Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
Мария мисля че си много права. Наскоро мен ме беше ухапал на крака и стана страхотна рана и ме сърбя и дразни почти месец, до сега никога не съм имала подобно чудо, нямам проблеми с хапещите, но явно мутират зверски. Майка ми каза, че в Гърция се била появила малария от тези комари  ooooh!, та ще го мажа вече. Реве , но пък гривна хептен няма да търпи, така че ще свикне да се мажем със спрея.

Пишата си я мия от вън и вътре всеки път. Ние сме забелени и нямам проблем , има едно мъничко място дето леко не се е отдлепило, но не го натискам. Като мия и той го гнете ще се одлепи предполагам. Хубаво е да се измива от вътре, че много гадости се събират. Ако искаш да го забелиш може да го мажеш след баня с мазно кремче (бях давала едно тук) и при баня просто забелваш да се измие от вътре, като просто съвсем леко придаваш натиск, колкото просто да се измие. Най хубаво е ако правите вани и това да се прави във водата, като се понакисне. Моя така се забели от само себе си още като бебе.

Вчера се замислих колко порастнаха това лято децата  Simple Smile, доста промени. В началото ни говореха като хората,сменяхме пампита като луди и някакси си бяха бебешоци.
Сега водиш нормален разговор с тях, има претенции, мнение по много неща Simple Smile, няма памперси и тн , да не говорим че като му обуя долнищата от пролетта са му като 7/8  Joy

# 691
  • Мнения: 275
Копче, радвам се, че Нати се справя като истински боец! Дано всичко мине по учебник и остане само лош спомен!  Hug
Гери, аз имам много тежка алергия от насекоми. Оси най-вече.. Винаги нося със себе си орбазон,защото изхода може да е страшен. Внимавайте! Давай противоалергично, ако отивате в гора или село! Превантивно! Аз така правя, защото много ме страх...
Ние май ще имаме момченце този път...90% сигурно било и сме щастливи, защото ще са шарени Simple Smile

# 692
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ксиела Честити сини гащички, наистина ги нашарихте.
Няколко пъти го хапаха комарите, но повечето пъти ги оставях да завехнат. Иначе Фенистил гел е решение.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 130
Ксиела чудесно се нашарихте Simple Smile , честито

Фенистил мажа със зор, че не дава, но честно казано не помага. Първо стават буци, после се появява една течност и се получават с връх нали и накрая рани които седят с месеци  ooooh!. Сигурно и таз щуротия ще премине, но е неприятно за сега.

# 694
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
 Скоро забелих чурката на Алекс и съм много доволна. Стана някак много лесно след накисване, от тогава всеки ден му я отварям и измивам. Първо нямах намерение да е пипам, но педи ми каза, че ще ни дава направление за хирург и аз се стреснах и се викам я по-добре да пробвам сама и то стана лесно. После няколко дни го мазах с Дефламол.
Честито момче, Ксиела, интересно е да са шарени децата😊.
Гери, така си е, вече са си деца, а не бебета. На мен също ми е много по-лесна комуникацията с Алекс.
Копче, стискаме палци!
Лека вечер!

# 695
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ама извинявайте ако ми е тъп въпроса,но как мажете кремчето? Малко дръпвате кожичката и мажете между главичката и нея,или както си е в нормално състояние и просто отгоре? Мен ме е страх нещо да не щипе или да направя беля. Пффф,направо съм много объркана.

# 696
  • София
  • Мнения: 464
Аз дръпвам кожичката и мажа отвътре.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 130
Марийче от вътре, от вън няма смисъл. Мажеш от вътре за да размекне и да увлажнява и после ако го киснеш е най добре да забелваш под вода, след като малко се е разкиснал. Според мен ако мажеш всеки ден с мехлемчето и поне веднъж по време на банята леко полеко забелваш ще ти тръгне само и ще стане работата. Не е страшно, стига да не стане насилствено, е тогава ги боли зверски, а ако успееш така няма и да усети и ще е по добре. А като видиш и какви гадории ще излязат от вътре ще се радваш че си го направила. След това непременно мажеш известно време пак с кремчето за да не засъхне и пак да слепи и миеш винаги и от вътре.
Странно ми е че мъжете ви не го правят на момченцата, моя също не искаше и не го правеше и ми вика браво че го правя, така подържам добра хигиена там. А като му викам ти защо не го правиш ми дига ръце и бяга веднага. Мъжка им работа.... Аз така знам от бивши гаджета  Wink, че винаги се мие от вътре Simple Smile.

Ние бихме последната ваксина днес и един кисел и поспалив. Помните ли нормално ли беше да са поспаливи, че повече от година мина от как бих предишната. Стана, мрънка,изпишка се, пак мрънка , изпи си млякоот и заспа сега пак .

# 698
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Мм го прави Гери,ама аз до сега не му давах да натиска,и той ме слуша  Crazy Иначе той е на мнение,че трябва да го забелим,ама като виждал ужаса в очите ми,и предпочитал да не ми докарва удар,така ми каза  Joy
Ще опитам тогава с овлажняване и дано стане от само себе си.
А на Влади може просто да не му е ден. Сега знаеш,че си сложила ваксина и за това го имаш в предвид. А може и да е от нея. Но щом нещата са под контрол не се притеснявай,наблюдавай си го и дано да мине без проблем.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 130
Марийче остави мъжа ти да свърши тази работа , той си знае най добре и щом иска още по добре. Като ти е притеснено не присъствай и така  Simple Smile

# 700
  • NE
  • Мнения: 10 999
Гери Пентаксима ли бихте? Знам, че е най-гадната от всички досега, включително и предните 3 от същия вид. Дай му туя ако искаш и мацни един куул пач да го успокои боцнатото място. Май и Вили беше крив с нея ваксина.

# 701
  • София
  • Мнения: 2 130
Фейчка да пентаксима бихме и край вече до 6г с ваксините. Държах да си я сложим, че я отлагам от 1г и сега като почне ялста пак се почва с вирусите и шарките и няма пак да успея, а пък ми е важна тази ваксина, че нещо се появява коклюш и другите болести покрай тези емигранти  Tired. Даже мисля да говоря с ЛЛ да видим на мен да бият някаква, че не помня кога последно съм реимунизирана , май последно беше когато бях ученичка и не ми се иска да лепна нещо  newsm78.
Разходихме сме малко вчера , купих ме му един автобус на Лего и е много щастлив. Товари ги пътниците,багажа и им пее песничката Simple Smile

Копче как сте, не си писала скоро  Hug

интересна статия за мен - http://lekuva.net/117790/autizmat-i-hranosmilaneto.html

Последна редакция: пт, 26 авг 2016, 13:21 от guerry

# 702
  • Мнения: 642
Привет, ние сме на бабин дом от сряда.
Отпусна се, пое си въздух, започна да ходи, че две седмици не беше - сега се клатушка като пате.
Но днес бяхме на поредния тур бодене и терапия и за капак в отделението имало дете болно от варицела и сега ще трябва да я бутам с допълнителни лекарства профилактично и да треперя три седмици да ни се размине. Направооо ми идеше да ги взривя днес.
Иначе от кортикостероидите има апетит, което много ме радва ама е голям рев докато започне да яде каквото аз съм решила. Добре че са мама и баба да помагат.

# 703
  • Мнения: 275
Леле! Как така с варицела.. не трябва ли да бъде изолирано  от другите деца... просто думи нямам..  Премина ли химиотерапията? Сега я дупчат, за да се разбере как й повлиява ли?  Praynig Hug

# 704
  • NE
  • Мнения: 10 999
Копче Радвам се че сте вече извън болницата и сте по-спокойни при твоето майче. Стискам палци да не сте прихванали варицелата.
Гери Как е Влади днес?
Ние мислим да пускаме Вили на градина след половин месец. Ако почне системно да се разболява ще го спра, че няма да е леко и да съм бременна.

Общи условия

Активация на акаунт