притеснява ли ви захарта в готовите пюрета

  • 1 474
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 803
на Ганчев може и да не вярвам, но Хип и Алете определено  Peace
до сега не съм видяла пюре със zахар, на която и да е фирма, явно това го има само в БГ  Rolling Eyes
сол има само в месните пюрета, другите са чисти. zа мен също са беzвкусни, но това не zначи, че нямат сол, щом пише че имат  newsm78

# 31
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Не купувам пюрета в които има  сол или захар.....

# 32
  • Мнения: 535
Mисля, че бебетата на тази възраст нямат изграден вкус и от нас най- вече зависи как ще ги "свикнем". Единственото, което са опитвали на тази възраст(преди захранването) е било само мляко, така, че нормално е да обичат  този вкус. Аз лично изчаках бебето само да прояде предлаганата му, приготвена от мен храна, не слагам нито сол, нито захар. Просто изчаках сам да си пожелае да хапне, мисля, че от прекомерно бързане майките предлагат какви ли не пюрета само и само децата да ядат.  Naughty Сол и захар НЕ трябва да се слага. Особено в моя случай, където от малка съм яла много сладко, сега опустошавам всичко сладко де що има, иначе съм нетърпима, не искам и той да е такъв. Предпочитам да яде плодове и заленчуци.  Blush

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Наличието на сол и захар в пюретата е толкова малко, че вообще не се усеща, ако сте опитвали едно зеленчуково пюре, примерно, можете ли да усетите солта в него ? Аз съм опитвала и е толкова безвкусно. Какво ви притеснява толкова ?

Мисля, че само на Ам-Ам пюретата преобладава повече захар

# 34
  • София
  • Мнения: 74
И при нас е така . Не мисля ,че биха продавали за бебета особенно  нещо което е вредно.
Нали не вярваш, че производителят-търговец е загрижен за здравето на децата ни?
Солта и захарта са вредни, но ги добавят в детските храни.
Наличието на сол и захар в пюретата е толкова малко, че вообще не се усеща, ако сте опитвали едно зеленчуково пюре, примерно, можете ли да усетите солта в него ? Аз съм опитвала и е толкова безвкусно. Какво ви притеснява толкова ?

Мисля, че само на Ам-Ам пюретата преобладава повече захар

По принцип на кого изобщо може да имаме доверие?

# 35
  • Мнения: 2 673
По принцип на кого изобщо може да имаме доверие?

щом тооолкова те е страх, прави си домашни  Wink там не слагай сол /захар  Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 74
По принцип на кого изобщо може да имаме доверие?

щом тооолкова те е страх, прави си домашни  Wink там не слагай сол /захар  Sunglasses
Не ги иска  ,а  и не съм казала ,че  тооолкова ме е страх.Вече второ дете отглеждам с пюрета и всичко си е ок

# 37
  • Мнения: 143
Аз знам, че количествата захар които се слагат в пюретата не са опасни ,но това което повече ме притаснява ,е когато в съдържанието пише че няма захар -тогава съм сигурна че има и то доста

# 38
  • Мнения: 2 885
По темата с пюретата, солта и захарта в тях.
Тоя въпрос го "разчекнах" преди захранването на Стефан.

Пюретата на Хип за Източна Европа се произвеждат в Унгария, кашите в Хърватска. Това си го пише на етикетите, които е добре да се четат когато се купува нещо за детенце. Може да се разчита на тези производители, тъй като те взимат ноу-хау от Хип Австрия и са на принципа на фрайчайзинг. Не може да се сравнява качеството на оригиналните Хип с тези от Унгария поради разликата в отглеждането на продуктите, но все пак е по-добро като качество от БГ Ганчев.

Като се прочете "захариди" на етикета като хранителна стойност не означава, че е добавена рафинирана захар. Най-често става дума за фруктова такава.
За солта - на повечето не се добавя йодирана сол, а ако има добавена - си пише на етикета.

Разглеждала съм етикет на Ганчев и като видях захар, сол, домати, нишесте ....повече БГ пюре не съм погледнала.

Аз захранвам с Хип, Семпер и Хаме и не се притеснявам. Засега Стефан яде всичко /да чукна на дърво/ и не ми проявява грам претенция.

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 11:49 от немирница

Общи условия

Активация на акаунт