притеснява ли ви захарта в готовите пюрета

  • 1 484
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
преди около 15 дни захраних бебка и първоначално з и правех пюренце с картоф и морков без захар и без сол. ама нещо откзва да го яде, пробвах на ХИП и някой ги яде-като тиква и картоф примерно ,ама другите неше и да ги види понеже са и май безвкусни. преди ден и дадох едно пюренце на АМ-ам и си го хапна, но в него ,както и в Ганчев има захар, но пък са по-евтини от ХИП и са ми по по джоба
та в този ред на мисли вие давате ли на децата си готови български пюренца, и захарта която се съдържа в тях плодова ли е или обикновена???

# 1
  • Мнения: 9 905
аз лично виждам и захар, и сол, в някои и масло, и мляко, доста от комбинациите не ми харесват. затова докато мога, ще правя сама пюретата, а готови - само инцидентно. Като за захранване, по-добре така. А дали са безвкусни, бебето ти не може да знае - нали не е яло досега подправени манджи Simple Smile
слагай му в пюрето кърма или АМ, може би така ще му хареса.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Мен ме притеснява,но купувам макар и рядко за разнообразие.А иначе гледам по-често аз да приготвям храната.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като беше бебе ме притесняваше.Подбирах пюрета без захар, попарата до ден днешен я яде неподсладена.

# 4
  • Мнения: 649
притесняват ме всякакви добавки... аз затова съм с пюретата на Хип, но е вярно че те са по-скъпи. Защо не пробваш ти да й готвиш- така хем по-евтино излиза, хем си знаеш точно какво слагаш, а остатъкът можеш да замразяваш

# 5
  • Мнения: 7 640
не ме притеснява захарта, тя е в съвсем малки количества, според мен. Пък и в повечето рецепти за домашни пюрета, съм виждала, че се добавя и захар.
Виж, солта, е абсолютно табу за малки бебета.

# 6
  • Мнения: 513
не ме притеснява захарта, тя е в съвсем малки количества, според мен. Пък и в повечето рецепти за домашни пюрета, съм виждала, че се добавя и захар.
Виж, солта, е абсолютно табу за малки бебета.
Peace

# 7
  • Мнения: 2 958
не ме притеснява захарта, тя е в съвсем малки количества, според мен. Пък и в повечето рецепти за домашни пюрета, съм виждала, че се добавя и захар.
Виж, солта, е абсолютно табу за малки бебета.

 Peace Напълно съм съгласна!
 

# 8
  • Мнения: 178
аз лично виждам и захар, и сол, в някои и масло, и мляко, доста от комбинациите не ми харесват. затова докато мога, ще правя сама пюретата, а готови - само инцидентно. Като за захранване, по-добре така. А дали са безвкусни, бебето ти не може да знае - нали не е яло досега подправени манджи Simple Smile
слагай му в пюрето кърма или АМ, може би така ще му хареса.
newsm10Аз също приготвям домашни пюрета на Тони.

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
никога не ме е притеснявала

# 10
  • Мнения: 3 042
никога не ме е притеснявала

 Peace Мен също. Hug

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
никога не ме е притеснявала


 Peace

# 12
  • Мнения: 2 028
никога не ме е притеснявала

абсолютно  Peace

# 13
  • Мнения: 7 803
абе ня zнам какви са вашите Хип пюрета, но в тукашните си пише, че съдържат йодирана сол, както и на Алете

# 14
  • Мнения: 2 674
само на Ганчев съм давала - от готовите, иначе аз съм си ги правела , а за захарта не ме е вълнувало особено Wink

# 15
  • Мнения: 3 042
абе ня zнам какви са вашите Хип пюрета, но в тукашните си пише, че съдържат йодирана сол, както и на Алете

Имам в къщи едно заешко пюре на Хип и на него пише, че съдържа йодирана сол. Също така пише, че е произведено в унгария под контрола на Хип.
Имам и едно плодово, на което пише, че също е произведено в унгария.
На кашата "Лека нощ" пише, че е произведена в Австрия.
Имам и една суха каша Хип- Млечна каша с плодове- произведена в Хърватска.
 newsm78 Та може и ХИПовете, който купуваме в БГ да нямат много общо с оригиналите. До сега не бях гледала производителите. Но онзи ден мъжът ми като донесе сухата каша и видях, че е произведена в Хърватска се загледах и в производителите на другите продукти.

# 16
  • Мнения: 7 803
rubi друга ми беше мисълта, zа теzи които каzват, че солта е табу, а zахар може. ето сол има в пюретата и в марковите, но zахар няма  newsm78 ми не си представям фирма като хип и алете да правят нещо, което вреди на бебетата. къде е истината не zнам, но според теzи твърдения не трябва да им давам месни пюрета никакви, във всички има сол, а аz време да си им ги правя в къщи нямам  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 124
Аз смятам да почвам захранването в края на юни, но определено точно това със захарта и солта е нещото, което ме притеснява. Решила съм да приготвям пюретата сама, но не знам какво ще правя, ако бебка не ги хареса.

# 18
  • Мнения: 3 042
rubi друга ми беше мисълта, zа теzи които каzват, че солта е табу, а zахар може. ето сол има в пюретата и в марковите, но zахар няма  newsm78 ми не си представям фирма като хип и алете да правят нещо, което вреди на бебетата. къде е истината не zнам, но според теzи твърдения не трябва да им давам месни пюрета никакви, във всички има сол, а аz време да си им ги правя в къщи нямам  Crossing Arms

Разбрах каква ти е мисълта за солта, но сега като погледнах пюретата на Ганчев /имам 5 изостанали от преди/ в нито едно не пише да има сол. Захар съдържат 4 от тях, само в едно "Заешко със зеленчуци" не пише да има захар.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние сме основно на готови пюрета и млечна кухня. Така съм захранила и двете деца. Моите манджи много-много не ги ядат, правя ги точно както е описано в бебешките рецепти. Не ме притеснява нито захарта, нито солта, опитвала съм ги(аз ям безсолно и почти без захар).

# 20
  • Мнения: 7 803
и аz вчера гледах всички пюрета,  а аz имам много  zапасявам си се докато са на промоции, че теzи 2 гладни гърла ... та имам около 60 пюрета в шкафа на всички въzможни фирми, та нито едно бурканче  няма zахар  newsm78, но пък в месните има йодирана сол, само в алнатура няма сол, от тях имам само един вид

# 21
  • Мнения: X
Моята дъщеря харесваше само Ганчев, дори моите трудно прояде.

Като за захранване е добре да се добавя само мляко - хем детето ще чувства и познат вкус, хем млякото поне маааалко придава някакъв вкус, защото макар и малки децата не искат да ядат безвкусни бъркочи.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 404
И аз давам само готови пюрета на Ганчев, яде ги с голяма охота /за сега сме само на зеленчукови/. Един път реших да сготвя домашно и тя не го куса. Ще поизчакам с домашните, докато почне да хапва по-разнообразно - иначе не си струва приготвянето. Пък и да ви кажа, гледам тука един грах, от замразения, ми то повече на нахут прилича, боядисан в зелено, такъв едър грах... и с такава форма... Много се отклоних от темата... надявам се, че количествата сол и захар в готовите пюрета са съобразени с нормите за бебета и това никога не ме е притеснявало.

# 23
  • Мнения: 6 472
Не давам нито сол нито захар. Основно правя пюретата в къщи, но от време на време давам и готовии за разнообразие. В тези на Гербер не видях да има сол newsm78 Дори и да има, аз давам толкова рядко, че ме съмнява да навреди Joy
Причината  част от децата да предпочитат Ганчев и АМ АМ пред домашните и готовите пюрета, е че българските си има доста захар, за да се харесват. Ако детето не хареса това, което му даваш, едва ли ще отидеш да го купиш пак. Това разбира се не е правило, но се среща доста често при бебета, чието захранване е почнало имено с БГ пюренца. По- голямата част от бебетата нямат предпочитания към вкусовете от самото начало. Ако се захранят с овкусена храна, тя им става критерии и почват да отказват неовкусените варианти.

# 24
  • Мнения: 7 640
rubi друга ми беше мисълта, zа теzи които каzват, че солта е табу, а zахар може. ето сол има в пюретата и в марковите, но zахар няма  newsm78 ми не си представям фирма като хип и алете да правят нещо, което вреди на бебетата. къде е истината не zнам, но според теzи твърдения не трябва да им давам месни пюрета никакви, във всички има сол, а аz време да си им ги правя в къщи нямам  Crossing Arms
идеята е, че бъбреците на бебетата се недостатъчно зрели и не могат да работят както на възрастните. Т.е. повишеното съсържание на сол може да доведе до дехидратация. Всъщност идеята е не да не че солто е вредна, а че в количеството, което приемат възрастните, може да е опасна.
Независимо, че пише, че съдържат сол, бебешките пюрета са всичко друго, освен солени, за моя вкус.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
аз лично виждам и захар, и сол, в някои и масло, и мляко, доста от комбинациите не ми харесват. затова докато мога, ще правя сама пюретата, а готови - само инцидентно. Като за захранване, по-добре така. А дали са безвкусни, бебето ти не може да знае - нали не е яло досега подправени манджи Simple Smile
слагай му в пюрето кърма или АМ, може би така ще му хареса.

Процедирах като тити Grinning
По едно време започнах да давам само купешки каши, и започна да отказва домашните ми - заради много по-сладкия вкус на готовите. Спрях ги и давах само домашни (неподсладени), докато отново свикна на неподсладена храна.
Определено ме притеснява захарта и солта, както и други "овкусители" в готовите храни (особено за малко бебе под година).
Ето нещо интересно по въпроса за захарта - макар че статията е писана за големи хора, определено важи и за малките: Злата захар

# 26
  • Мнения: 4 915
Чак да ме притеснява - не. Но не одобрявам наличието й в пюретата и кашите. На дъщеря ми винаги съм готвила без захар и сол до годинката. Сега добавям малко сол в манджите, но захар - не!
Иска ми се да оформя "здравословен" вкус на дъщеря си към храните - да не яде много солено, нито твърде сладко. Сладкото - само в натурален вид - от плодовете. Аз определено имам нещо като зависимост към сладкото, не искам и тя да привиква към захарта.

Известно е, че захарта не е полезна и за възрастните. Ето и от мен една статия по въпроса:


Защо захарта е вредна за здравето?10 причини

# 27
и аз си мислех че бебетата нямат оформени вкусове и хоп ако му дам едно пщре на ХИП , които нямат нито сол,нито захар, дечко ще го заяде с охота ама не става точно така. а и мои домашни не яде защото и в тях не бях слагала никакви подправки освен маничко зехтин. та затова се принудих да дам на българските фирми и тях ги яде и си го обяснявам с факта, че съдържат захар/не знам в какви количества, но са сладички/-та мисълта ми е че още от мънички са много хитри...или пък понеже аз храня с адаптирано мляко и то е сладичко още от рано е свикнало с по-сладкия вкус #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 74
Ние сме основно на готови пюрета и млечна кухня. Така съм захранила и двете деца. Моите манджи много-много не ги ядат, правя ги точно както е описано в бебешките рецепти. Не ме притеснява нито захарта, нито солта, опитвала съм ги(аз ям безсолно и почти без захар).

И при нас е така . Не мисля ,че биха продавали за бебета особенно  нещо което е вредно.

# 29
  • Мнения: 4 915
И при нас е така . Не мисля ,че биха продавали за бебета особенно  нещо което е вредно.
Нали не вярваш, че производителят-търговец е загрижен за здравето на децата ни?
Солта и захарта са вредни, но ги добавят в детските храни.

# 30
  • Мнения: 7 803
на Ганчев може и да не вярвам, но Хип и Алете определено  Peace
до сега не съм видяла пюре със zахар, на която и да е фирма, явно това го има само в БГ  Rolling Eyes
сол има само в месните пюрета, другите са чисти. zа мен също са беzвкусни, но това не zначи, че нямат сол, щом пише че имат  newsm78

# 31
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Не купувам пюрета в които има  сол или захар.....

# 32
  • Мнения: 535
Mисля, че бебетата на тази възраст нямат изграден вкус и от нас най- вече зависи как ще ги "свикнем". Единственото, което са опитвали на тази възраст(преди захранването) е било само мляко, така, че нормално е да обичат  този вкус. Аз лично изчаках бебето само да прояде предлаганата му, приготвена от мен храна, не слагам нито сол, нито захар. Просто изчаках сам да си пожелае да хапне, мисля, че от прекомерно бързане майките предлагат какви ли не пюрета само и само децата да ядат.  Naughty Сол и захар НЕ трябва да се слага. Особено в моя случай, където от малка съм яла много сладко, сега опустошавам всичко сладко де що има, иначе съм нетърпима, не искам и той да е такъв. Предпочитам да яде плодове и заленчуци.  Blush

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Наличието на сол и захар в пюретата е толкова малко, че вообще не се усеща, ако сте опитвали едно зеленчуково пюре, примерно, можете ли да усетите солта в него ? Аз съм опитвала и е толкова безвкусно. Какво ви притеснява толкова ?

Мисля, че само на Ам-Ам пюретата преобладава повече захар

# 34
  • София
  • Мнения: 74
И при нас е така . Не мисля ,че биха продавали за бебета особенно  нещо което е вредно.
Нали не вярваш, че производителят-търговец е загрижен за здравето на децата ни?
Солта и захарта са вредни, но ги добавят в детските храни.
Наличието на сол и захар в пюретата е толкова малко, че вообще не се усеща, ако сте опитвали едно зеленчуково пюре, примерно, можете ли да усетите солта в него ? Аз съм опитвала и е толкова безвкусно. Какво ви притеснява толкова ?

Мисля, че само на Ам-Ам пюретата преобладава повече захар

По принцип на кого изобщо може да имаме доверие?

# 35
  • Мнения: 2 674
По принцип на кого изобщо може да имаме доверие?

щом тооолкова те е страх, прави си домашни  Wink там не слагай сол /захар  Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 74
По принцип на кого изобщо може да имаме доверие?

щом тооолкова те е страх, прави си домашни  Wink там не слагай сол /захар  Sunglasses
Не ги иска  ,а  и не съм казала ,че  тооолкова ме е страх.Вече второ дете отглеждам с пюрета и всичко си е ок

# 37
  • Мнения: 143
Аз знам, че количествата захар които се слагат в пюретата не са опасни ,но това което повече ме притаснява ,е когато в съдържанието пише че няма захар -тогава съм сигурна че има и то доста

# 38
  • Мнения: 2 885
По темата с пюретата, солта и захарта в тях.
Тоя въпрос го "разчекнах" преди захранването на Стефан.

Пюретата на Хип за Източна Европа се произвеждат в Унгария, кашите в Хърватска. Това си го пише на етикетите, които е добре да се четат когато се купува нещо за детенце. Може да се разчита на тези производители, тъй като те взимат ноу-хау от Хип Австрия и са на принципа на фрайчайзинг. Не може да се сравнява качеството на оригиналните Хип с тези от Унгария поради разликата в отглеждането на продуктите, но все пак е по-добро като качество от БГ Ганчев.

Като се прочете "захариди" на етикета като хранителна стойност не означава, че е добавена рафинирана захар. Най-често става дума за фруктова такава.
За солта - на повечето не се добавя йодирана сол, а ако има добавена - си пише на етикета.

Разглеждала съм етикет на Ганчев и като видях захар, сол, домати, нишесте ....повече БГ пюре не съм погледнала.

Аз захранвам с Хип, Семпер и Хаме и не се притеснявам. Засега Стефан яде всичко /да чукна на дърво/ и не ми проявява грам претенция.

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 11:49 от немирница

Общи условия

Активация на акаунт