Ежедневна защита от слънцето

  • 6 966
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 841
Здравейте!
Знам,  че има и други по-стари теми,  но не можах да намеря отговор на въпросите си,  та да си попитам тук. Ако е нужно,  моля, модераторите да я преместят или ме препратят.
Искам да попитам дали за плажа и за ежедневието използвате един и същ крем?  Мисълта ми е, че фактор 50+ се маже по-трудно,  по-гъст е - да не се отмие лесно във водата.Ако говорим само за разходки" 50+" подходящ ли е? Иначе кожата на детето си е бяла,  на 1 година е. Чудя се какъв крем за лице и тяло да купя и какъв фактор - за разходките по парковете... Отделно има детски кремчета за предпазване от слънце и вятър,  които са без фактор.
Объркана съм малко:) Ще се радвам на малко разяснения и препоръки Hug

# 1
  • Мнения: 21 275
За малко детенце ,определено 50-ти фактор  Peace

Другите кремчета за студ и вятър използвахме зимата  Peace

Моята е на 7 години вече , но слънцето е толкова силно , че за плаж и за по-горещите дни използваме пак 50-ти фактор.
Когато е на плажа под чадър задължително и с шапка.
Когато влезем във водата като изсъхне отново се нанася слънцезащитен крем.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Щерката е на 5 (почти на 6 всъщност), мажа я винаги с 50ти фактор. Обикновено взимам на Мустела, и за градска среда, и за морето. Доволна съм засега. Също така без шапка изобщо не излиза когато пече по-силно слънцето. Напоследък сама си иска и слънчевите очила, има 2 чифта.

# 3
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ползвам 50-ти фактор.
И аз като Таис и за морето и за града.
Моята шапки не търпи, постоянно си я сваля от бебе е така - шапки, диадеми, фиби, ленти малко изкарват върху главата й, но за очила умира.

# 4
  • Мнения: 24 331
За дете на 1г ползвах само това
http://apteka.framar.bg/30005986/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … -100-%D0%BC%D0%BB
На плаж не съм водила толкова малко дете

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
За дете на 1г ползвах само това
http://apteka.framar.bg/30005986/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88 … -100-%D0%BC%D0%BB
На плаж не съм водила толкова малко дете
Ла Рош Антелиос е много добро, и ние сме го ползвали. Даже мисля това лято пак да взема. Ако изобщо дойде лятото, де  Tired

# 6
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Аз за дъщеря ми на 1 г. и 10 месеца, изключително бяла е, за разходки навън и за плаж  използвам 50+ фактор детският спрей на Биодерма. Изключително съм доволна.  Peace
http://www.bioderma.bg/nashite-produkti/photoderm/kid-spray-spf-50
За пръв път започнах да го ползвам миналата година по това време, когато беше на 10 м. Wink

Последна редакция: нд, 15 май 2016, 16:56 от Juliette14

# 7
  • Мнения: 3 841
Много блогодаря,  момичета Hug
По принцип ползвам козметиката на Биодерма  и Eucerin за детенце,  но този спрей не съм го виждала... Може би спрей се нанася по- лесно от лосион...Значи ще заложа тогава на 50+.А тези на Здраве и Бочко не са ли подходящи?

# 8
  • Мнения: 24 331
Много ти е малко детето. Заложи на медицинска козметика, а след 2-3 години може да пробваш Здраве, Бочко...

# 9
  • София
  • Мнения: 983
Ползвам  Uriage 50 фактор за градски и морски условия.

Не бих препоръчала Бочко 50 фактор- тежка консистенция, стои бял и ужасно трудно успях да го размажа по постоянно мърдащото ми,тогава 2+ г дете, та след един опит замина в кофата.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 759
Не бих препоръчала Бочко 50 фактор- тежка консистенция, стои бял и ужасно трудно успях да го размажа по постоянно мърдащото ми,тогава 2+ г дете, та след един опит замина в кофата.
Миналото лято на морето използвах Бочко. Определено се размазва много трудно.

# 11
  • София
  • Мнения: 860
На морето - Мустела + шапка ей такава

и дрешки ей такива

А в града е абсолютно безсмислено да мажете децата - просто не ги извеждайте в най-горещите часове. Лека-полека се трупа тен без изгаряне. Колкото се може повече на сянка и шапка с козирка.
Не е хубаво за кожата да се маже толкова много с крем, после трудно се отмива и т.н. (това е мое мнение, не искам да засегна някой)

# 12
  • Мнения: 1 347
Ежедневно - нищо. На висока планина и на плажа, при необходимост - макс. SPF 30.
П.П. Това е моята практика и опит въз основа на всичко  прочетено по темата; не твърдя, че е единственият правилен подход.

Последна редакция: пн, 16 май 2016, 10:14 от easy rider

# 13
  • Мнения: 11 080
Ежедневно - нищо. На висока планина и на плажа, при необходимост - макс. SPF 30.
П.П. Това е моята практика и опит въз основа на всичко  прочетено по темата; не твърдя, че е единственият правилен подход.
+1
За бебета - неизлизане между 13 и 16 ч. в най-горещите дни + сянка от дървета и шапка за слънце. По-удачно ми се струва от ежедневно плескане с химии.

# 14
  • Мнения: 1 792
Да добавя нещо, което не е споменато до сега - слънцезащитата трябва да се нанася 15 минути преди излагане на слънце. Аз го мажа, където няма да е покрит от дрешките, обличам доприготвям се за разходката и чак тогава излизаме. Използвам 50ти фактор на СебаМед. Използвам слънцезащита от 2 месеца, а миналото лято, когато беше новороден, просто не съм го излагала на слънце.

Общи условия

Активация на акаунт