КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 725
  • 799
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 8 528
Не съм лекувана от такова нещо. Но и на мен лекарите ми обясняват колко е важно да пия определен АБ. Последния път даже е хомеопатично лечение не получих, а се оказа, че не всичко си мина само.
Във вашата ситуация бих пила хл и бих пропуснала Аб.

# 466
  • Мнения: 173
Здравейте,
Бяхме на класически хомеопат за детето (известен във Варна), като конституционалното лекарство за детето, което той ни направи и даде, нямаше ефект. Той каза да го следя и да дойда след месец отново. Сега трябва пак да звънна и пак да заплатим, като ни го смени с друго? Досега не сме ходили и не ми е ясно.

# 467
  • Мнения: 8 528
Не винаги, ако не виждате ефект, лекарството няма ефект. Освен на физическо ниво, то работи на ментално и на емоционално.
Обичайно всяко проследяване се плаща. И обичайно - хонорарът е по-нисък от този за първоначалното интервю.

# 468
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Не винаги, ако не виждате ефект, лекарството няма ефект. Освен на физическо ниво, то работи на ментално и на емоционално.
....
Бих добавила - изградете си навик да наблюдавате детето си. И най-дребните и незначителни на пръв поглед неща са много важни. Споделяйте ги винаги с хомеопата при проследяванията. Дали ще смени лекарството - той ще реши.

# 469
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Не мога да се свържа с хомеопата ни. Дали можете тук да питам - детето има 2-3дни средно обилна жълта хрема, понякога зеленикава. Без други симптоми. Понякога се закашля от секрети. Слагам солен разтвор за промивки,  но ми се иска да дам хомеопатия. Не е имал температура.
Благодаря за съветите!

Редактирам се, знам, че не е подходящо да търся съвет така. Все пак се свързах с хомеопата - нищо да не давам, само да ги бърша. .

Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 20:48 от Beauty.

# 470
  • Мнения: 860
Не мога да се свържа с хомеопата ни. Дали можете тук да питам - детето има 2-3дни средно обилна жълта хрема, понякога зеленикава. Без други симптоми. Понякога се закашля от секрети. Слагам солен разтвор за промивки,  но ми се иска да дам хомеопатия. Не е имал температура.
Благодаря за съветите!

Редактирам се, знам, че не е подходящо да търся съвет така. Все пак се свързах с хомеопата - нищо да не давам, само да ги бърша. .

Бих давала в такъ случай шуслерови соли 3,8 и 6

# 471
  • Мнения: 3 483
Нищо не се дава при НЕНАЛИЧИЕ на други симптоми. Когато се изяви ясна картина с други остри симптоми, тогава ще се определи хомеопатично лекарство. Коктейл от хомеопатични лекарства, и то в материални дози, каквито са реално шуслеровите соли, не бих давала, особено пък в комбинация на определено различни номера... ферум фосфорикум, натриум хлоратум и кали сулф..... Вижте им само картините и ще ви стане ясно каква каша може да настъпи. Шуслеровите соли си имат своето място в хомеопатичното лечение на човека, по строги правила. Рискът при даване на каквото и да било без адекватно професионално мнение е да се замаже картината и след това хомеопатът ви ще се обърка и може да не е в състояние да помогне на детето.

Солният разтвор се явява стимул на лигавицата. А лигавицата реагира със своята първична функция - разрастване - на дразнителите. Съответно секретира повече. Така че влизате най-често в омагьосан кръг с всичките му физиологични разтвори, морски води и т.н.

# 472
  • Мнения: 860
Нищо не се дава при НЕНАЛИЧИЕ на други симптоми. Когато се изяви ясна картина с други остри симптоми, тогава ще се определи хомеопатично лекарство. Коктейл от хомеопатични лекарства, и то в материални дози, каквито са реално шуслеровите соли, не бих давала, особено пък в комбинация на определено различни номера... ферум фосфорикум, натриум хлоратум и кали сулф..... Вижте им само картините и ще ви стане ясно каква каша може да настъпи. Шуслеровите соли си имат своето място в хомеопатичното лечение на човека, по строги правила. Рискът при даване на каквото и да било без адекватно професионално мнение е да се замаже картината и след това хомеопатът ви ще се обърка и може да не е в състояние да помогне на детето.

Солният разтвор се явява стимул на лигавицата. А лигавицата реагира със своята първична функция - разрастване - на дразнителите. Съответно секретира повече. Така че влизате най-често в омагьосан кръг с всичките му физиологични разтвори, морски води и т.н.

Да и аз съм стигнала до извода, че физ.разтвор още повече кара да секретира. Но какво правим в случай като нашия например, когато тръгват сополи и на другия ден кашлица и до вечерта спазъм, бронхо спазъм... трябва ли да чакам да стане спазъм?

# 473
  • Мнения: 860
Нищо не се дава при НЕНАЛИЧИЕ на други симптоми. Когато се изяви ясна картина с други остри симптоми, тогава ще се определи хомеопатично лекарство. Коктейл от хомеопатични лекарства, и то в материални дози, каквито са реално шуслеровите соли, не бих давала, особено пък в комбинация на определено различни номера... ферум фосфорикум, натриум хлоратум и кали сулф..... Вижте им само картините и ще ви стане ясно каква каша може да настъпи. Шуслеровите соли си имат своето място в хомеопатичното лечение на човека, по строги правила. Рискът при даване на каквото и да било без адекватно професионално мнение е да се замаже картината и след това хомеопатът ви ще се обърка и може да не е в състояние да помогне на детето.

Солният разтвор се явява стимул на лигавицата. А лигавицата реагира със своята първична функция - разрастване - на дразнителите. Съответно секретира повече. Така че влизате най-често в омагьосан кръг с всичките му физиологични разтвори, морски води и т.н.

Сама по себе си хремата не е ли симптом? Нало с нея помва всичко???

# 474
  • Мнения: 353
Здравейте група Simple Smile
Синът ми е почти на 5 годинки...Започна много да говори от скоро и да повтаря думички...Но не прави изречения...Той е с диагноза лека умствена изостаналост и хиперактивност...Работим с психолози и логопед...МНого е чувствителен,трудно задържаше вниманието си...
Реших да го заведа на хомеопат,който направи хомеопатично интервю и ни изписа Amethyst 200 и Tuberculin 10...каза ми кога да ги давам....На 15 ,09 дадох 5 гранули от първото и на 25,09 дадох 5 гранули от второто...

Притеснява ме че детето стане още по хиперактивно,започна пак да си хвърля играчките от превъзбуда ,не може да седне за 1 минута,а преди седмици не беше така....
Дали се е получило това от хомеопатичните лекарства?
При вашите деца така ли е било в началото...
Много съм притеснена ,ако някой се включи по темата страшно ще съм благодарна Simple Smile

Хомеопата ми каза че лекарството ще започне действието си  след 4 - до 8 седмици от приемането.Било е твърде рано  за да има ефект от лечението или някакви странични действия.

# 475
  • Мнения: 8 528
ХЛ започва да действа в момента на приема. Друг е въпросът, кога организмът ще даде своя отговор, който да бъде видян по някакъв начин. И този отговор може да продължи е много дълго време след приема на лекарството. Аз съм го усещала и след 2-3-4 седмици.
Не бих се доверила на предписанието, което сте получили - сега едно, я след седмица друго. И това изобщо няма връзка с лекарствата, които са ви предписани, а с начина на предписание.

# 476
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
според мен при това състояние трябва повече да се концентрираш в рутината и да подсигуриш стабилна среда на детето.
имам приятелка, детето й е със заболяване от аутистичния спектър и ми е споделяла, че промяната само с един час на часа при логопедът води до седмица-две поведенчески промени.
т.е. вместо да се чудеш дали е от ХЛ, помисли си дали не се е променило нещо в ежедневието му, което да го кара да реагира така бурно (предполагам, че не знае как да изрази емоциите си и затова реагира с хвърляне и т.н.)

с моята приятелка ходим често из гората, това помага на детето да се успокои.


Не бих се доверила на предписанието, което сте получили - сега едно, я след седмица друго. И това изобщо няма връзка с лекарствата, които са ви предписани, а с начина на предписание.

съгласна.

# 477
  • Мнения: 353
Промени се това ,че започна градина и не искаше там да ходи до тоалетна ,за момента е добре....
Много се превъзбужда,около крещящи деца и започва да хвърля....

Доста мои познати са доволни от тази жена хомеопат ,но тя идва един път в месеца...
затова решихме да пробваме при нея,въобще не съм запозната със схемите и лекарствата.

# 478
  • Мнения: 8 528
Ами няма схеми при лекарствата. Има среща с хомеопата, лекарство, проследяване, лекарство и т.н.
Понякога, в случай на остро състояние и много ясна картина, може и да стане разговор по телефона, лекарство. Например - паднах по стълбите и си натъртих опашката или нещо подобно.

# 479
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Промени се това ,че започна градина и не искаше там да ходи до тоалетна ,за момента е добре....
Много се превъзбужда,около крещящи деца и започва да хвърля....


знам, че ти е трудно и понякога ти липсват сили да се справяш с подобни ситуации, но според мен хом. лекарство няма да ти помогне кой знае колко много.
трябва да разбереш, че за детето това е голяма промяна и ако не може да изрази емоциите си, то започва да се държи по този начин. по всяка вероятност така привлича и внимание, но много деца правят така, защото знаят, че ще ги накажат и ще останат сами. т.е. при тях връзката е: хвърлям кубчета по другите, правят ми забележка, аз продължвам и после ме вадят сам на пейката. т.е. не успяват да вербализират желанията си, но са си намерили "път" как да се махнат от шумотевицата.

ти си написала, че работите с психолози и логопеди, получаваш ли и ти подкрепа от тях?
дават ли ти насоки как да се държиш в подобни ситуации? много е важно не само ти, а цялото семейство да имате един и същи модел на поведение, за да не се обърква детето. на детето му трябва сигурност. щом има и когнитивно забавяне, то ще ти трябва още повече време и търпение.

моето дете също много време отказваше да ходи до 00 в ДГ, стискаше се. сега само по малка нужда ходи. обясняваше ми първо, че имало животни и го било страх да не изкочат от тоалетната, после ми обясняваше, че е мръсно. накрая разбрах, че не се чувства сигурен, защото не може да заключи вратата и го е страх някое дете да не влезе и да го притеснява.
моето дете няма проблем да вербализира, но не искаше да си признае от какво го е страх и си измисляше историите.

тръгването на градина е голяма стъпка за малките човечета и далеч не всички успяват от раз да се впишат там.
аз и до сега считам ДГ за един от най-ужасните периоди от живота ми. Peace
буквално 4г. стоях и чаках да мине. Sick

П.П.
Мечка Малинарка може да има друг поглед над нещата, все пак е по-навътре с хомеопатията, но понеже и аз съм минала по този път да се опитвам чрез хомеопатия да "улесня" порастването на детето, затова съм на това мнение. сега, поглеждайки назад, мога да кажа: хомеопатията ми помогна дотолкова, доколкото разбрах, че АЗ трябва да поема нещата в ръцете и да съм до детето си, а не да се надявам на някакви топченца.

Общи условия

Активация на акаунт