, но ще осъществя тази мечта.
Дотогава ще събирам информация и ще правя планове.

# 33
  • Мнения: 9 052
еди ден така зверски ще се оскъпи пътуването из Европа . Само още немците да сложат таксата за магистрали и като пресметнеш всички плакети за които трябва да си прегледаш и да си упдейтнеш колата ... Много коли станаха и много ограничения сложиха.

# 34
  • Мнения: 12 887
Ние бяхме в Берген преди време, наистина е уникално. Аквариумът много ме впечатли. И къщичките, и фиордите. Обаче пък такъв дъжд ни пра, дето си няма равен, а вятърът чупеше чадърите. Simple Smile

# 35
  • Бостън
  • Мнения: 13 636
Благодаря и аз за прекрасната тема, записвам се да следя, защото искаме да се върнем с децата през зимата за сиянията Simple Smile

През лятото на 2017 (Юли) наехме RV и обикаляхме националните паркове и фиордите. Беше абсолютно нереално прекрасна ваканция! Ще постна 1-2 снимки от мен и като намеря време ще се върна да споделя опит личен, ако има интерес Simple Smile





Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 15:39 от Agent Provocateur

# 36
  • София
  • Мнения: 12 011
Аз имам огромен интерес точно към този вид обикаляне на Норвегия.

# 37
  • Мнения: 1 123
Прекрасната Норвегия





# 38
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много информация чудесно събрана !
Обмислям лятото да направим малка екскурзия до най близкият фиорд, но мм не е фен на пътищата в Норвегия, но нещо наблизо може да го навия.

# 39
  • Мнения: 743
Да, и аз разбрах, че сиянията само зимата могат да се видят. Много ли е мрачно тогава? И кога точно са, предполагам, че не са през цялата зима?
Много Simple Smile и много сняг има. Но пък има и хубави ясни дни. Сиянието не се вижда от всякъде(но ако все пак успеете е уникално красиво) Трябва да сте доста на север. Живяла съм там 5г. и имам информация "от кухнята".
 Ех,  родино, родино, толкова по- красива си от пустата Норвегия и нейните чукаци, но пък тези хора знаят как от малкото което имат да направят фурор, а ние си унищожаваме природата сами.

за да е чиста,красива и поддържана една страна  зависи дали населението има култура,съответното възпитание и усет за хармония и красота около себе си ,не зависи нито от управниците нито от извънземните а  от жителите.
другото са административни подробности,некадърници има навсякъде -  някъде повече някъде по-малко но не са те основния проблем.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Две в едно Wink, защо не е фен? Аз съм с отлични впечатления от пътищата...гладки, с красиви гледки, няма коли, кара се спокойно...Simple Smile

# 41
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тревичка, ние живеем в Швеция и тук Норвежките пътища са известни, че са малки, тесни и на места трудни проходими.
Но аз ще проуча, обстойно кой фиорд ни е  удобен и варианти за кратка визита с две годишно сладурче.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Две в едно Wink, сигурна съм, че няма да съжалявате Smiley

# 43
  • Мнения: 1 123
Норвежките пътища са известни, че са малки, тесни и на места трудни проходими.
Такива се норвежките пътища. Има и безброй тунели, но не са натоварени, а красотата на норвежката природа си заслужава усилието и неудобствата. Най-важното е да се уцели хубаво време. Ние случихме истинско горещо лято.  Беше приказно! Бих отишла пак, но се опасявам, че може и да нямаме същия късмет с времето, а това ще е разочарование.

# 44
  • Мнения: 650
Какво им е на норвежките пътища? Българските по- хубави ли са????Тесни да, но без дупки, с много отбивки, за да може спокойно да се разминават колите и най- важното спокойни шофьори, които спазват законите си! Евала им правя за пътищата и за студеното спокойствие с което карат!

Общи условия

Активация на акаунт