Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №4

  • 160 684
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 287
Интересни размисли сте споделили.  Hug Hug Hug

Лично аз, ако не беше поредицата "Великолепният век", а сега и "Кьосем", най-вероятно нямаше изобщо да си направя труда да прочета повече за Османската империя. Благодарение на тези два сериала, потърсих и прочетох доста интересни неща свързани със султаните и султанките показани ни и в сериала, пък и не само. Обогатих се благодарение на телевизионна продукция. Какво нещо само е телевизията.  Grinning  Laughing

Лучия, благодаря ти за линка с романа. Един от "сблъсъците" в империята, който винаги ми е бил най-интересен: Кьосем - Турхан.

Дано Tims все пак решат да го филмират, та дори и на игрален филм. Като отделен сезон/сериал, за огромно съжаление, няма как да го огрее.

***

Зелената рокля на Кьосем, която оприличих на червената, с която я видяхме във вчерашната серия. Намерих я най-после в почти цял ръст.




Тази пък е от най-любимите ми рокли на Кьосем/Берен




Накрая, Кьосем султанките блестящи в синьо

# 736
  • Мнения: 28 156


Понеже е на турски, ще го сложа в спойлер. Надявам се Зари да го погледне.


Скрит текст:
Tims prodiksiyon dan diğer yapım şirketlerine ve yapımlara büyük darbe !!!! Tims prodiksiyonun ilgi göremeyen ve reytinglerde başarılı olamayan dizisi Muhteşem yüzyıl kösem Türkiyede göremediği ilgiyi yurt dışında fazlasıyla görüyor.

Geçen sezon 30 farklı ülkeye satılan ve yurt dışından bölüm başına 1 milyon Tl gelir elde eden dizi sezon sonu 400.000 dolar elde etti.

Bu sezon yurt dışı ülke sayısını 68'e yükselten muhteşem yüzyıl kösem diğer rakip dizilerinden daha fazla ihracat elde etti ve bu sezon yapımcı Timur Savcı yurt dışı satışını bölüm başına 2 milyon TL olarak belirledi.

Bu rakam dudak uçuklattı ve diğer yapımlardan yurt dışında kurtlar vadisini ve 1.lik koltuğuna oturan diriliş ertuğrulu tahtından etti.

Tims prodiksiyon büyük hamle yaparak dizisi Türkiye de izlenmemesine rağmen diğer yapımlardan ve şirketlerden daha fazla gelir elde etmiş oluyor dizi böyle para kazanmaya devam ederse ekranlardan kolay kolay ayrılmaz.

Най - после 50 - та стр. Grinning Местя се и аз в новата тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=955054;topicrefid=4

# 737
  • София
  • Мнения: 6 287
Пише, че настоящият сезон на "Великолепният век Кьосем" е бил продаден в 68 страни. Първият се е продал в 30. Tims продавали всеки епизод за 570 000 долара, за разлика от епизодите от първи сезон, които били продавани за 400 000 долара. Тези цифри предизвикали голям шок в продуцентите на сериали с високи рейтинги Mr. Green, които обаче нямали голям успех в международните продажби. Като пример дават сериалите "Долината на вълците" и "Възкръсналият Ертуурул" - два от най-рейтинговите в Турция. Накрая пишат, че ако Tims, благодарение на "Кьосем", продължат да печелят пари по този начин, сериалът няма лесно да се раздели с екрана.

Това е повече от чудесна новина. Дано само да не е някоя партенка.  Praynig  Ама, едва ли...

***

Четирима от султаните на Османската империя. Гледайки колажа за пореден път се убеждавам, че са направили перфектен избор за ролята на Мурад. Той е като смесица между Ахмед и Сюлейман. Да не казвам, че на моменти гласът му (не че може да се сравнява, разбира се) ми напомня този на Халит.

# 738
  • Мнения: 28 156
Пише, че настоящият сезон на "Великолепният век Кьосем" е бил продаден в 68 страни. Първият се е продал в 30. Tims продавали всеки епизод за 570 000 долара, за разлика от епизодите от първи сезон, които били продавани за 400 000 долара. Тези цифри предизвикали голям шок в продуцентите на сериали с високи рейтинги Mr. Green, които обаче нямали голям успех в международните продажби. Като пример дават сериалите "Долината на вълците" и "Възкръсналият Ертуурул" - два от най-рейтинговите в Турция. Накрая пишат, че ако Tims, благодарение на "Кьосем", продължат да печелят пари по този начин, сериалът няма лесно да се раздели с екрана.

Това е повече от чудесна новина. Дано само да не е някоя партенка.  Praynig  Ама, едва ли...

***

Четирима от султаните на Османската империя. Гледайки колажа за пореден път се убеждавам, че са направили перфектен избор за ролята на Мурад. Той е като смесица между Ахмед и Сюлейман. Да не казвам, че на моменти гласът му (не че може да се сравнява, разбира се) ми напомня този на Халит.



Благодаря!  bouquet

Аз с гугъл точно това разбрах - че няма да се раздели с екрана. Grinning И затова копирах текста - да не пропуснем нещо от ТИМС. С тези продажби и печалби от чужбина дали няма да направят още един сезон Grinning
Утре ще гледам новия епизод.

# 739
  • София
  • Мнения: 6 287
С тези продажби и печалби от чужбина дали няма да направят още един сезон Grinning
Ами, дано. Би било хубаво. Тъкмо историята на Кьосем ще си е завършена, и ще видим филмирана може би най-интересната част от нея.

За пореден път много красива Кьосем в епизода.  Heart Eyes
А Гевхерхан ми харесва все повече. Всъщност, и двете сестри много ми допадат. Но на малката повече й личи, че се е метнала на майка си. Напомня ми Кьосем от времето, когато беше Нася.

Естер ме подведе с погледите, които мяташе на Кеманкеш в предната серия. Обектът на чувства й бил друг.  Crazy

# 740
  • Мнения: 28 156
Зари, хайде да пишем вече само в новата тема, че ще ни накажат за две активни теми. Аз предния си пост по грешка го пуснах тук, а и като те прочетох, се размечтах и не се усетих къде пиша. Mr. Green

# 741
  • София
  • Мнения: 6 287
Да, да, местим се вече.

Скрит текст:
Цитат
... че ще ни накажат за две активни теми

Боже, и затова ли наказват?  Shocked  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт