Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 759
  • 240
  •   1
Отговори
# 45
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Джони,
честит ти юбиляр. То 10 години си е направо юбилей. Да речем първият от следващите 10, ако ги празнува на всеки 10 години. Ако броите и тези на 5, значи първият от следващите 20-30...
Благодаря за съчувствието, но виждам че и на теб не ти е било никак леко. Успокояват ме разни мами с по-спокойни деца, че било от възрастта. Дано да е така. Praynig Във всеки случай от ден на ден нашите бели стават все по-големи, а Теди все по-изобретателна. На всичкото отгоре като направи нещо нередно, ни поглежда с едни големи, невинни очи и казва: "Бий, бий!" Не че някой изобщо я бие, но сигурно си усеща детето, че работата е точно за бой. Wink
Наистина късмет сте имали с тв-то. Не съм суеверна, но запалете една свещичка.
Поздрави и дано не се повтарят вече тези случки.

# 46
  • Мнения: 3 698
Момичета, явно съм много назад с форума- аз съм zozi76. Сестра  ми- setony, е влизала от моя комп и аз изобщо не погленах и сега не знам от къде да си сменя ника  Embarassed Много извинявайте за грешката  newsm78

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Zozi76 - веднага те познах  Laughing  bouquet привет Hug Тъкмо си мислех преди празниците за теб и се чудех защо не пишеш newsm78 телепатия е туй моето а?
Браво на момичетата, че са послушни и те радват /малко благородно ти завиждам/ Laughing
Моя батко също е послушен и учи и т.н., но Алекс ме побърква и за двама #Crazy
iuiumba - това със свещичката още на другата сутрин го свърших - ох да ми е жив и здрав, но все по-често вече се боядисвам Mr. Green

# 48
Джони:
"все по-често вече се боядисвам "
...и аз така  Simple Smile макар, че Ния е сравнително послушна /като слушам тук какви са вашите послушани/.
И да се похваля /аз вече го писах веднъж, но нещо ми се е изтрил поста/ - Ния заспива сама от 10 -тина дни. Плака жално само първата вечер около 20 мин, сърцето ми се късаше. Беше гушнала здраво две играчки. От тогава вечер сама си казва "Ния спинка самичка" и си ляга прегърнала играчките да й пазят страх - след 5- 10 мин вече е заспала. голямо улеснение е това. И ние с баща и две приказки да си кажем!
Поздрави за всички празници!Всички да сте много здрави!

# 49
  • Мнения: 410
И да се похваля /аз вече го писах веднъж, но нещо ми се е изтрил поста/ - Ния заспива сама от 10 -тина дни. Плака жално само първата вечер около 20 мин, сърцето ми се късаше. Беше гушнала здраво две играчки. От тогава вечер сама си казва "Ния спинка самичка" и си ляга прегърнала играчките да й пазят страх - след 5- 10 мин вече е заспала. голямо улеснение е това. И ние с баща и две приказки да си кажем!
Поздрави за всички празници!Всички да сте много здрави!
Ние в това отношение сме на периоди! На обед няма проблем, привиква ни 1-2 пъти, новечер, по едно време сам заспиваше, сега пак иска компания. Сяда в леглото, нали е с торба, не може да се изправи, поне не си дава зор, и почва да вика колкото му глас държи, през30 тина секунди " Мамиии"......" мамииии" .... Докато не отида. или замлъкне и след малко пак.... Като вляза ухилен до ушите с най нежния глас: "мама нани,...мама нани...".....

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Миленче, не, че искам да те стряскам, но най-вероятно ще се ошарите Sad
Миналата година моите двамата малките изкараха варицелата. Баткото в класа си го предаваха 3 месеца докато мина през всички. Веско беше от разболелите се на 2-я месец чак. И то точно на рожденния си ден, та го отлагахме и т.н. Та и аз се надявах малкия да му се размине. И почти си повярвах даже, НО Алекс се изпъпи точно 21 дена след баткото. Точно на последния ден от инкубационния период. Много ме беше яд, но мина и замина. Да знаеш, ако не си чувала - ако се ошарите НЕ давай на Ради да яде нищо бобово. Аз не знаех и на 5 ден дадох на Алекс фасул. Горкия  - цяла нощ рева и не спа от болки и газове. Може и да си чела вече, но аз да ти споделя - пъпките излизат но порции всеки ден през първите 3-4 дена. При повечето деца с температура по време на избиването и после спада - и така до другия ден. Другото, което разбрах от познат кожен лекар - НЕ се мажат пъпките с МЕНТОЛОВ спирт, защото имало изследвания в чужбина, че при бебета и малки деца ментоловите изпарения са вредни и т.н. да не се впускам в подробности. Ако ви се размине, което е по-малко вероятно - ОК, ако не - питай като нещо те интересува ще давам акъл от преживяното.
Между другото миналия зимен сезон беше у дома сезон на шарките - първо Алекс - рубеола, после Веско - скарлатина, после към май месец и двамата варицела. Mr. Green Аз си знам какво ми беше #Crazy
Zozi76 - и аз искам да споделиш как стана това с отслабването - плиииииз Hug

# 51
Еха, мартенски мами имам си интернет на работа от вчера.  Laughing
Сега вече ще мога да пиша по-често, не само вечер или уикенда от нас!

