За гърнето.

  • 1 338
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Аз мисля да започна това лято когато синът ми ще е на 1 година и 6 месеца.Преди това смятам че изобщо нямат и на идея децата какво се иска от тях.Те нито могат да си кажат нито могат да контролират нещо.Аз съм за по-късничкото слагане на гърнето.Впредвид и опитът ми с баткото. Grinning

# 16
  • Мнения: 513
В началото на 8-ия месец започнах да я слагам на гърнето и за сега вършим цялата сутрешна работа там  Wink Нямала съм проблеми , дете то му харесва - заиграва се , а и за сега успявам да спестя някой и друг памперс  Grinning

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Пробвах миналата година (бил е на 10-11м) и нищо не се получи така, че реших да изчакам и сега като се постопли пак ще пробвам. Ако пак не иска ще изчакам още няколко месеца. Мисля, че детето трябва да е готово за гърнето- да разбира за какво иде реч, а не да бъде насилвано и дебнато (между другото по този въпрос имаме голям спор с майка ми- тя смята че вече отдавна съм закъсняла с гърнето, но аз си държа на моето Mr. Green). Пробвай, но ако не се получава не се ядосвай- просто детето не е готово, изчакай известно време и пробвай пак.
Успех и дано при вас по-лесно стане работата Peace

# 18
  • Мнения: 79
Пробвах миналата година (бил е на 10-11м) и нищо не се получи така, че реших да изчакам и сега като се постопли пак ще пробвам. Ако пак не иска ще изчакам още няколко месеца. Мисля, че детето трябва да е готово за гърнето- да разбира за какво иде реч, а не да бъде насилвано и дебнато (между другото по този въпрос имаме голям спор с майка ми- тя смята че вече отдавна съм закъсняла с гърнето, но аз си държа на моето Mr. Green). Пробвай, но ако не се получава не се ядосвай- просто детето не е готово, изчакай известно време и пробвай пак.
Успех и дано при вас по-лесно стане работата Peace
В крайна сметка децата са си наши и ние решаваме кое е най- доброто за тях. За това няма какво да ни се бъркат всички майки, баби, лели и т.н. Нали така? Naughty

# 19
аз е сложих на 11 месеца,много и харесва на гърнето
сега е на годинка и вече си ака в определено време
ако не е сложа на гърнето в това време, не ака

# 20
  • Мнения: 1 559
Аз ще изчакам с гърнето, докато дребното може да си свърши работата съзнателно в него. Може би ще пробвам  другото лято,когато ще е на 1г 9-10м - 2 години Wink

# 21
  • Мнения: 102
А моето мнение по въпроса е че всичко си зависи от детето. Ако хареса да седи там даже в началото да не се сеща защо е на гърнето и постепенно разбира.Както казват някои майки че дечицата им не се изхождат докато не седнат на гърнето. Но ако не можеш да накараш детето да седне даже и с дрехите (както е моя случай) със сигурност ще трябва да се изчака докато започне да разбира предназначението на гърнето.
 Аз как ли не съм опитвала да сложа дъщеря ми на прословутото гърне и не иска и не иска. Даже да се излъже някой път след 10 секунди е станала вече, камоли да чакам да се изака или изпишка или като се опитам да обясня тя въобще не ме разбира. Явно просто ще трябва да изчакам.

# 22
  • Мнения: 177
Аз мисля моето да го уча като направи десет месеца поне..До тогава то едва ли ще разбира какво става.Но готовността за поставяне на гърне е индивидуална и всеки може да пробва.
Колкото по-рано се научи е добре че ще икономиса някой и друг памперс.Първата ми дъщеря се научи на 8 месеца,за втората ще видим кога -сега с тия памперси май децата по-късно привикват към гърнето.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Гледай само да не е рано  Wink, че като доде Лионела, ще видиш кон боб яде ли  Laughing.

ЛиоРена отдавна е казала каквото има да казва Sunglasses

# 24
Ние още нямаме гърне, но когато усетя, че малката се напъва я държа над мивката. Така и е много по-леко да се изака, защото по принцип има запечен стомах. Мисля да купя гърне и в скоро време да пробвам, но само ако и хареса Wink

# 25
  • Мнения: 161
Ние още нямаме гърне, но когато усетя, че малката се напъва я държа над мивката. Така и е много по-леко да се изака, защото по принцип има запечен стомах. Мисля да купя гърне и в скоро време да пробвам, но само ако и хареса Wink


Моя приятелка така приучи детето си, малката сега е на 1г. и 8м. и е без памперс.
А Вики го слагам от 8,5м. на гърне и няма възражения, ака само в него. Не вярвам че се сдържа до като го сложа на гърнето, по вероятно аз му свикнах на стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт