Брак с чужденец - Пакистанец

  • 39 686
  • 311
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 983
Сигурно ли е твърдението, че след брак с пакистанец ставаш пакистански гражданин newsm78 Къде бих могла да прочета? Моя приятелка стяга сватба с пакистанец в Дубай и скоро говорихме за легализация на документи и прочие,но такова нещо не помня да сме коментирали Thinking Те пък мислеха къде да живеят ( Великобритания, Норвегия, Кипър, Катар, Дубай) и решиха,че ще дойдат в БГ, след като посъберат малко пари,защото предполагам там той получава доста добра заплата. Иначе семейството му (има само сестри,които са го отгледали) не е съгласно с този брак, защото са му намерили друга булка. Не е ставало дума за промяна на религията и ограничаване на правата на жената...поне на думи...а дефакто какво ще стане...само можем да гадаем...надявам се всички негативни неща,които прочетох да са само плод на доста прочетени книги,защото иначе ми звучат зловещо, остаряло и тъжно.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Защо приемаме, че нещо и има на жената. Може да е толкова красива, че пакистанеца не може да спре да мисли за нея и е готов да направи компромис и да вземе жена от друга вяра, с малка отстъпка тя да приеме исляма. Laughing

Отстъпката хич не е малка, защото е само началото. Изглежда много лесно  - аз само ще се пиша, че съм приела исляма и готово. Да ама не. Защото това приемане влече след себе си много сериозни последици. А той щом е петролен инженер, може да си намери добре платена работа на много места по света. Ама е избрал да живеят в Дубай /май за там ставаше дума/. Защо ли?! Едва ли е от загриженост за нея.

Авторката май се уплаши от нашите постове и зачезна.

# 47
  • Deutschland
  • Мнения: 5 415
Аз не съм чула досега християнка да се омъжи за мюсюлманин и да остане такава. Тъй че....
Най ми стана гадно по Великден. Вече писах, че познато момиче се омъжи за пакистанец. Всички във фб се поздравяват с Христос Возкресе, а познатата ми редеше строфи от Корана  ooooh!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз не съм чула досега християнка да се омъжи за мюсюлманин и да остане такава. Тъй че....
Най ми стана гадно по Великден. Вече писах, че познато момиче се омъжи за пакистанец. Всички във фб се поздравяват с Христос Возкресе, а познатата ми редеше строфи от Корана  ooooh!

Явно здраво са я подковали... Грозна история.

# 49
  • Deutschland
  • Мнения: 5 415
Мисля,че това си е нейно желание. Нали смени религията  Tired
Някой каза, че не се забулвали. Правят го и още как. Не мога да се сетя как се казваше кърпата. Само на главата носи, но пак е кофти

# 50
  • Мнения: 25 739
Защо приемаме, че нещо и има на жената. Може да е толкова красива, че пакистанеца не може да спре да мисли за нея и е готов да направи компромис и да вземе жена от друга вяра, с малка отстъпка тя да приеме исляма. Laughing

Отстъпката хич не е малка, защото е само началото. Изглежда много лесно  - аз само ще се пиша, че съм приела исляма и готово

Авторката май се уплаши от нашите постове и зачезна.
Виж смеещата се иконка, знак на сарказъм е. Никак не е малка отстъпка да си смени човек религията, нищо в историята не е малко, много са сериозни нещата. Авторката трябва да се уплаши, не от постовете тук, а от бъдещето което я чака ако встъпи в този брак. Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Да, видях я и разбрах. Всъщност не ми беше идеята да ти опонирам, а по-скоро го написах за да се замисли тя ама едва ли.

# 52
  • Мнения: 14 629
Едно младо момиче българка се омъжи за пакистанец мин.год. в Англия.Всички познати бяхме в потрес,защото тя е от образовано и заможно семейство.Едва ли са заминали за Пакистан.Според нас,той ще иска да си стои в кралството.Вярно,че тя е бела и дебела,но е имала и по-добри попадения.Тоя изникна от нищото.Сватбата съдейки по снимките беше светска.Ще попитам мойте познати усещат ли промяна в нея с религиозен уклон.Аз нямам фб и не мога да проверя.

# 53
  • Мнения: 18 993
Аз не съм чула досега християнка да се омъжи за мюсюлманин и да остане такава. Тъй че....
Най ми стана гадно по Великден. Вече писах, че познато момиче се омъжи за пакистанец. Всички във фб се поздравяват с Христос Возкресе, а познатата ми редеше строфи от Корана  ooooh!

По принцип Коранът разрешава браковете между християнка и мюсюлманин. Обратното - между мюсюлманка и християнин, не е разрешено.

# 54
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Ето една история за любов и брак между българка и пакистанец,които са живяли в България.
http://www.jenatadnes.com/tema-na-broia/brakat-s-pakistanets-kato-priklyuchenie/

# 55
  • Мнения: 31 671
Ето една история за любов и брак между българка и пакистанец,които са живяли в България.
http://www.-spam-.com/tema-na-broia/brakat-s-pakistanets-kato-priklyuchenie/

Не се отваря линнка.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 603
И на мен не ми се отваря. Но ако въпросната история е с хепиенд, изобщо не желая да я чета. Ще бъде по-скоро изключение от общото правило. И ще бъде основният коз в ръцете на авторката също, който да оправдае безумието, в което е навита да се включи.

# 57
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Не е с щастлив край историята.
Написана е списание Жената днес.
Той се надявал,че жената ще приеме исляма за да му угоди,но тя така и не го направила.
Казал,че ако имат дъщеря ще я изпратят при майка му в Пакистан ,защото тук момичетата са разпасани.Тя се радвала,когато  родила син.Но не искала повече деца,изпитвала ужас да не се роди момиче и да и го вземат.
Не можел да разбере защо жена му иска да продължи да учи и да работи.Гледал на това с насмешка.
Искал от нея пълна къща с деца и да си гледа домакинството.А тя искала да се развива.
Забранил да се готви свинско и държал на пакистанската кухня.
Ей такива малки проблеми.....

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 12:30 от veni35

# 58
  • София
  • Мнения: 30 142
Напишете: "Бракът с пакистанец като приключение" и ще излезе статия.

# 59
  • Мнения: 25 739
Изобщо не ми се четат фантасмагории, достатъчно се изписа в тази тема, ако авторката е решила да се забули, нейна си работа. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт