КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 704
  • 799
  •   1
Отговори
# 210
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз съм имала световъртеж след грип и се оказа, че е недобро оросяване на мозъка. оправих ги с гинко.
сега от много време имам задъхване и немощ и след доста изследвания се оказа, че е от белите дробове.
иди и си направи снимка. може да не е пневмония (при мен не е). на мен ми казаха да правя упражнения и да ходя да плувам и имам подобрение Hug

принципен въпрос: в Дг на детето сега плъзнаха пак вируси и какво ли не.
детето появява някакви симпроми, но са леки, задържат се, но болестта не се развива.
пример: имат остър конюктивит в ДГ, моето дете си търка очите, не са зачервени. само една сутрин се събуди със слепено око, после нищо му няма.
тече му носа, устата му мирише, но казва, че не еболен, яде си жизнен е.

та: това може ли да е подтиснато нещо и понеже тялото се бори с по-сериозен проблем да не избиват "елементарните" заболявания.
или просто имунната му система се справя добре?  newsm78
ето това ме занимава от няколко дена...

# 211
  • София
  • Мнения: 547
Правих снимка, ходих по доктори - нищо ми няма, здрава съм. Ама защо не се чувствам здрава, не можаха да ми кажат Confused
Ще си взема разни добавки, ще ида на масаж, пък дано отшуми.
Благодаря за мненията Simple Smile

# 212
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Правих снимка, ходих по доктори - нищо ми няма, здрава съм. Ама защо не се чувствам здрава, не можаха да ми кажат Confused

аз доста обикалях по доктори, докато накрая личният намери какво ми има: много време бях със задъхване и нямах сила за нищо. като се качвах по стълби и на всеки етаж правех почивка  Rolling Eyes.
със снимка не се вижда с какъв капацитет работят белите дробове.
аз духах в някакъв апарат и мериха колко кубика издишвам и вдишвам.
едно време ни го правеха този тест и в училище, помня... Simple Smile

аз правя сега сутрин дихателно упражнения и когато мога ходя да плувам.
вчера бях с детето, не съм плувала много, но определено вечерта бях доста по-жизнена.
при мен добавките не помогнаха: пих желязо за анемия, слагаха ми инжекции В12, взимам вит.Д.
нищо не даде ефект, все бях уморена и заспивах къде ли не... Rolling Eyes

П.П. изследваха ми и щитовидната жлеза, но там нямаше абс. никакъв проблем, също и кръвна захар ми изследваха. т.е. всички изследвания ми бяха наред . в началото приписваха всичко на липсата на желязото, но след това нямах вече липса и бях бях парцал.

незнам дали си си изследвала щитовидната жлеза, евентуално оттам може да идва умората.

# 213
  • Мнения: 19 296
Ако преди това не се е чувствала така, може да е от самата болест и на организмът да му трябва време да се възстанови. Някакви витамини, спирулина и др. може да помогнат.
При мен такова състояние е минавало и с правилното хомеопатично л-во, но въпросът е да се улучи.

Ася,  как са те пратили на всички изследвания, нямам думи. Ако беше в България, човек щеше да се лута сам по частни лекари и платени изследвания.

А за детето си мисля, че е от силната имунна система, която стопира нещата на ниво сополи.

# 214
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася,  как са те пратили на всички изследвания, нямам думи.

ооо изследванията бяха много повече  Mr. Green
за жалост имаше причина за тях. Cry

след като върт. болести ме изпрати да си ходя, защото съм здрава, а аз едвам се движех, гинеколожката ме прати на психолог - било внушение  Sick, отидах при личния лекар, който е малко чешит.
разказах му през какво съм минала, поклати глава и с 2 прегледа намери причината и ми каза какво да правя. първо ми смени лекарството за набавяне на желязо и след 3 месеца нямах вече липса, а другото го пих 6м. без никакъв ефект. после установи, че проблемът е в дробовете, а не е от липсата на желязо и ми показа упражненията.

Ако преди това не се е чувствала така, може да е от самата болест и на организмът да му трябва време да се възстанови.

така си мислех и аз, но и в двата случая, когато съм била с такива симптоми се налагаше подбутване.

# 215
  • София
  • Мнения: 547
Asyalein, a как ти се появи това състояние? След болест ли?
Аз преди вируса не се оплаквах. Но сега като се замисля, и моя обем на дишане не е голям, трябва да видя такива упражнения.
Днес давах кръв за кръвна картина, ще се види мойто желязо как е.

 
Ако преди това не се е чувствала така, може да е от самата болест и на организмът да му трябва време да се възстанови. Някакви витамини, спирулина и др. може да помогнат.
При мен такова състояние е минавало и с правилното хомеопатично л-во, но въпросът е да се улучи
Надявам се това да се окаже. Точно спирулина и витамини съм взела, пчелен прашец..

# 216
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
след силен кръвоизлив.... оттам и липсата на желязо.
първо ми обясняваха, че като се повиши желязото ще се оправя, но не би...

след настинки, грип, възпаления е нормално желязото да падне, това е нормална защитна реакция на организма. така че не се паникьосвай, ако стойностите ти са ниски.

# 217
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пак съм с въпрос: детето вчера се оплака, че го боли достойнството му...
мъжът ми погледна и каза, че кожата отпред е стеснена и главичката не може да излезне.
преди излизаше, само на едно място беше леко залепнала за главичката.
незнам кога се е случило това стесняване, делегирала съм грижата там долу на мъжа ми, който явно пак е пропуснал тази информация  #Cussing out

та, има ли въобще смисъл да се обаждамна хомеопата за това?
или да ходя да ми дават кортизоновия крем... newsm78

# 218
  • Мнения: 1 454
asyalein аз не бих мазала с кортизонов крем. При сина ми е имало случаи на залепване, както и на събиране на секрет и съм звъняла на хомеопата 2-3 пъти. Оправя се в рамките на деня  Peace

# 219
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
благодаря ти.
освен да звънна...

# 220
  • Мнения: 1 146
Здравейте! Искам да ви попитам за вашето мнение. Аз съм привърженик на алтернативната медицина, но по отношение разболяванията на детето съм много страхлива. Аз не боледувам по принцип, или ми минава много бързо, ако забърша някой вирус - не се лекувам с нищо, минава ми за ден два. Първото сериозно разболяване на дъщеря ми - не искахме да стигаме до антибиотик, но тръгна на зле и в последствие пи дори два различни - направи бронхиолит. От тогава през няколко месеца кара или ангина, или изкарва нещо като "предбронхит" - не е бронхит, но кашля зверски. Сега е на 3 и половина, и поне 5 пъти е пила антибиотик. За сравнение аз не съм пила повече от 25 години...Не очаквах да е толкова болнава. По препоръка на колежка се консултирах с хомеопат - но не е медик. Изписа ни едно конституционно лекарство, което да пие поне два - три месеца. След първия прием някъде направи пристъп на кашлица - оправи се с хомеопатични плюс бабини рецепти. Сега направи гнойна ангина. Ден първи вечерта - температура до 40 градуса. Втори ден, след 24 часа - гърлото с видими налепи - два хомеопатични препарата по препоръка на хомеопата, плюс гранофурин. На около 36 часа от лечението температурата падна и повече не е вдигнала. Гърлото вече не е обложено, само леко червено. Водих я на лекар, пуснахме гърлен секрет. Според вас би ли показал бактерия и ако покаже - какво да правим, да пие ли антибиотик с логиката, че бактерията трябва "да се мори".

# 221
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По препоръка на колежка се консултирах с хомеопат - но не е медик.

колежката ти добре те е посъветвала, но явно не си случила на хомеопат.

1. конституционно лекарство не се взима няколко месеца.
2. не се изписват две или повече хом. лекарства едновременно

това не е класическа хомеопатия.

съвет какво да правиш, трудно мога да ти дам, защото аз не се панирам много покрай кашлица и висока Т, но моето дете е относително здраво.

поява на стари симптоми е добър знак, но те минават по-леко и бързо.
40С незнам дали е връщане на стар симптом... newsm78, за мен по-скоро не.

по принцип бактерии се  трепят с антибиотик, ако създават проблеми. в тялото има много бактерии, важно е съотношението им: добрите да са повече от лошите, защото добрите държат в шах лошите. антибиотикът трепе наред. като утрепе добрите, но празно място не стои и се заселват други бактерии, които може да не са отново добрите, а от лошите.

скорошно оздравяване!  Hug

# 222
  • Мнения: 375
Може ли някой на 100 процента да ми отговори този продукт антидот ли е? http://cybele.bg/shop/%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB … 150-%D0%B3%D1%80/ Изпивам по една голяма чаша сутрин, вместо кафе. Няма кофеин, но съдържа цикория. Моля някой, който е наясно да ми каже. Хубав ден на всички!  bouquet

# 223
  • Мнения: 71
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но се надявам да съм намерила правилното място! В началото на годината направих тежка нервна криза. Препратиха ме към психиатър. Сложи ми диагноза циклотимия. Тъпка ме с какво ли не 4м. Накрая вече не можех да си спомня къде съм си оставила детето- дали е в градината или не. Отидох при друг лекар за консулт. Отхвърли диагнозата. Каза, че според него това е паническо разтройство. Пак лекарства, все по-силни. Накрая ми изписа антипсихотици. Взех си рецептата, отидох при познат лекар. Показах му я и съветът му беше да не се докосвам до подобни лекарства. Аз вече бях взела решение да не пия нищо повече, защото бях започнала да губя себе си. Взех си Нукс Вомика на своя глава, сигурно е грешка. Та въпросът ми е: мога ли да продължа с Нукс Вомика? Правилно лекарство ли е? Точно в момента нямам възможност да посетя класически хомеопат. Съжалявам за може би глупавия си пост!

# 224
  • Мнения: 1 146
Нямам предвид ангината за връщане на стар симптом - тя се развива след около месец от приема на конституционното лекарство. Това означава ли, че докато е на констуционно лекарство, не трябва да се разболява?
По отношение на предписанието - изписа едно хомеопатично плюс беладона за температурата. Нея я спрях след като престана да вдига температура, така че остана само на едно.
Колежката не ми е препоръчала хомеопатията като цяло, а този конкретно хомеопат. Тя се лекува при нея от 3 - 4 години и е много доволна.
За колко време се изписва конституционното лекарство? Но до колкото чета, то няма да премахне никакви миазми, за което се пият други лекарства, така ли е?
За бактериите по принцип е така, но едни са по-болестотворни от други, с някои тялото се справя само, с други не.
Който е наистина доволен от класически хомеопат в София, за предпочитане медик, нека сложи координати.

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 11:27 от Alexiana

Общи условия

Активация на акаунт