Вечеряте ли заедно?

  • 28 219
  • 462
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 441
Моето ненагледно и по принцип некапризно съпружие тази вечер измрънка нещо по повод вчерашната леща. Казах му, че следващия път лещата ще бъде липсваща, та да мрънка за нея.
Не стига, че от вратата на масата, ами и претенции.
Отдавам го, че днес служебно е минал през родното си място, отбил се е да обядва в дома на родителите си и свеки е решила да пърха около синчето си chef.  Stop

# 421
  • MI
  • Мнения: 11 868
Скрит текст:
Аз ли криво писах, вие криво ли ме разбрахте/четохте/. Питах защото ми стана странно какво консумират семейства, в които един или повече постоянно  вечерят преди 18 часа, а останалите след няколко часа, с оглед на това че в къщи се приготвят главно храни които е хубаво да се консумират скоро след приготвяне. Една прясна салата не би издържала толкова време, а всеки да си я приготвя когато му се вечеря ми е странно, както и всеки да си пече отделно пържолата. Вече писах, че готвени манджи ядем 2-3 в месеца, но не защото готвя буламачи, а защото са по-малко харесвани от всички в къщи, и да боб, зеле, гювеч, мусака сервирам по два пъти ако остане, но по-възможност през вечер защото и на мен ми омръзва от една и съща храна два поредни дни. Цупене няма, но се изяжда с липса на ентусиазъм, ако мога така да кажа.
Това, че правиш основно салати и пържоли съм го пропуснала. Салатата е лесна, стига да не я овкусяваш и два дни седи същата в хладилника. Предполагам, че мъж на 20 г. може поне оцет/лимон, сол и олио да си сложи на вкус.  Laughing С пържолите няма просто как да стане, като му се яде пържола или идва в часа за ядене, или си я пече сам.  Peace Други съвети не мога да дам, аз на месо и салати и 2 дни трудно бих издържала, имам нужда от разнообразна и приготвена по различни начини храна. Чревоугодник съм  Embarassed

# 422
  • Sofia
  • Мнения: 15 572
   Аз пък с кеф си хрупам престояла в хладилника пържола на следващия ден. Laughing Много сте придирчиви, значи.

# 423
  • MI
  • Мнения: 11 868
   Аз пък с кеф си хрупам престояла в хладилника пържола на следващия ден. Laughing Много сте придирчиви, значи.
Честно казано аз пържоли не обичам особено дори сега направени. Че съм придирчива е вярно, добре че обичам и да готвя, та не тровя хората около мен. Laughing

# 424
  • София
  • Мнения: 12 374
   Аз пък с кеф си хрупам престояла в хладилника пържола на следващия ден. Laughing Много сте придирчиви, значи.
И аз. Дори не ми беше хрумвало, че пържолите не могат да престояват в хладилника, пък трябвало да са все прясно изпечени. Айде бе.

# 425
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е вие вероятно сте по-месоядни от мен, аз по принцип не обичам особено месо така, без зеленчук. Какво остава пък ако е престояло. Въпрос на вкус.  Peace

# 426
  • Sofia
  • Мнения: 15 572
   Аз също не съм голяма почитателка на месните деликатеси, но гледам да хапвам от време на време, заради ценните минерали. Току-що приготвената и престоялата пържола, обаче, са ми горе-долу еднакви като вкусови качества. Simple Smile Т.е. равностойно не-толкова-любими са ми.

# 427
  • MI
  • Мнения: 11 868
Ох, аз имам и малко нисък хемоглобин (при всяко изследване е така), но ми е много трудно да се накарам да ям повече червено месо. Не знам, никога не съм го обичала особено, дори като малка. Като е с някакъв зеленчук по-върви, но вече всички научиха, че ако се ходи на ресторант тип американски или на суши хич и да не ни канят  Laughing

# 428
  • Мнения: 15 960
Като ми готви някой друг, нямам претенции да е току-що приготвено. Освен това вечеря в 18,00 не е ли рано? Иначе обявяваш кога ще е готова вечерята и който иска, да е там точно на часа.
На мен ми е необичайно по-скоро, че някои дори не си и притоплят храната, ами направо студена я ядат, не им пречело.

# 429
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мързела ми е повече от преченето и за това често рупам студена храна. Детето пък не я иска топла и то понякога яде направо от хладилника.
Единствено не мога да ям студени зеленчуци за салата. Оставям ги на стайна Т да се отвърнат.

# 430
  • MI
  • Мнения: 11 868
В 18 да вечерям е просто абсурд, но всеки с навиците си. За мен към 20-21 е нормално и слава Богу, че тук ако отидеш преди 21 на ресторант те гледат като извънземно. Ако случайно огладнея към 19 ММ ме пита лошо ли ми е  Joy Студена храна обаче не мога да ям, направо ми минава апетита.

# 431
  • Мнения: 11 963
      Аз някои неща предпочитам студени.

      Например баница не мога да ям топла, трябва съвсем да изстине и тогава. Също пържени кюфтета, много обичам студени. Пилешко месо, ориз- също. И топли мога да ям, но ми е по-вкусно да е студено.

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 18:26 от Светкавица

# 432
  • Мнения: 12 473
Нели, къде е това "тук"?
Ние сме от ранно вечерящите, добре че в БГ винаги може да отидеш на ресторант.

# 433
  • MI
  • Мнения: 11 868
Нели, къде е това "тук"?
Ние сме от ранно вечерящите, добре че в БГ винаги може да отидеш на ресторант.
Италия Simple Smile На юг е още по-зле за ранно огладняващите. Не знам защо е така, може би заради топлото през лятото, но то и в България не е като да е студено.  Laughing

# 434
  • Мнения: 12 473
Предположих, в Испания също съм умирала от глад..)))

Общи условия

Активация на акаунт