Скъпи бременни и вече майки,кога махнахте пиърсинга на пъпа?

  • 1 594
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Бременна съм в 19 г.с ,имам пиърсинг на пъпа от 6 години. Чудя се да го махна ли вече,все още не ми пречи,но знам ли..Притеснява ме да не се скъса кожата от разтягането и да се получи неприятен белег,а и не знам ще зарасне ли дупката. Тези от вас,които имат такова бижу,как процедирахте?

# 1
  • Мнения: 6 323
Махнах го веднага щом започна да ми личи коремчето и да се опъва.
За жалост се разтегли доста неприятно дупката. Не зарасна, но изтъня много и след това не можах повече да си сложа обеца. Пробвах и със съвсем леки, но... примирих се. Не беше особено красиво, честно казано.
Наскоро ми направиха и лапароскопична операция, като един от шевовете е точно там и съвсем се простих с пиърсинга. Сега ще чакам да се позаличи и ще го мисля как ще го закривам и дали ще дупча отново.

Лека бременност и здраво бебе желая! Пиърсингът е... маловажен. Wink

# 2
  • Мнения: 414
Има специални обеци за пъп за бременни - по-дълги и от мека гъвкава пластмаса, а не от метал. Дали нещата ще изглеждат същите и след разждането е друг въпрос, но пък поне ще си запазиш дупката.

# 3
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Това е много индивидуално и зависи най вече от това кога ще започне да опъва.Аз я махнах към края на 7ми месец,но и тогава започна да ми расте корема.След това обаче не съм я слагала,а имах възможност,защото нямам поражения върху тялото си от бременността.

# 4
  • Мнения: 4 255
Махнах го рано, може би към 3-4-тия месец по препоръка на лекаря ми.  Не ми е зараствала дупката.

# 5
  • Мнения: 50
Още при първата женска консултация ми казаха да го махна. Носих силиконов до раждането.

# 6
  • София
  • Мнения: 89
Здравей ! И при двете ми бременности го махнах около четвърти месец. Веднага след раждането още в родилното го сложих наново. Няма никаква разлика , не се разтегна изобщо същото си е.

# 7
  • Lovech
  • Мнения: 31
Аз съм в 18г.с. и все още не съм свалила моята.Виждала съм обици за бременни в нета и се чудя дали да си поръчам 15лв. струва. На 3 години ми е пиърсинга и се чудя дали ще зарастне бързо ако я сваля.

# 8
  • Мнения: 2 024
Махнах го към края на 6 месец мисля, защото имах чувството, че ще изхвръкне всеки момент  а и ми беше дискомфортно.Но за да не ми зарастне дупката, поне веднъж седмично вкарвах и изкарвах обицата-нямаше никакъв проблем.След раждането пак си я сложих и не виждам промяна.

Общи условия

Активация на акаунт