Операция на ахилесово сухожилие

  • 1 358
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!
От година и половина куцам с левия крак и вървя бавно с болка.
От направените ми ядрено магнитен резонанс и рентгенови снимки лекарите установиха, че имам възпаление на връзката между ахилесовото сухожилие и  петната кост, като  има разкъсана костица в това място, външно се забелязва подутина.  Също имам нарастване леко на петната кост назад, докторите казват, че нарасналата кост пречи на сухожилието при прегъване на крака.
Лекарите ми предлагат операция, като при нея ще премахнат възпалените места, разкъсаната костица и скъсяване на изпъкналата петна кост пречеща на ахилесовото сухожилие.
Молбата ми е ако някой е имал такъв вид операция, да ми пише как се чувства след нея и  да ми даде съвет дали да се подложа на това.

# 1
  • Мнения: 2 309
Свекърва ми има проблеми с ръцете и преди около 8 години си направи операция на дясната ръка при един от най-добрите лекари в държавата, в която живеем! Смяташе, че ако проблемите изчезнат ще го направи ина другата ръка, но продължава да се оплаква от болки и дразнения особено след физическо напрягане! Лекарят я предупреди, че след операцията трябва да забрави за тежести (всичко тежащо над килограм) и напрягания, но това е малко невъзможно! Отказа се да си прави операция на другата ръка и казва, че днес не може да направи разлика между оперираната и неоперираната ръка, освен, че често сякаш "нещо я яде отвътре" там където са я оперирали!
От друга страна съпругът на майка ми си скъса ахилесовото сухожилие преди 3 години и след прочуване реши да не се оперира, лекарите му казаха, че се е възтановил достатъчно добре, сякаш е правил операция, но въпреки това при натоварване усеща болка!
Тези случаи нямат много общо с твоя, но дават поне малка представа! Все пак говорим за сухожилие и скъсяването му винаги ще си има своите последици, но пък от друга страна мисля, че е по-добре операция (все пак не казваш, че си някакъв спортист) от колкото вероятността от продължаващо влошаване!
Желая ти успех каквото и решение да вземеш!

Общи условия

Активация на акаунт