Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 989
Момичета, цитото ми е 2Б група, но ще правя биопсия след цикъл.Малко се поуспокоих засега.Някой правил такава в Щерев има ли, да ми пише? Мерси на стискалите палци Hug

правила съм биопсия в Щерев. Няма нищо страшно.

# 706
  • в Низината
  • Мнения: 705
savina, защо ще правят биопсия при теб? Сигурно по-напред си писала, но съм го пропуснала. И моята цитонамазка е 2 Б, но биопсия няма да се прави. Казаха направо контрола след 3 месеца.

# 707
  • Pomorie
  • Мнения: 80
На мен при 2Б, лекарката ми каза "всичко е наред,  догодина пак цитонамаска"  и хоп след година цъфнах та вързах с 3А.

# 708
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Днес си взех резултата -добър според лабораторията-PAP 2.Плосък епител-2а."Зряла метаплазия,резервни клетки".Това последното ме притеснява-под зряла метаплазия да разбирам ли че е ясно изразена такава и следва ли лечение?До колкото познавам моят Аг-ще ми каже че няма нищо обезпокоително и следваща цитонамазка-догодина.Имам и вътрематочна спирала-тя би ли могла да бъде причина за тези изменения,спред вас?

# 709
  • Мнения: X
Обичам когато си с оплаквания, парене и течение за което съм сигурна да не мога да се свържа с док. ooooh!

# 710
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Дадос,  за патенето и течението бих ти препоръчала промивки с Ин Кеаър,  многп помага. Или клотримазол.

# 711
  • София
  • Мнения: 5 289
Момичета, имате ли представа дали е възможно след спонтанен аборт юни месец, обилно и дълго кървене, цитонамазката ми от 26 юли да излезе 3-та група? Уж всичко ми беше наред, оплаквания никакви пък току що разбрах по телефона резултата и се притесних, довечера ще се чуя с гинеколожката ми, но все пак.....Последната ми цитонамазка, беше преди 10 месеца-2ра група.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 966
Mumy, поне един редовен цикъл имала ли си след аборта, когато си я пускала?
Изчакай си прегледа или поне да обсъдите резултатите с лекар, 3-та група може да е от много неща, освен от дисплазия.

# 713
  • София
  • Мнения: 5 289
Да мина един цикъл и след 2 дни отидох на преглед и тогава реших да пуснем и цитонамазка. Лечението ми е 12 дни Полижинакс.

# 714
  • Мнения: X
Утре през деня ще пусна новата тема или късно тази вечер  Peace

# 715
  • Варна
  • Мнения: 854
Здравейте, бих желала да ви помоля за коментар ( другата седмица съм на гинеколог). Днес си взех резултата от цитонамазката : Цитологично описание на изследвания материал : V - Гинекологична цитонамазка от порцио/ шийка на матка/ представена от нормални плоски епителни клетки съответстващи на добро естрогенно ниво, неутрофилни левкоцити+, Дьодерлайн+++, кръв+.C-Гинекологична цитонамазка от цервикален канал/шийка на матка/ представена от нормални екто ендоцервикални епителни клетки,слуз++. Няма цитологични критерии за интраепителни или малигнени лезии. Pap1-нормални клетки. Основни интерпретационни категории: негативни за интраепителни или малигнени лезии без наличие на микроорганизми. Пуснах микробиология преди това : не се изолира патогенна флора. Не съм раждала.Опитвам се да забременея, но не се получава вече няколко месеца, възможно ли е да е заради-Дьодерлайн+++/ прекалено ли е кисела средата/.Аз така или инъче ще питам гинеколожката, но бих желала и вашия коментар. Благодаря предварително и лека вечер!

# 716
  • Мнения: 10 618
Pepity007,
а къде ти направиха това подробно разчитане? bouquet

# 717
  • Варна
  • Мнения: 854
Цитоморфологична лаборатория Д-р Кънчев , гр. Варна

# 718
  • Мнения: 4 176
Пепи, според мен е много добре, че имаш лактобацили, те те пазят от инфекции и едва ли от там идва проблемът. Цитонамазката ти е 1 гр., без промени, до колкото разбирам.

# 719

Общи условия

Активация на акаунт