Да се включа в темата за шарките. Много се надявам Ния да изкара варицелата докато е още малка. Чувала съм, че малките деца я изкарват значително по-леко. Веднъж бяхме в контакт с болно дете и аз очаквах,че и Ния се е заразила - но не. После в яслата имаха карантина, бяха се разболяли няколко деца...и аз пак се бях подготвила психически че Ния ще я изкара, но пак - не. Та сега наистина очаквам да се случи по някое време, та да си минем и ние по реда. Така, че Милена, така и така живеем сравнително близо, ако Ради се ошари, ще ви правим компания Sunglasses, да не е Ради самичка, а и Ния "барем" да прехване!
Айде до скоро и весел Гергьовден!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Днес ми се обади моята приятелка, у която бяхме на Цветница. Дъщеря и се е ошарила Sad Дали ще ни се размине, за сега нямаме признаци ама знае ли човек Praynig

И ние се присъединяваме към компанията на евентуалните ошарени. От яслата ни сервираха, че едно дете в групата на Мони е болно и сега шансът тя да се разболее е около 90%. Преди малко вдигна Т - 39,5, явно се започва... Sad
Цвети, ако искаш, грабвай се и на гости у нас! Hug
Миленче, Мони ми ги прави същите номера - и аз няколко пъти съм ревала... Не знам, на моменти е истинско ангелче, иска да се гушкаме, слуша, а на моменти я обземат някакви бесове, ей така, без видима причина... Аман от този детски пубертет!
За яслата - спомня си, че около 10 дни преди да почне Мони отидохме да питаме за изследванията и другите подробности около тръгването. Може в София да е по-различно положението, но и на мен ми се струва рано отсега да потвърждавате...
lulumba, големи премеждия сте имали по пътя!
Zozi76, ако знаеш как ти четох постовете  Shocked - нещо хич не ми се връзваха със Сетони; дори не ми мина през акъла, че може да сте сестри!  #Crazy
Джони, ужас! Добре, че не го е затиснал телевизора, наистина Бог пази малките дечица!
Честито на всички, които са имали празници през дните, в които не съм писала тук! Много щастие и здраве!  bouquet

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 01:22 от chockolina

# 53
chockolina , с удоволствие бихме ви дошли на гости, особено през лятото  Sunglasses Между другото все още не сме решили къде ще ходим на море тази година, но има вероятност да е по южното черноморие. Ако имаме път през Бургас може ида се видим на ваша територия  Simple Smile
Аз така съм закопняла за море. Миналата година ходихме само за няколко дни и то не си беше почивка - тъкмо свикнеш и хоп, обратно. Тази година мислим да вземем карта за 10 дни и да си починем като хората. Аз дори вчера купих нови плажни хавлии . 100/170 на Панагюрище- намалена на 13лв., защото били от миналата година. Голяма работа! Страшно са големи и удобни. И очила на Ния ще купуваме тази седмица...абе ще замирише на моренце скоро!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Много ще е хубаво да се видим през лятото! Още ме е яд, че миналата година не успяхме да се запознаем с Милена и Ради!
И аз днес се отдадох на "лятно" пазаруване - купих на Мони пояс, а за нас надуваеми възглавнички. Усилено й търся бански, защото тези от миналата година са й малки. Надявам се лятото да е хубаво, че каквито прогнози дават  ooooh! - само дъждове! Май през август щяло да е по-слънчево, но точно тогава ние няма да сме тук...

# 55
И аз се бях замислила за детски бански, но май ще си я оставя и тази година голичка.

# 56
  • Мнения: 544
Здрасти и от мен!
Момичета, не се притеснявайте за варицелата. Пъпките са гадни, но минава. А и никога не се знае дали ще ви хване.. Анджи я изкара отдавна, беше първа в групата им в яслата, но доколкота знам друго дете не се разболя. Тя температура не е имала, само пъпчици. Обаче почна да се изрива още от петък, като си я взех от ясла - имаше една пъпчица на вратлето.

За море и аз се замислям. Heart Eyes Особено, след като видях едни страхотни бански-бикини за Анджи. Едва се сдържах, да не ги взема.

# 57
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте мили!
Четири страници а аз сега чак се отчитам ooooh! С тая работа.....
Като чета тръпки ме побиват с тая шарка...........ама то май по добре да минава, докато са малки ама все пак си е гадничко........
Ити беше болен два пъти- един път със сериозно възполение на ушите и пи Зинат, а сега беше с кашлица и сополи и май ще се окаже нещо на алергина основа към какво обаче newsm78
Иначе и той на моменти е добричък, но като реши става ужасно лош-инати се , реве, мрънка, всичко е не и нищо не помага.......Лежи по улиците тръшка се страшна работа-Бебешки пуберитет а? Tired ooooh!Кво ли ме чака тогава като влезе в тиин годините Thinking ooooh!
Да са живи и здрави Praynig Laughing
Иначе и аз искам да го заведа на море ама какво ме чака само мога да предположа...то ще е дно море.........Поздрави и целувки от нас  bouquet

# 58
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Здравейте на всички! Да ви призная много ми липсвахте. Аз нямам интернет у дома и няма как да пиша, само когато съм в работата. А не бях няколко дни на работа, че обикновената ми гнойна ангина все че се трансформира в пневмония. #Cussing out Сега вече съм по-добре, но още си ближа раните - тоест още си кашлям. Но май това е финалът. За огромна моя радост Теди поне не прихвана нищо от болестта.  Praynig Засега е добре, но човек знае ли...
Като ви чета и все по-сериозно се замислям за варицелата. Наистина е по-добре сега да я изкарат, по-леко ще я понесат. От личен опит го казвам. Аз я карах, когато бях в седми клас и си беше цяло мъчение. Теди обаче не ходи на ясла и засега няма откъде да прихване. Но ще видим. newsm78
Миленка, да те успокоя - това с тръшкането го преживяваме почти през ден. Аз си мисля, че е от зъби - още два кътника й останаха. Но знае ли човек? Може и някакъв бебешки пубертет да си е. Това, което го описваш ни се случва постоянно. Тръшкането по улицата при нас е придружено и с обилно търкаляне като магаре. Вкъщи постоянно се инати за щяло и нещяло. Тази сутрин ни стопи нервите - със събуждането взе да се дере, без и тя да знае за какво. И така до излизането за разходка. Навън поне се държа прилично. Дано този гаден период да отмине по-бързо. Иначе и Теди като реши може да бъде самата невинност и да те гледа с честни ангелски очи, които идат да рекат: как може да ме обвиняваш мен, най-кроткото и послушно дете на света. Послушно, ама друг път. #2gunfire
Като заговорихте за море и така ми се приходи... Ние вероятно ще отскочим за седмица, но до Варна, че там имам леля и съответно база за отсядане. А и леля ми обожава Теди, много добре се разбират двете. Но си мисля, че и това лято ще изкараме без бански. Теди надали ще се лиши доброволно и без бой от възможността да бъде гола.  Wink Нашият проблем е водата в морето. При първата си среща миналата година с морето, очаквах да се изплаши поне малко от вълните. Нищо подобно! Девойката закрачи така самоуверено навътре, сякаш цял живот е била само на море. Докато се усетим и вече беше до гърди във вода. Да не говорим, че после стана страшното - не можем да я измъкнем от водата. Измъкването беше придружено с такива кански с писъци и ритане, сякаш не измъкваме дете от водата, а колим прасе. До нас имаше семейство възрастни германци, които само поклатиха съжалително глави и толкоз. Голям срам.  Embarassed
В този дух на мисли, ми хрумна, че може да си сменим великденското сърчице с нещо по-актуално. Как ви звучи: Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море? Или нещо друго от този род. Имате ли идеи?  grinning039

# 59
  • Мнения: 410
Добро утро, мами!

Оле, какви приказки за море редите! Още си е доста хладно, но явно ни омръзна! Свекърва ми гледала някаква прогноза за хладно лято, так ли е ? Ние мин. година бяхме Септември на морето, и то на Кранево, беше супер топло и си изкарахме от 7 дена, 7 плажа. Борис не припари до морето. Купихме му един басейн и една седмица го пълни с вода и пясък, дори в него не влезе. Една жена до нас сподели, че нейното дете, като било на 2г, дори не искало и да стъпи на пясъка! Но така си  беше по-спокойно за мен и майка ми де, тримата бяхме.
Вече планираме пътуването до Добрич. На 20ти се мятаме на влака сутринта в 7 ч( да не ни мине нещопът, че има още 10 дена!) и на обед, към 13 ч. сме във Варна! програмата е ясна - делфинариум, аквариум, ( за зоолог. градина ще се замисля, с този пилешки грип...) после към Добрич. 1 седмица и мен да ме погледа мама! Hug
Мин. год. 2 пъти пътувахме така и Борис мирува във влака. Но бяхме със столчето от колата, или с количката. на връщане есента, почти проспа пътя! Но много му бе интересно! Искаше да съм му вземала камъчета от коловозите!Глупчо, докато пътува влака! Но бяхме все с придружител, Аз, Борис и мама или сестра ми. Сега ще сме май двамата само, и най- ми е проблемна тоалетната! каквато съм си пикла,... но ще се оправим.
Иначе Борис има голямо желание за влака, нали все изпраща баба Мими на влакчето, и е решил, че ще " минем земем Елито София", т.е щели сме да вземем първо Елито ( сестра ми ) от София! как си го измисли, та няма празно, и леля е пазарена!
айде стига за днес!

Общи условия

Активация на акаунт