Помощи за майки студентки

  • 1 902
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте на всички.Прочетох доста по темата за помощите,които имат бъдещите майки,но не съм наясно с всичко. Надявам се да успеете да ми отговорите на въпросите.И така .Бременна съм в 8 месец .Студентка съм, втори курс,редовна форма на обучение.  Наясно съм,че имам право на еднократната помощ за майки студентки, но освен тази помощ, имам ли право и на останалите помощи като еднократна помощ за раждане и за бременност? Другият ми въпрос е свързан с майчинството. Нямам никакъв трудов стаж и доколкото разбрах имам право на социално майчинство в размер на 100 лева за 1 година. Но имам ли право да го получавам, при положение,че съм студентка и използвам еднократната помощ за майки студентки? Надявам се да сте  разбрали въпросите ми и да успеете да ми отговорите.Много ще съм ви благодарна.

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 14:46 от Sunshine95

# 1
  • Мнения: 25 775
Има счетоводна тема, питай там.

# 2
# 3
  • Мнения: leet
Sunshine95, имаш право както на еднократната за майките студентки, така и на еднократната за раждане. Тъй като нямаш стаж ще получаваш първата година по 100 лв. социално майчинство и 37 лв. детски. Сестра ми беше така. Simple Smile Леко раждане Simple Smile)

# 4
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за бързите отговори  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт