КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 869
  • 799
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
и аз с въпрос-нали при движение в определена посока  от една система към друга ,от едни органи към други има потискане,а в друга посока е излекуване.Синузит и главоболие от него спрямо бял дроб,стомах може ли да се каже в коя посока е ?

# 196
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
и аз с въпрос-нали при движение в определена посока  от една система към друга ,от едни органи към други има потискане,а в друга посока е излекуване.Синузит и главоболие от него спрямо бял дроб,стомах може ли да се каже в коя посока е ?

 Проблеми с носа и прилежащите му синуси, е периферия, спрямо бял дроб и стомах, дори когато синузита причинява главоболие.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Благодаря ви Александър за отговора.Питах защото наистина се чудех синузита към къде е ,дали е периферия.

# 198
  • Мнения: 51
Здравейте,

Мъжа ми е на 28 години и от няколко месеца има проблеми с очите, зачервяване, болка и други оплаквания. Лекува се от няколко месеца с традиционна медицина, но без особен резултат. Последно му казаха, че има хроничен конюнктивит, който не се лекува,а само се облекчават симптомите. Искам да попитам, с хомеопатия дали има вероятност да се излекува ? Евентуално също да ме насочите към класически хомеопат. Александър, вие работите ли с възрастни ?

# 199
  • Мнения: 4 109
Може ли лекарство да върне в пълен мащаб вирус, каран преди една година при дете? Лекарството е предписано като конституционално, давано първо в ниска потенция без проблеми, а вирусът се разрази след втория прием на високата потенция. Става дума за коксаки вирус, проявен с висока температура, стоматит, разстройство, обрив. Същевременно в градината на детето има други случаи, но с другите прояви на този тип вирус - конюнктивит и респираторни проблеми.

# 200
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако се върне, ще е за кратко - няколко часа, половин-един ден...
бързо подобрение

# 201
  • Мнения: 4 109
ако се върне, ще е за кратко - няколко часа, половин-един ден...
бързо подобрение

значи си е изкарала вирус, защото цялата история продължи около седмица, като обривът още не е съвсем завехнал, 10 дни след началото.

# 202
  • Мнения: 375
Здравейте, искам да попитам дали хроничните заболявания могат да се излекуват с хомеопатия? Имам хроничен проблем с бяло течение, болки, бодежи и сърбеж във влагалището. Също така имам оток в интимната област, който не се повлиява от нищо вече 3 години! Обиколих цяла България. Уморих се от ходене по лекари, врачки, билкари и всякакви лечители. Ходила съм до сега при двама хомеопати, които ми изписват хиляда вида гранулки с  трудни схеми и въпреки, че всичко съм спазвала строго никой не ми е помогнал. Интересувам се от класически хомеопат, който е много добър диагностик и, който ще успее да ми назначи правилното лекарство. Упорита съм, знам че проблема няма да се оправи за седмица- две, но искам да попадна на компетентен лекар! Живея в района Русе, Шумен, Варна, но ако кажете и до София ще пътувам само да попадна на  Моя човек! Ще съм благодарна, ако ми помогнете и насочите с координати и цени дори!   bouquet

# 203
  • Мнения: 4
Бихте ли ми препоръчали добър хомеопат за Пловдив, става въпрос за детенце-такъв, който наистина да спазва принципите на хомеопатията, защото сме попадали и на хомеопат, изписващ 3 страници рецепта с поне 7-8 препарата, вкл.  и ШС и вече не знаем на кой да се доверим. Предварително благодаря!

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 40 834
Някой да е давал по своя преценка ХИДРАСТИС КАНАДЕНСИС Thinking по повод задна хрема?
И ако се сравни това ХЛ в 15СН разреждане или от същото се разтворят в бутилка от мин.вода 0,5-2гранулки,кое е с по-меко действие?

# 205
  • Мнения: 1 328
Някой да е давал по своя преценка ХИДРАСТИС КАНАДЕНСИС Thinking по повод задна хрема?
И ако се сравни това ХЛ в 15СН разреждане или от същото се разтворят в бутилка от мин.вода 0,5-2гранулки,кое е с по-меко действие?

В класическата хомеопатия предписанията се правят за човек болен от дадена болест, а не за самата болест (задната хрема). На втори въпрос - индивидуалното предписание определя как ще се приема, но пак трябва да е съобразено с принципите в хомеопатията.

# 206
  • София
  • Мнения: 547
Здравейте,
Не съм съвсем сигурна дали въпросът ми е за тук.
Чудя се какво да правя. Убедена съм, че мойта хомеопатка ми е объркала лечението, но тя настоява по телефона да изчакам "още ден-два".
Лекуваме вирус - течащия нос и всички останали симптоми изчезнаха, но се чувствам отпаднала и със задъхване, все едно съм с пневмония. В четвъртък ми изписа по телефона инфлуенцинум (2 дена) - значи до днес 6 дена са минали общо.
Вече ми е много зле и не мога повече да чакам. Мисля утре да си направя снимка на гръдния кош, а после? Ако отида при ортодоксален доктор, дали ще ми се смее или ще ме бие като разбере, че идвам от хомеопат? При друг хомеопат ли да ида?
Признавам, че не съм запозната много - знам основните принципи на хомеопатията, но недоумявам, защо не приема това което й повтарям от седмица? Има ли принцип, според който не се сменя лекарсвото каквото и да става?

# 207
  • Мнения: 19 323
Направи си снимка. На доктора е достатъчно да кажеш, че симптоматично си се лекувала. Не виждам какво ще помогне да му обясняваш повече.
Иначе и аз съм имала такива случаи на отпадналост, задух и проточено боледуване. И двата пъти си правих снимка и нямах пневмония. Мина ми с хом., но все пак всеки си познава най-добре тялото и хомеопата.

# 208
  • София
  • Мнения: 547
Благодаря ти, Пролетен дъждец Hug
Ще направя снимката и ще мисля какво да правя.

# 209
  • Мнения: 5
Моля препоръчайте ми добър хомеопат от Русе -за дете .
Благодаря Ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт