Математически турнири - 38

  • 160 249
  • 754
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 346
Благодаря!
За най- малките ми прави впечатление изключително силното присъствие на ЧУ. 50% от участниците.
Да не си ги броила?  Grinning

Направих си формула. Wink

Защо се очудвате на този факт? Хитър Петър се води трудно състезание, не е масово за училищата, провежда се само в 4 града. Нормално е да се явяват деца, които по принцип ходят на състезания и изискват подготовка, каквато едва ли учителите от ДУ се хващат да правят по времето предвидено за преговор на материала от предната година. В ЧУ още първите седмици са си направили преговори и контролните и са започнали да готвят децата за състезанията. И то тези ЧУ, които въобще имат такава насоченост.
Не съм съгласна с горното твърдение.......
И отново старата песен на нов глас - частно училище - държавно училище .......
Айде да не се разводнява темата - и да, повярвайте ми и в така цитираните ДУ ИМА ТАКИВА УЧИТЕЛИ
И в крайна сметка всичко си зависи от децата - от желанието, възможностите и прочие нещата - както всички знаем не от всяко дърво става свирка  Peace

# 616
  • Мнения: 296
Айде да не се разводнява темата - и да, повярвайте ми и в така цитираните ДУ ИМА ТАКИВА УЧИТЕЛИ
И в крайна сметка всичко си зависи от децата - от желанието, възможностите и прочие нещата - както всички знаем не от всяко дърво става свирка  Peace
Има, естествено, ама са единици. То това е и нормално. Да си гледат нивото на класа, а не приоритетно да обръщат внимание на изявените ученици. И за добри резултати в състезанието "Хитър Петър-без допълнителни и сериозни занимания /3 клас/, няма как да се постигне успех.

# 617
  • Мнения: 6 955
Доста неадекватна теория, че децата от ЧУ са по-подготвени за математически състезания. Ми отворете например миналогодишното класиране на трети клас на "Хитър Петър" (щом спора е за него). Първите 10 резултата са разпределени между 16 деца, от които само две са от ЧУ. Като едното е от БШ, което не е математически насочено, а другото дете към датата на провеждане има само 2 седмици в Питагор, идващ от ДУ.

# 618
# 619
  • София
  • Мнения: 17 595

А защо са им дали само един час, не трябваше ли да са 90 Мин?.. За пръв път не бях там пез цялото време, но никак не очаквах в 12 да им свърши времето...


Пп
Мразя мобилните устройства


# 620
  • Мнения: X

А защо са им дали само един час, не трябваше ли да са 90 Мин?.. За пръв път не бях там пез цялото време, но никак не очаквах в 12 да им свърши времето...

Може би защото детето ти е трети клас и така е по регламент?

# 621
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 286
за трети клас са 60 мин.  Peace

 Blush ние не се представихме добре.
Скрит текст:
ние, защото аз веднага проверих задачите и също не дочетох условиято на някои задачи Blush
явно още ни държи лятната ваканция  Blush

# 622
  • София
  • Мнения: 17 595

А защо са им дали само един час, не трябваше ли да са 90 Мин?.. За пръв път не бях там пез цялото време, но никак не очаквах в 12 да им свърши времето...

Може би защото детето ти е трети клас и така е по регламент?


Напълно възможно е да не съм дочела. Ама без малко щях да го изтърва... Е, благодаря - за друг път ще внимавам повече!


Не съм гледала резултатите още - но пък доста се бях притеснила за студа и изгубването в чужд квартал.

# 623
# 624
  • Мнения: 365
Решаваме си с детето миналите задачи от "Черноризец храбър" за 2ри клас и ми направи впечатление следната клауза от регламента "За непопълнен отговор - 3 точки , за грешен - 0 точки"..Това съвсем буквално ли е?(празно квадратче=3т.??) или се отнася за пропуск само в попълването и гледат иначе дали на листа за изчисления има някакво правилно решение?

# 625
  • София
  • Мнения: 116
Решаваме си с детето миналите задачи от "Черноризец храбър" за 2ри клас и ми направи впечатление следната клауза от регламента "За непопълнен отговор - 3 точки , за грешен - 0 точки"..Това съвсем буквално ли е?(празно квадратче=3т.??) или се отнася за пропуск само в попълването и гледат иначе дали на листа за изчисления има някакво правилно решение?

Съвсем буквално е. Празно квадратче = 3 точки. Предава се само бланката с отговорите. Не се предава листът с изчисления (или поне аз не помня през някоя от годините, в които дъщеря ми се е явявала, да са събирали и листа с изчисления).

# 626
  • Мнения: 263
Решаваме си с детето миналите задачи от "Черноризец храбър" за 2ри клас и ми направи впечатление следната клауза от регламента "За непопълнен отговор - 3 точки , за грешен - 0 точки"..Това съвсем буквално ли е?(празно квадратче=3т.??) или се отнася за пропуск само в попълването и гледат иначе дали на листа за изчисления има някакво правилно решение?

В допълнение на това, което по-горе е написала desi_9025: в случай, че децата не могат да решат някоя задача, "утешителната награда" за непопълнен отговор намалява желанието им да налучкат при тест от затворен тип (с възможен избор A, B, C, D). 

# 627
  • Мнения: 823
Регламента на ЧХ е с " утешителната награда" за непопълнен отговор" при малките, но стимулира по-големите да се учат да преценяват дали са решили правилно дадена задача под стрес и за кратно време.

# 628
  • Мнения: 6 338
3т. за непопълнен отговор доведе до това деца само с непопълнени отговори да имат повече точки от деца които са решавали и имат верни половината задачи, но други сгрешени, но са се потрудили и са дали отговор. Не е никаква утешителна награда, а учи децата на тарикатлък. С минимум усилия, максимум възнаграждение.

А на Хитър Петър задачите са интересни и по-трудни и децата го оценяват, но за сметка на това организаторите не им дават достатъчно време. Задачите за 3 и 4 клас не са никак лесни за съответната възрастова група и 1 час е крайно недостатъчен. Като оставим настрана смехотворната организация в училището където се проведе състезанието в нашия град остава да се помисли и по въпроса защо малките участници са лишени от половиния час с който разполагат големите. Техните задачи не са по-лесни за тяхната възраст отколкото задачите на по-големите зъ съответната възрастова група.

При училищното оценяване не се отнема от оценката за решените задачи заради това, че има и сгрешени, нито пък се пише по-висока оценка ако има задачи по които изобщо не е работено.
Организаторите решават какъв да е регламента, но когато в него има сериозни пропуски не може ли да си ги казваме в родителските форуми. Може пък само аз да виждам нещата така.

# 629
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
3т. за непопълнен отговор доведе до това деца само с непопълнени отговори да имат повече точки от деца които са решавали и имат верни половината задачи, но други сгрешени, но са се потрудили и са дали отговор. Не е никаква утешителна награда, а учи децата на тарикатлък. С минимум усилия, максимум възнаграждение.

Само дето всеки, който погледне резултатите обикновено знае, колко точки се дават за решена задача, колко за празна клетка и не ги гледа само като точки. В това състезание отиваш да решиш всичко. Да, неприятно е като някой има точно три точки повече от теб защото ти си сбъркал нещо, а той не е писал нищо. Но пък е ясно кой е по-добрия, или кой не е.

Осен това тактиката също е фактор в състезанията, може и другите да са се потрудили, но да се взели по-доброто решение дали да пишат отговор.

Общи условия

Активация на акаунт