забременяване със секс два дни преди овулация

  • 15 407
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте. Порових се доста в сайта, но не открих подобна тема. Ако има такава, моля да ме извините. В Четвъртък вечер с мъжа ми се обичахме. В събота имах положителен тест за овулация. В неделя вече отр. След Четвъртък повече не сме правили секс, тъй като мъжът ми е болен. Имам болезнена овулация и според мен фоликулът се е пукнал точно в Неделя.  Според вас има ли някакъв шанс да е оцеляло някое войниче и да е станало чудото? Знам, че на теория сперматозоидите могат да живеят до пет дни, но честно казано ми се струва много. Вие как мислите? Моля ви, ако някой има такъв опит да сподели...

# 1
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако си имала хубава цервикална слуз и добра среда за тях, те могат да оживеят до 72ч, при което хващате и неделята. Сигурно може и 4 дни да оживеят ако са перфектни.
Почакай 12 дни от неделя и направи тест, не се измъчвай от сега дали и какво е станало.

А от какво е болен мъжът? Антибиотик ли приема? Ако е само настинка, аз лично не знам да има нещо общо с бебеправенето.

# 2
  • Мнения: 3 595
Аз така забременях  Peace

# 3
  • Мнения: 70
Брайда, предполагам вирус.Не пие антибиотик, обаче беше с температура и отпадналост. Вече е по-добре. Не знам дали има смисъл днес да го пришпорвам за секс, при положение че най-вероятно ову вече мина.... Скийтър, дано и при мен се получи. Стискайте палци!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Съвсем нормално е да се забременее след секс два дни преди овулация.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 645
Според мен има смисъл днес да правите опит, защото ако О е била вчера, т.е. вчера е станало спукването, то яйцеклетката има някакво време живот - около 12часа, може и малко повече или малко по-малко, а силните болки може да са индикация както за спукване, така и за положението преди спукване, когато фоликула е най-голям!

Каквото и да решиш, пожелавам късмет Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 595
Съвсем нормално е да се забременее след секс два дни преди овулация.

Абсолютно!

# 7
  • Мнения: 679
Аз не бях в овулация, когато забременях. Имах положителен тест 3-4 дни след бебеправенето.

# 8
  • Мнения: 70
Благодаря много за отговорите! Смятам да се пробваме днес, пък каквото сабя покаже!

# 9
  • Мнения: 30 802
Аз не бях в овулация, когато забременях. Имах положителен тест 3-4 дни след бебеправенето.

Не че нещо, ама технически няма как да забременееш, ако не си била в овулация. Може би искаш да кажеш, че не си правила секс точно в часа на овулацията, но всъщност е съвсем нормално сексът и оплождането да са съвсем отделни събития.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Принципно има вероятност да се е получило, но не особено голяма според мен... Все пак е напълно в рамките на възможното.

# 11
  • Мнения: 679
Аз не бях в овулация, когато забременях. Имах положителен тест 3-4 дни след бебеправенето.

Не че нещо, ама технически няма как да забременееш, ако не си била в овулация. Може би искаш да кажеш, че не си правила секс точно в часа на овулацията, но всъщност е съвсем нормално сексът и оплождането да са съвсем отделни събития.

Два дни след овулацията беше. На 3-тия ден след бебеправенето почнах да повръщам, на 4-тия си направих тест и имах две ярки чертички. Помислих, че щом са ярки, съм забременяла предния месец и имам цветна бременност. Но като отидох на АГ, ми каза, че бебето е на дни. А по време на овулацията не бебеправихме, защото мъжът ми беше извън града и много ме беше яд, защото мислех, че сме изтървали момента.
Когато наближи терминът ми, бебето се обърна главично - видях го на видеозона. Но по-късно се завъртя пак, поради което се наложи спешно секцио. 
Все са неща, за които и аз чувах за първи път, но ето че много неща са възможни.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 645
Свежина - няма как 4 дни след О да си имала ++ тест за бременност.

Не искам да разводнявам темата, но това е просто невъзможно, както и че бебето се е видяло.
По-скоро сигурно О ти е била веднага след кървенето и от нея до прегледа са минали някакви дни (около 14дни). Всъщност аз не съм чувала сакче в матката да се види преди да са минали поне 17-20дни от овулацията.
Нямам представа като дати кога са ти били, но според мен не трябва да объркваш хората с твоя случай, защото е специфичен и недобре изчислен Simple Smile Браво за успешния край и честито бебче Simple Smile  bouquet

# 13
  • Мнения: 679
Извинявам се, ако заблуждавам някого! Нямам файда да говоря врели - некипели. Казвам нещата каквито ми се случиха. Бременността ми я констатира ЛЛ около 10 дни след зачеването.  Видя, че има точка, която е в матката. Искаше да види дали е в матката и тогава да ми даде направление за АГ.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 645
Точка в матката с хубав вагинален ехограф се вижда поне 14дни след О.
Просто е нормално всичко това да ти се е случило, ако Овулацията ти е била по-рано, отколкото си мислиш, а опита, който е бил успешен е бил преди тези, за които си описала.
Ти надали нарочно искаш да заблудиш някой Simple Smile Не съм си го помислила, просто при теб така са се стекли нещата и си си помислила едно, ное било друго.
Нормалное  също така през цялата ти бременност, плода да е изпреварвал със седмица примерно всички дати и големини и термина Simple Smile

Ивинявам се пак за спама!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт