Проблем с прането..

  • 2 965
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 377
Добър вечер!
Преди години си бях харесала рокля в черно и бяло, смисъл отдолу е черна, но частта на бюстието беше чисто бяло. Изпрах го - белия цвят се изгуби и после хвърлих роклята... Преди една седмица пак взех една рокля с черно отдолу и бяло отгоре, много ги харесвам тези рокли.. Днес я пуснах с 5 кърпички за пране и самичка в пералнята да се пере, за да може за по-сигурно да не се боядиса бялото.. Вадя го и пак същата работа, бялото се прецака и стана сиво.  ooooh! ooooh! Чак в момента ме е яд, че купих роклята и даже не можах да й се нарадвам и да я нося... Няма ли как да се върне бялото, някой да знае нещо?
Явно другия път или няма да купувам повече дрехи с повече от един цвят или просто няма да ги пера... К'во е тва чудо...  Shocked Shocked cry cry cry cry

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На колко градуса переш и на каква програма?

# 2
  • Мнения: 25 750
Има химическо чистене, има пране на ръка... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 377
На колко градуса переш и на каква програма?


На 30 градуса и на финно пране, съкратено..
Има ли как да се върне белият цвят?

# 4
  • Мнения: 4 711
Трябвало е на химическо. Аз особените си дрехи - най-вече връхни, задължително ги нося.
Освен да питаш там?  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 377
Трябвало е на химическо. Аз особените си дрехи - най-вече връхни, задължително ги нося.
Освен да питаш там?  newsm78



Ще попитам, надявам се, че не е късно. Ако има резултати - ще пиша!  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 720
Какви са тези дрехи Rolling Eyes Странно ми е.Аз като пера слагам всички цветове на дъгата и пускам на 60градуса.До сега нищо не ми се е оцветявало   Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 377
Може би зависи от материята?
То и много други дрехи имам , които са шарени и нямам проблеми с тях, специално за тези двете рокли в черно и бяло винаги имам проблеми с бялото ..

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Възможно ли е да е проблем с водата или пералнята и просто да си личи на дрехи с такова съчетание на цветовете?  newsm78
Другото за което се сещам е просто да попадаш на некачествени дрехи.
На мен единствените два пъти, в които ми се е случвало нещо да пусне ( и то на 30 градуса) са били нови дрехи българско производство.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 377
Ами те са чисто нови рокли, но най-вероятно боята е некачествена, защото не спира да пуска черно и това няма край... пуска, пуска и така до безкрай. Даже кърпичките за пране вместо да са черни, по скоро са кафяво-лилаво-червено, абе много странен цвят е..

# 10
  • Мнения: 25 750
Ами те са чисто нови рокли, но най-вероятно боята е некачествена, защото не спира да пуска черно и това няма край... пуска, пуска и така до безкрай. Даже кърпичките за пране вместо да са черни, по скоро са кафяво-лилаво-червено, абе много странен цвят е..
Щом е такова положението, явно и на ръка със студена вода няма да стане. Носи ги на химическо за напред.

# 11
  • Мнения: 68 658
По-важният въпрос е с какъв прах переш? Задължително трябва да е цветно, тъй като те съдържат вещества, предотвратяващи преноса на багрила?

# 12
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Какви са тези дрехи Rolling Eyes Странно ми е.Аз като пера слагам всички цветове на дъгата и пускам на 60градуса.До сега нищо не ми се е оцветявало   Rolling Eyes
Повечето цветни дрехи е препоръчително да се перат на 30 или 40 градуса /рядко съм виждала препоръка да се перат на 60/, заради опасност някоя дреха да пусне цвят/ да избелее или да оцвети друга/ или има вероятност да се свие.
Постове като този са подвеждащи.  Не може да кажеш, че переш всички цветове на дъгата и то на 60 градуса и нямаш поражения. Или критериите ти за "оцветено" са занижени или се опитваш да се изкараш перфектната домакиня newsm78.
Не се засягай, но постове от рода: "При мен никога не се е случвало", са откровенно дразнещи и подценяващи останалите.
 bouquet

Последна редакция: нд, 08 май 2016, 18:08 от Бобулина

# 13
  • Мнения: 3 377
По-важният въпрос е с какъв прах переш? Задължително трябва да е цветно, тъй като те съдържат вещества, предотвратяващи преноса на багрила?
Прах за цветно пране.. А втория път реших да е с прах за бяло.. Но нито едното, нито другото помага..
Смятам понеделник/вторник да занеса роклята на химическото и каквото стане..

# 14
  • Мнения: 25 750

Прах за цветно пране.. А втория път реших да е с прах за бяло.. Но нито едното, нито другото помага..
Смятам понеделник/вторник да занеса роклята на химическото и каквото стане..
Експериментирала си казваш. Laughing Прах за бяло на цветни дрехи не се слага, съдържа избелващи частички и черното на роклята се скапва, тоест доскапва... такива, комбинирани дрехи се перат на ниска температура, ако изобщо могат да се перат. Какво пише на етикета на роклята, как се пере?

# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Боите са кофти, не е нито от водата, нито от прахта.
Много неприятно, че и с две рокли. Confused

Общи условия

Активация на акаунт