КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 725
  • 799
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 8 528
Ми не, не може. Класическият хомеопат предписва по едно течно лекарство. Може да бъде сменено, спряно, променено като прием, но едно. Ако е на гранули, ще каже как да бъде прието във вода.

# 751
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Ми не, не може. Класическият хомеопат предписва по едно течно лекарство. Може да бъде сменено, спряно, променено като прием, но едно. Ако е на гранули, ще каже как да бъде прието във вода.
да допълня, че може и на гранули, но само първия прием.

# 752
  • Благоевград
  • Мнения: 61
Здравейте, моля ви препоръчайте ми добър хомеопат в София. Благодаря ви за разбирането и хубав ден!

# 753
  • Мнения: 3 483
Привет.
За детенцето с третата сливица и сърдечния порок. Ако аденоидът е достигнал размер, който оказва влияние вече и на дишане, а и има чести секрети, не ви съветвам да приемате туберкулин и то по такава схема....

# 754
  • Мнения: 423
Привет.
За детенцето с третата сливица и сърдечния порок. Ако аденоидът е достигнал размер, който оказва влияние вече и на дишане, а и има чести секрети, не ви съветвам да приемате туберкулин и то по такава схема....


Благодаря ви! Аденоидът не е толкова голям, а и секретите затихват

# 755
  • Мнения: 3 483
Да, сега точно е сезонът на обостряне. И наесен също. (минала съм по този горчив път и смея да твърдя, че по-лесно се лекуват кисти и дископатии, отколкото "безобидната" лимфна тъкан)
Внимавайте за рецидиви или нови, непознати за детето симптоми. Ако се появят такива, те може да са и следствие на злоупотреба с туберкулин.

# 756
  • Мнения: 3 483
Изнесете хейтърството си в темата "Въпроси към хомеопати - тук". Тук ще ми дадете линк към официалната статистика  на загиналите от шарлатани, ако желаете, пък ще се наложи да изведем от общото число и тези, загинали от грешна хомеопатия. Ако искате ми дайте и също така официално съществуваща статистика на увредени и загинали от стандартно протоколно (щото всички знаем, че се предписва по протокол, за да няма после хър-мър и съдилища) алопатично лечение.  Ще ги проуча внимателно, ако са от достоверен източник.
Ако лично вие сте се сблъскали с неадекватно хомеопатично лечение, проблемът е в хомеопата, в човешкия фактор, а не в хомеопатията.

Тук можем и да уточним как един потискан с години организъм сам повишава ей така от космоса имунната си система. Или как след години полипи в матка изведнъж, видиш ли, имунната система решава съвсем по случайност точно след хомеопатично лечение да излекува матката от полипи. Или как изчезва дългогодишна дискова херния.  И т.н., и т.н....


Тук влагам отговора си към Кафе с мед, за да не спамя информативната хомеопатична тема.

# 757
  • Мнения: 15
Не става въпрос за хейтърство, а за действителност.
Аз познавам доста случаи на сериозно пострадали от хомеопатия. Ясно е, че те не се докладват и статистика в България няма. Хомеопатите реагират с: Това са стари неща, Помислете си как живеете, за да не боледувате, Тези процеси са се развили въпреки хомеопатията, Това е само захар и вода и други подобни. Как се намира добър хомеопат? Как може да се прецени адекватността на лечението? Как да се справим в случай на лечение, което води до разболяване? Симптомите на хомеопатията са неразпознаваеми за лекарите. Търсенето на решение от грешна хомеопатия е много дълъг процес. Готови да експериментират със здравето на хората - безкрайно много.
Има разболяни хора,
доста при това, последиците са изцяло за тяхна сметка.
Познавам наистина разболяни. И какво следва от това? Няма и статистика,... а за виновни и дума да няма.
Трябва ли да съм архитект, за да си купя апартамент - не. А за да потърся хомеопат трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНОда знам повече от него. Толкова за това "изкуство".

# 758
  • Мнения: 3 483
Дали хомеопатията е вода и захар, това няма да дискутираме подробно, защото доказателствата за паметта на водата са общодостъпни. От друга страна мога да дам и пример с шуслеровите соли. Накратко: молекула изходно вещество се съдържа във всички потенции хом.л-ва, намиращи се под числото на Авогадро. Шуслеровите соли са по същество хомеопатични лекарства под 12СН. Открити са от лекар; ползват се и от лекари. Действат (при своите определени показания). Ако хомеопатията е вода и захар, то не виждам как хомеопатично лекарство може да разболее човек. Има разлика между изразите "може да не го излекува и болестта да последва собствения си ход" и "може да го разболее". Невярващият човек може да си направи прост експеримент. Да докаже картина на съответно лекарство - протоколи от доказвания има публикувани. Ще прояви симптоми неминуемо, характерни за картината на съответното лекарство.

Да се върнем на "може да не го излекува и болестта да прогресира" - всеки лекар или човек с добри медицински познания може да прецени кога една болест прогресира (тъй като всяка болест е реално синдром - съвкупност от симптоми) и кога появилите се симптоми са нови и неприсъщи на болестта.

Статистики няма и в двете направления. Не съм чула за осъден лекар или за признал публично грешката си, не съм чула и за хомеопат, знахар, билкар и т.н. Както неведнъж съм писала тук, проблемите винаги идват от човешкия фактор - самонадеяният хомеопат или самонадеяният лекар, самонадеяният учител, самонадеяният водопроводчик.... резултатите са едни и същи. На мен също ми се гади от хомеопати, заявяващи на хора на животоподдържащо лечение да спрат ей така лекарствата си; гади ми се и от лекари, лекуващи болно сърце на диабетик с противопоказни при диабет препарати; от лечители, заявяващи на човек, доверил най-важното си, че е пълен с метили и тении; водопроводчици, които слагат пластмаса, вместо метал и си заварваш къщата като басейн, че и на съседите отдолу си "услужил", но...
В същото време не съм изобщо съгласна, че лекар с двумесечен курс може да борави безопасно с хомеопатичните препарати. Както не съм и съгласна към фанатичното поддържане винаги на хомеопатия и нищо друго. Както казва моя учител: има време да поддържаме живота, има време и да се борим със смъртта.
С две думи - мога да разбера разочарованието от хомеопатия или каквото и да е друго нещо при човек. Това, което не разбирам понякога е, защо всички ние имаме склонност да отхвърляме нещата, които не сме изучили по-дълбоко, или ни плашат. Но това вече си е мой проблем Simple Smile .

# 759
  • Мнения: 15

Ако ви падне тухла на главата дали ще продължавате да се интересувате колко полезна е тази тухла в строителството и от какво трябва да е направена, за да изолира добре, или ще се погрижите за главата си?
Хомеопатията като метод може да е прекасна, но търговията с човешко здраве трябва да е подсъдна. А не е, за съжаление.

# 760
  • Мнения: 423

Ако ви падне тухла на главата дали ще продължавате да се интересувате колко полезна е тази тухла в строителството и от какво трябва да е направена, за да изолира добре, или ще се погрижите за главата си?
Хомеопатията като метод може да е прекасна, но търговията с човешко здраве трябва да е подсъдна. А не е, за съжаление.


Малко съм далеч от спора, но защо не е подсъдно и безразборното изписване на АБ?

# 761
  • Мнения: 3 483
Съгласна съм и с двете ви! (и аз имам любима ситуация - изписване на лекарства и АБ от фармацевти без оглед на състоянието на човека насреща). Контрол трябва да има, особено когато става въпрос за човешко здраве.

Относно другото - аз съм тип човек, който първо ще се погрижи за главата си, след това ще се погрижи за човека, пуснал тухлата. Иначе другите тук знаят моята одисея, тя е общодостъпна, но ще я повторя накратко.
Преди около 10 години ми извадиха бъбрек по спешност. Малко преди да ме диагностицират в отчаянието си потърсих всякакви алтернативи, за да го спася. Един от тези опити включваше хомеопат, от когото впоследствие се разочаровах, оказа се боаронец, прословут д-р, който много обича да дава предписания по форуми, особено за детокс - та... пих известно време сухи гранули туя и монилия албиканс, уж за да ме чисти, и колабирах. Оказа се, че след като съм с ниско кръвно, злоупотребата с тези лекарства ми е противопоказна. Впоследствие започна страшно вагинално течение - чак след време при обучението си разбрах, че туя възстановява течението на потиснати секрети... После се записах при друг хомеопат - нелекар, класически хомеопат, който в интерес на истината имаше своите добри предписания, поне откъм децата ми. На мен не успя да помогне, за което хомеопатията няма вина. Започнах да се интересувам от хомеопатия, намерих друг класик, който за месец излекува дългогодишен проблем, а малко след това да изучавам самата хомеопатия в свободното си време вечер. Все още я изучавам и цял живот ще я изучавам. Осъзнала съм отдавна, че е абсолютно безумие човек да си вярва толкова неистово, че да отрече изследванията и потвърдените диагнози от стандартната медицина. Виждала и чела съм толкова хомеопатични случаи в България, както и съм обиколила толкова лекари поради купища мои вече изчезнали проблеми - кисти, ранички на шийка на матка, полипи, синузити, невродермити, аденоидни проблеми, щитовидни проблеми, проблеми с кръвоносна система, че ако хване човек да ме изследва (дори без да се занимава с емоционалния ми свят), може да напише книга или да се чуди как още съм жива. Е, ми, жива съм, мога да кажа и че се радвам на едно много добро здраве, нямам хронични заболявания засега.
Чела съм много хомеопати нелекари, които дори с писанията си петнят принципите на класическото предписание, чела съм и лекари-хомеопати, които правят същото. Пак опираме до човешкия фактор. А принципите на хомеопатията са от ясно по-ясно изложени в Органон. Ама.... нали сме хора, все нещо да променим, все нещо да "усъвършенстваме", щото все си мислим, че сме по-добри, по-по-най, по-умни от двестагодишния дядка Ханеман Sad.... Въпросът е, че природата и изобщо принципите на Херинг за посоката на излекуване (има много инфо в нета) не търпят противоречия и са неизменни, поне за това хилядолетие. Ако след милиони години станем анаеробни същества, ок, но за момента това е положението Simple Smile

# 762
  • София
  • Мнения: 5 190
Олеле... аз не съм срещала историята ти. Благодаря за това много разтърсващо резюме!
Нека да се върнем по темата, става ли?

# 763
  • Мнения: 8 528
Няма нищо лошо в това човек да понаучи нещо за хомеопатията. Има достатъчно достоверна литература за пациенти.
Освен да се намери хомеопат с достатъчно познания, възрастният човек има възможността активно да участва в собственото си лечение. Не като се предписва ХЛ, разбира се. Както преди много време Мечка Малинарка даваше примера с живеенето във влажно мазе и астма. Ами няма как да ви излекува някой, ако вие самите не сте активни в това. Ако непрекъснато потискате емоциите си и подчинявате мислите си на някой друг. И няма как някой да излекува детето, ако родителят непрекъснато го "разболява". А разболяват толкова много неща от ежедневието и отношенията ни.
Аз самата също съм сменила няколко хомеопата. Всеки един от тях ми беше изключително полезен в една или друга степен. С изключение на първата лекарка-хомеопат, която ми дружкаше комбинации.
Търсенето е полезно. И личната работа.

# 764
  • София
  • Мнения: 9 920
Не знам до колко е за тук питането, но ми трябва нещо за скорошна травма (разтягане) на сухожилие (рамо и коляно).
Може би това:
ruta graveolena 9 ch
или
АРНИКА МОНТАНА 15 СН

И при  boiron ли трябва да избягваме ментол (кофеин)?

Общи условия

Активация на акаунт