Ежедневна защита от слънцето

  • 6 967
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 841
Здравейте!
Знам,  че има и други по-стари теми,  но не можах да намеря отговор на въпросите си,  та да си попитам тук. Ако е нужно,  моля, модераторите да я преместят или ме препратят.
Искам да попитам дали за плажа и за ежедневието използвате един и същ крем?  Мисълта ми е, че фактор 50+ се маже по-трудно,  по-гъст е - да не се отмие лесно във водата.Ако говорим само за разходки" 50+" подходящ ли е? Иначе кожата на детето си е бяла,  на 1 година е. Чудя се какъв крем за лице и тяло да купя и какъв фактор - за разходките по парковете... Отделно има детски кремчета за предпазване от слънце и вятър,  които са без фактор.
Объркана съм малко:) Ще се радвам на малко разяснения и препоръки Hug

# 1
  • Мнения: 21 282
За малко детенце ,определено 50-ти фактор  Peace

Другите кремчета за студ и вятър използвахме зимата  Peace

Моята е на 7 години вече , но слънцето е толкова силно , че за плаж и за по-горещите дни използваме пак 50-ти фактор.
Когато е на плажа под чадър задължително и с шапка.
Когато влезем във водата като изсъхне отново се нанася слънцезащитен крем.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Щерката е на 5 (почти на 6 всъщност), мажа я винаги с 50ти фактор. Обикновено взимам на Мустела, и за градска среда, и за морето. Доволна съм засега. Също така без шапка изобщо не излиза когато пече по-силно слънцето. Напоследък сама си иска и слънчевите очила, има 2 чифта.

# 3
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Ползвам 50-ти фактор.
И аз като Таис и за морето и за града.
Моята шапки не търпи, постоянно си я сваля от бебе е така - шапки, диадеми, фиби, ленти малко изкарват върху главата й, но за очила умира.

# 4
  • Мнения: 24 401
За дете на 1г ползвах само това
http://apteka.framar.bg/30005986/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … -100-%D0%BC%D0%BB
На плаж не съм водила толкова малко дете

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
За дете на 1г ползвах само това
http://apteka.framar.bg/30005986/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … -100-%D0%BC%D0%BB
На плаж не съм водила толкова малко дете
Ла Рош Антелиос е много добро, и ние сме го ползвали. Даже мисля това лято пак да взема. Ако изобщо дойде лятото, де  Tired

# 6
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Аз за дъщеря ми на 1 г. и 10 месеца, изключително бяла е, за разходки навън и за плаж  използвам 50+ фактор детският спрей на Биодерма. Изключително съм доволна.  Peace
http://www.bioderma.bg/nashite-produkti/photoderm/kid-spray-spf-50
За пръв път започнах да го ползвам миналата година по това време, когато беше на 10 м. Wink

Последна редакция: нд, 15 май 2016, 16:56 от Juliette14

# 7
  • Мнения: 3 841
Много блогодаря,  момичета Hug
По принцип ползвам козметиката на Биодерма  и Eucerin за детенце,  но този спрей не съм го виждала... Може би спрей се нанася по- лесно от лосион...Значи ще заложа тогава на 50+.А тези на Здраве и Бочко не са ли подходящи?

# 8
  • Мнения: 24 401
Много ти е малко детето. Заложи на медицинска козметика, а след 2-3 години може да пробваш Здраве, Бочко...

# 9
  • София
  • Мнения: 983
Ползвам  Uriage 50 фактор за градски и морски условия.

Не бих препоръчала Бочко 50 фактор- тежка консистенция, стои бял и ужасно трудно успях да го размажа по постоянно мърдащото ми,тогава 2+ г дете, та след един опит замина в кофата.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 785
Не бих препоръчала Бочко 50 фактор- тежка консистенция, стои бял и ужасно трудно успях да го размажа по постоянно мърдащото ми,тогава 2+ г дете, та след един опит замина в кофата.
Миналото лято на морето използвах Бочко. Определено се размазва много трудно.

# 11
  • София
  • Мнения: 860
На морето - Мустела + шапка ей такава

и дрешки ей такива

А в града е абсолютно безсмислено да мажете децата - просто не ги извеждайте в най-горещите часове. Лека-полека се трупа тен без изгаряне. Колкото се може повече на сянка и шапка с козирка.
Не е хубаво за кожата да се маже толкова много с крем, после трудно се отмива и т.н. (това е мое мнение, не искам да засегна някой)

# 12
  • Мнения: 1 347
Ежедневно - нищо. На висока планина и на плажа, при необходимост - макс. SPF 30.
П.П. Това е моята практика и опит въз основа на всичко  прочетено по темата; не твърдя, че е единственият правилен подход.

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 10:14 от easy rider

# 13
  • Мнения: 11 118
Ежедневно - нищо. На висока планина и на плажа, при необходимост - макс. SPF 30.
П.П. Това е моята практика и опит въз основа на всичко  прочетено по темата; не твърдя, че е единственият правилен подход.
+1
За бебета - неизлизане между 13 и 16 ч. в най-горещите дни + сянка от дървета и шапка за слънце. По-удачно ми се струва от ежедневно плескане с химии.

# 14
  • Мнения: 1 792
Да добавя нещо, което не е споменато до сега - слънцезащитата трябва да се нанася 15 минути преди излагане на слънце. Аз го мажа, където няма да е покрит от дрешките, обличам доприготвям се за разходката и чак тогава излизаме. Използвам 50ти фактор на СебаМед. Използвам слънцезащита от 2 месеца, а миналото лято, когато беше новороден, просто не съм го излагала на слънце.

# 15
  • Мнения: 1 700
засега с нищо не мажа,но гледам вече е изгорял на чорапи и съм в очакване да направи и текезесарски тен  Mr. Green иначе следя темата

# 16
  • Мнения: 3 841
засега с нищо не мажа,но гледам вече е изгорял на чорапи и съм в очакване да направи и текезесарски тен  Mr. Green иначе следя темата
Разсмя ме:))))

Виждам,  че има противоречиви мнения... Истината е,  че аз си мислех,  че тези 50+ фактор са предимно за плажа,  но мамите в парка си носят в чантите,  та оттам се позамислих. И тъй като съм мама " новобранец" реших да ви питам.
Забелязахте ли, че по новите площадки няма сянка,  дървета,  а само декоративни храсти:(
Ще се запася и аз и ще ползвам при нужда.
Благодаря ви!
 Hug

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 12:49 от eleaa

# 17
  • Мнения: 2
Моето дете е на 11 месеца и за да го предпазвам от слънцето, като също ползвам Биодерма 50 +. Миналата година го намирах и под формата на спрей, а сега го взех като по-рядко кремче, лесно се разнася и е подходящ за плаж и къпане, тъй-като трудно се отмива. (така пише на опаковката). Освен това го взех в комплект със спрей за мама - 30-ти фактор за общо 41 лв. и мисля, че ще ни стигне за лятото. Освен това ползвам и платнено чадърче на количката и много съм доволна, защото той не обича много шапки и бързо ги сваля. Това също е вариант, ако не искаш да го мажеш с химии, макар че за силни жеги , ако се наложи да сте навън трябва да се маже.

# 18
  • Мнения: 658
Здравей,

Миналата година ползвахме Мустела, тази още не сме започнали, то пък и колко слънчеви дни е имало Rolling Eyes
Бях взела 200 мл., нещо като туба с пулверизатор. Доволна съм, редичък е, нанася се лесно и не цапа.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Доволна съм от слънцезащитния спрей на Юсерин за деца 50+. Него ползвам и за двете ми деца, за сина ми - защото е с много бяла кожа, а за дъщеря ми - защото е още малка и има нужда от силна защита от слънцето.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 936
Синът ми е роден на 1 август и него лято беше изцяло на сянка, а и новородено със слънцезащитен крем не бих намазала. От юни следващата година (на 10м) мажа само с Биодерма и то минералния крем, защото той е подходящ за деца под 2г възраст. Спрейовете и другите им форми са за над тази възраст заради разликата в състава. Това беше отговорът, който получих при запитване към Биодерма. Само той е и в графата им с козметика подходяща за бебета и малки деца. http://www.bioderma.bg/nashite-produkti/abcderm
Това лято също ще сме с него, въпреки че по-трудно се нанася от спрей и после почиства, но го махам с мицеларната вода и нямам никакъв проблем, а мазането с малко повече разнасяне. Избрах го по това, че цялото семейство ползваме Биодерма и сме доволни и съответно заложих на техен слънцезащитен продукт, който си е точно за малки деца. Синът ми е много бял и не съм имала проблеми, а избягването на слънце не мога да избегна по разходките, а и на плаж ходехме откакто направи 11м.
Поне още 3-4 години ще е сме на фактор 50.

Относно площадките-със сигурност не е умишлено в ущърб на децата. На двете площадки, които предимно ходим има две големи дървета и по-голямата част са на шарена сянка.

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 02:26 от eli70o0

# 21
  • Мнения: 3 841
Здравейте!
Благодаря за съветите Hug
Днес купих лосиона на Биодерма, ще го пробваме:) Само да вметна че се двоумих много,  тъй като Биотрейд имат промоция в момента- 2 лосиона на цената на един. Мисля,  че са добри...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 960
Аз не съм фен на мазането с кремове на бебетата. Повече сянка лятото. Чадърче за количката взех с някакви уж UV защити. Не излизаме в най - големите жеги и толкова.
На плаж бебета не съм водила много. Или само за малко, под чадър и т.н
Сега като по - големи мажа с хубав крем, някаква мед козметика гледам да подбера. И пак не прекаляваме. Гледам да е повече сянка + шапка, + малко крем и толкова. Просто съм недоверчива към химиите.

# 23
  • Мнения: 6 769
Ние излизаме ежедневно. Миналото лято беше на 1г3м, проходила и не ползваща количка. Въпреки, че излизахме рано, а по обед е вкъщи и спи, слънцето си беше силно. За мен задължителни са слънцезащитен крем, шапка, много вода за пиене. Ходещо дете не може да се задържи само на сянка, колкото и на мен да ми се искаше да се заседяваме на сянка. За ежедневието бях много доволна от спрея на Бочко 50 фактор. Бързо се нанася, попива отлично за секунди. Прецаках се да купя на Биодерма крема на АБЦ дерм Солер, пак 50ти фактор. Трудно се нанася, много цапа, не се изпира ако детето се докосне по дрехите докато не е размазан още крема. И за плаж бях доволна от Бочкото, разбира се винаги сме ходили рано сутрин или вечер, не става въпрос за силно обедно слънце Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 май 2016, 12:20 от Radeva-87

# 24
  • Мнения: 3 841
Моята Биодерма е от серията Phitoderm- навася се добре. За сега нямам впечатления,  защото го ползвах само два пъти в това време. Иначе и аз съм на мнение,  че проходилото дете не може да го опазиш от слънчевите лъчи:)

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Няколко пъти прочетох за химии. Има и кремове за слънце с органични съставки в био магазини. Или в сайтове като naturisimo.co.uk
Аз се бях зарибила с него и изпробвах някой неща...
Мажа с аптечната френска козметика иначе от новородено. За слънце 50+ без да прекалявам. Носим шапки

# 26
  • Мнения: 46 539
Търся този спрей на La Roche-Posay, виждали ли сте го някъде?
Скрит текст:

# 27
  • Мнения: 3 841
Търся този спрей на La Roche-Posay, виждали ли сте го някъде?
Скрит текст:

Ами днес го видях в аптеката на Кауфланд- Subra. Беше на промоция-25 лв.

# 28
  • Мнения: 1 700
 купих Здраве 50 фактор.доволна съм.разбира се без шапка и вода не излизаме вън  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 12 374
Търся този спрей на La Roche-Posay, виждали ли сте го някъде?
Скрит текст:
Мисля, че го видях вчера в Ремедиум в Гео Милев. Аз взех това:
http://apteka.framar.bg/30021107/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … -200-%D0%BC%D0%BB

# 30
  • София
  • Мнения: 477
С нищо не мажа. То големия е с АД и от всичко се обрива. На плажа в 10:30 слагах тениска вече, в 11:30сме се прибрали. Следобед след 17:30 ги пускам на слънце

# 31
  • Мнения: 12 192
Каката я намазах с Бочко 50, докато мажех по ръчичките и крачетата беше добре, но щом намазах рамената и деколтето се върнахме със страхотен обрив (беше на 4 , с много бяла кожа) Спрях да мажа и придоби тен, след басейн я намазах с Евелин за след слънце, нищо, че не е детски, понесе го добре. Малкия до тази година не посмях да го намажа с нищо, гледах да не го излагам на най-силното слънце. Тази година за първи път ходихме на море, стоя повече по боди на плажа, прибирах ги в 12, мазах ги с някакво кремче от  Кауфланд за 3лв и съм доволна. Тя е на 6, той на 2.
За ежедневна защита не ползвам нищо, само за плаж/ басейн и без да ги излагам много в периода 12 - 18 часа,разбира се ако е възможно.

# 32
  • Мнения: 3
Ние мажем със смес от малиново, кокосово и какаово масло. Това преди и след слънце. По време на слънце мажем с купешки масла като например на Alteya Organics (50 и нагоре).

Сместа от малиново, кокосово и какаово масло се отразява отлично на всички ни. Става и за мазане на устни. Против напукване.

# 33
  • Мнения: 1 347
И тази тема, и всички други подобни във форума отново и отново потвърждават, че прекаляването със слънце може да е проблем, но съвременният западен човек все по-малко мисли колко сериозен проблем е и недостигът на слънце и вит. Д, както и вредите от всевъзможните мазила (химически филтри, минерални с наночастици и пр.). И понеже всички се страхуват от злокачествени тумори на кожата, на практика няма статистика, показваща коя от двете крайности носи по-голям риск за това. Наистина не разбирам ползата от това, децата хем да се мажат със слънцезащитни продукти, хем да не стоят на слънце от 12 до 18 (произволно се хващам за часовете в предпоследния пост, подобна теза беше застъпена от много участници). Че и фактор 50?! Разбира се, зависи от типа кожа, но лично аз, като написах в началото, че мажа само при нужда, имах предвид макс. 1-2 пъти със СПФ 30 (към 11-12 и после към 14-15 часа, ако през целия този период сме на плажа); ако си тръгваме към 12 или отиваме към 15.30-16, изобщо не мажа. Ако сме имали възможност през лятото да се излагат често и постепенно на слънце, също изобщо не мажа на плажа. На висока планина и сняг е друго, той отразява много повече (в пъти повече от пясъка и водата), така че там трябва малко повече защита. Като бебета ги пазя малко повече на сянка, но в никой случай постоянно. И никое от децата, да чукам на дърво, не е изгаряло. Естествено, че е въпрос на личен избор и рисковете не бива да се пренебрегват - в никой случай не казвам, че децата трябва да се пържат като рачета на плажа, но съдейки от личния си опит и прочетените изследвания по темата, мисля, че през последните години има сериозно и също опасно залитане в посока слънцезащита.

# 34
  • Мнения: 1 792
Аз като малка толкова съм виждала слънцезащита... Помня как са ни мазали по един път на ден и после по цял ден на плажа без чадър. Но сега - един час в парка преди обед ненамазана - веднага изгарям. И няма значение колко тен имам преди това. Може да съм почерняла и пак ще изгоря. Слънцето е "различно", затова има и залитания в посока на слънцезащитата.

Общи условия

Активация на акаунт