Сушени чери домати

  • 9 671
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 164

Обожавам сушени или сушени и консервирани чери домати ,стават за всяко ядене от салата до основно и имат прекрасен вкус,но са доста скъпи готовите такива , а и искам да опитам сама да си приготвя. Много ще се радвам да споделите рецепти,съвети и отзиви  chef

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 16:06 от paranoir

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071

Обожавам сушени или сушени и консервирани чери домати ,стават за всяко ядене от салата до основно и имат прекрасен вкус,но са доста скъпи готовите такива , а и искам да опитам сама да си приготвя. Много ще се радвам да споделите рецепти,съвети и отзиви  chef

режеш на две и слагаш във фурната на слаб градус (50-70), с отрязаното нагоре. по-чистичко е да са на хартия за печене Peace
може да са на няколко реда. суши се доста, тъй като са сочни.

има и специални уреди за сушене на плодове и зеленчуци, някои ги хвалят - други се оплакват, че имат малка вместимост...

# 2
  • Мнения: 25
Най-добре стават в фурната.
Уредите за сушене с редки изключения наистина са с малка вместимост , пък и не виждам никакъв смисъл от тях ако имаш фурна с въртящ въздух.

Вече се чудя къде да трупам всички уреди.

Пекарна за хляб , тостер , сокоизтисквачка , кафемашината , кана за топла вода - още един уред за сушене ще ми дойде в повече Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 500
Искам да питам, за да получа един компотен буркан сушени чери домати, колко кг суров продукт се суши?  Simple Smile

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
Искам да питам, за да получа един компотен буркан сушени чери домати, колко кг суров продукт се суши?  Simple Smile

а каква ти е идеята?
да сушиш до сухо или да засушиш и после да закиснеш в зехтин?

по спомен, до сухо намаляват обема си на 1/3.
от другия вид не съм правила  Peace

# 5
  • Мнения: 4 500
В зехтин  Simple Smile

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
моите ги изсуших до сухарчета  Blush после могат да се съхраняват в обикновен буркан с капачка или в хартиен плик  Blush
за заливане със зехтин предполагам, че процедурата е същата, но спираш докато още са меки.
а дали се кипват след това, за да им залепне капачката, не знам   Blush

# 7
  • Мнения: 4 500
За варианта със зехтин знам, че 2 месеца изкарват в хладилник  Grinning

# 8
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
За варианта със зехтин знам, че 2 месеца изкарват в хладилник  Grinning

 Thinking в магазините са с по-голяма трайност и няма изискване да са на студено. но не знам серилизират ли се или им слагат някави консерванти.

рецепта 1 http://www.food.com/recipe/oven-dried-tomatoes-14681
рецепта 2 http://ramsonsandbramble.com/2014/07/make-your-own-slow-dried-ch … rry-tomatoes.html

но никой не пише за консервиране  Thinking
ще се оглеждам  Peace

# 9
  • Мнения: 4 500
2 месеца изкарват при отворен буркан, тоест нестерилизирани  Simple Smile
Това от Джейми Оливър го знам  Crazy Crazy

# 10
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
Simple Smile Simple Smile Вива Италия

http://honestcooking.com/oven-dried-tomatoes-in-olive-oil/
Цитат
Sterilize jars-wash them and put in oven preheated to 122 Farenheit (50 Celsius). Leave them for 10 minutes, then take them out and let cool.

Pour 200 ml olive oil into sterilized jars. Add some more rosemary, thyme and garlic cloves. Add dried tomatoes. Keep them in fridge.

и тук  Peace
http://www.food.com/recipe/italian-oven-dried-tomatoes-in-olive-oil-68023

# 11
  • Мнения: 18 496
Моите сушени домати ги съхранявам в плик във фризера. Ползвам ги предимно за салата - грабвам една шепа, накисвам в малко зехтин, балсамов оцет и риган/босилек, докато режа останалите продукти и повече нищо не им трябва. Peace

# 12
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 753
Сушени домати по традиционен начин се приготвят ето така - срязват се на две,без да се разделят. Ръсят се със сол. Сушата се на слънце, покрити с тензух. Тук в Сицилия стават за два три дни.  После се мият с вода, за да се махне солта, или поне по-голяма част от нея. Сушат се още 24 часа. Съхраняват се в хладилник. Моите издържат почти година.
Ако искате да консервирате, топнете във вряща вода сушените домати за около минута. Така пада още  от солта (иначе горчат) и омекват. Изцедете в цедка или гевгир ,  според количеството. Наредете  плътно в буркан и залейте със зехтин. По желание сложете босилек и чесън. Не се държи в хладилник. Зехтинът запечатва доматите. Трябва да престоят поне час, преди да предложите за хапване.

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 19:26 от danilu

# 13
  • Мнения: 13 312
За компотен буркан незнам, ,но от около 4 кг ми излиза едно бурканче от малките мисля са по 200гр.

# 14
  • Мнения: 4 500
За компотен буркан незнам, ,но от около 4 кг ми излиза едно бурканче от малките мисля са по 200гр.

уаууу  Shocked

# 15
  • Мнения: 60
много зависи и от сорта на доматите.Чери досега не съм сушила,но от сорт Рома са по-месести доматите и от около килограм ми излиза количество за едно бурканче 314 мл.  Peace

# 16
  • Мнения: 678
Здравейте,
И аз реших да се опитам да си направя сушени домати. Имам консервни (сорт Рома) и мисля, че ще се получи добре.
единственият ми проблем е съхранението. искам да си ги сложа в зехтин в бурканчета, но не ми се слагат всички бурканчета в хладилника, за да не ми заемат място, а и четох, че издържат около 2 месеца, а на мен ми се ще да си направя и да си имам за цялата зима, че и пролетта. Много ги уважаваме вкъщи и често купувам ,а бурканче на цена от 4лв не ми е много по вкуса.
та да попитам, някой пробвал ли е да стерилизира бурканчето и да съхранява повече време?
ако ги изсуша и не ги сложа веднага в зехтин, а си ги оставя сухи, трябва ли да се съхраняват в хладилник и колко време издържат?

мерси за отговорите  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 558
Случайно попаднах на темата и ми дадохте добра идея  Hug
Обрах чери доматките от градината и ги сложих във фурната, мисля да ги изсуша и да ги ползвам зимата за салати, супи, ястия  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 520
Здравейте!
Чери не съм правила, но ето с Рома.

Сушени домати

Продукти:

3 кг. домати "Рома"
100 мл. олио
5 скилидки чесън
2 к.л. сух или 2 стръка пресен риган
2 к.л. сух или 2 стръка пресен босилек
1 к.л. чубрица
захар на вкус
сол на вкус

Приготвяне:

Доматите измивате и нарязвате на четвъртинки по дължина.
Всички други продукти смесвате и пасирате.
Доматите подреждате в тава покрита с хартия за печене и намазвате с четка от ароматната смес.
Слагате във фурната и печете на 120 градуса°C около два часа.
Ако искате да бъдат съвсем изсушени печете 5-6 часа. Колкото е по-дълго, толкова по-наситен е ароматът.
Вече готови доматите прибирате в затоплен буркан, заливате обилно с олио, затваряте и обръщате буркана.

От тази доза изкарвам по 6-8 бурканчета от сладко 250 гр. Така ги съхранявам повече от година. Да ви е сладко на приготвящите.

Общи условия

Активация на акаунт