Многодетни мами - тема № 66

  • 114 404
  • 774
  •   1
Отговори
# 60
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Отключих снимките поне да се похваля като не искат да си спят по стаите  Wink.

Наистина като са по-малки искат да си делят стая поне за през нощта, въпреки че всеки си реди играчките. На мен ми е лесно като кажа да си изчистят стаите няма дърпане това не е мое, и тн.

В България в повечето жилища са голями стаите и лесно могат да се съберат 2-3 легла в стая. В Англия какви жилища-килери съм виждала не е истина #Crazy

# 61
  • Варна
  • Мнения: 11 340
При нас са тримата в една стая, при това доста малка - 12 кв. м. Голяма мъка беше да намерим кой да ни направи детската, както аз я исках (едното от леглата трябваше да е на втори етаж, но държах да няма две легла директно едно под друго), в края на краищата стана много хубава. Ако не забравя (и като благоволят да си я приберат, че обикновено бомба е паднала вътре), ще я снимам. Peace

# 62
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Есента ни предстои да съберем момчетата (на 9 и 3 години) в голямата детска и да отделим първолачката в нейна собствена. Тя и без друго обича да си подрежда, а момчетата само вървят подире ѝ и пилеят играчки, хартии, ученически пособия.
В голямата детска сме с двуетажно легло, въпреки че има място за 2 нормални. Но сега, когато ще вкараме и бюро за баткото, това е добър вариант.
Малката детска също е с легло, което е на "втори етаж", но под него има бюро с етажерки и чекмеджета + гардероб. Тя е малко над 10кв.м и трябваше да мислим по-разчупен вариант за обзавеждане, за да остане усещането за простор в стаята.

# 63
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 При нас момчетата са в една стая с двуетажно легло, като големият спи отгоре. Леглото си оправя и сменя сам, по-рано тази работа я вършеше мъжът ми. За госпожицата имаме отделна стая, но още не сме я обзавели и оправили и тя спи при нас.
 Ние сме в къщичка, малка,  стаите са малки и двуетажното легло е добър вариант. Тепърва ще мислим как ще преподреждаме за малкия като стане ученик, вероятно ще махнем голямото бюро и ще сложим 2 малки, а трябва и библиотека да им направим, че само разнасяме детските книги насам-натам из къщата.

GI искам и аз такава голяма къща.  Grinning

# 64
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Не Съм, хубаво е голяма къща но много има за чистене 😜.

# 65
  • Мнения: 170
Аз не знам защо имате притеснения относно двуетажното легло.Моите деца много си го обичат и дори когато сменихме жилището и имаше възможност да го махне, те не дадоха Grinning.А и винаги като идват деца на гости обичат да се качват и да си играят горе.Колкото за оправянето, не виждам някакъв проблем;дори втория етаж не се застила за разлика от долния.Нашата детска стая е най-голямата стая в жилището.Така го реорганизирахме, че има място за двуетажно и още едно на ъгъл с него, две бюра и много свободно място за игра.За сега не съжалявам за тази подредба.Имам вариант да отделя най-голямата в друга стая, но тя си иска да е при сестрите си.(за сега, на 11г е), независимо, че много и ровят в нещата Laughing

# 66
  • Мнения: 127
Момичета, СТРАХОТНИ СТЕ! Сърдечно Ви Благодаря за отговорите.
GI - детските са чудни, друго си е всяко дете до си има собствено местенце - поздравления, че сте успели да им го осигурите.
Нашата идея е детската да е една, около 18кв- едно двуетажно от металните на икеа за 6 г.  и 4 г. и едно малко, пак метално, което може да се удължава с растежа на детето... но малко се притеснявам от катерене и падане на малките. По-скоро ми се иска да е дървено и под него като шкаф се издърпва второто легло, през деня са прибрани,  но не зная доколко би издържало за ежедневно натоварване и дали пък матрака на долното не се праши от горното легло.
През деня имаме на разположение голям хол с кухня, което ме устройва идеално - да са ми пред очите:) и евентуално, още една малка спалня за гости, в която мисля да сложим бюро и етажерка за бъдещата ученичка след година.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ние преди 10 дни се нанесохме в новия апартамент. Имаме 2 детски стаи и сме ги предвидили - 1 за момчетата ( на 7 и 4) и една за момичето ( на 10 месеца). Стаята на Далия още няма да я правим, тъй като още пове половин година я виждам при нас Simple Smile
В момчешката стая ще правим двуетажно под ъгъл. Нашите деца също много си го харесват, а за горното използвам чаршаф с ластик и не ми е трудно да го оправям. Доста място се пести с двуетажните, за да има повече за игра, тъй като стаите не са ни от най- големите ( по 13 кв всяка). За сметка на това имаме 40 кв хол с кухня, която от опит знам, че е най-обитаваната стая Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 5 285
Ние си нямаме собствено място и сме по квартири. Отделно настоящата ни е истинска кутийка. Чисто физически няма къде да се съберат 3 легла, и да искам. А трябва някак и поне някаква масичка/бюро да втъкнем в кутийчето, че ученик имаме наесен, а само 1 маса в целия апартамент (кухненската), която се ползва за ядене, игра, рисуване и всичко. Редно ми се струва да има чисто място в друга стая, където да може да се отдели при нужда да си пише или да си работи, докато ние удържаме зверчетата в кухнята... Засега толкоз можем, дано по-натам успеем повече.

# 69
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Исках да кажа за бюрата в стаите. По моя опит не са истински необходими за малки ученици. Чак тази година, моя петокласник по бг система, почна да си пише домашните в стаята на бюрото. Иначе все беше на масата в кухнята. Едно предимство да имаш 3+ деца е че можеш да изпратиш 2 да се играят докато третото учи. Или просто и трите да седнат едновременно да учат/рисуват.
Тук по-малките ученици до 11г нямат много домашни по 20-30мин на седмица, така че не е проблем. Виж ако е всеки ден по 2 часа учене ще е различно. На 12г ми си сега вече си има сериозни домашни по 1-2 часа работа в къщи. И се замислих каке в бг училища? Може би тогава си трябва бюро в стаята...

# 70
  • Мнения: 1 829
Аз самата имах бюро, което никога, наистина никога не съм ползвала. Винаги учех при мама в кухнята Heart Eyes Моите имат бюро в стаята си, но винаги учат при мен в кухнята Joy Истината е, че винаги възникват въпроси по домашното и наистина така е по-удобно.
Ние сме много на тясно и само ви чета, идеи не мога да дам. Иначе засега никой няма нужда от собствена стая, всички седим винаги в хола-кухня и всичко правим там Crazy

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
И ние с брат ми и сестра ми никога не сме ползвали бюро. Ще видим моите деца как ще са..

# 72
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Странно, моите родители обикновено са били на работа, докато съм учела и не са ми помагали с домашните, освен ако изрично вечерта не ги потърся, но не помня да е имало такъв случай.

В стайчето аз притежавах бюро, а сестра ми - сгъваем чин, но не сме ги ползвали непрекъснато (завиждах ѝ доста за чина, честно казано, но тя не го отстъпваше, само ако я издебна Twisted Evil).

Всъщност до ден днешен имам някакъв проблем да уча и чета седнала, защото не след дълго започва да ме боли глава и да се уморявам много. Сега ме подсетихте, че така и не съм търсила решение (в смисъл на лечение), а минаха години... Та, навремето предпочитах да уча в леглото - легнала по корем над учебника. Но така пък лесно се заспива. smile3524

Ние сложихме бюрце от ИКЕА за вече второкласничката, но за второ няма да има място, ъф корц. Понякога учи и рисува на него, но предпочита масата в трапезарията. Обаче си е хубаво да има и едно по-изолирано учебно място.

При нас идилията с двете деца, които си играят, докато третото учи още не може  да стане, защото малчо е момче и в известен смисъл изолиран (и 2-годишен, неинтересен за игра Laughing), пък шестгодишната девойка сериозно пощръклява в моментите, когато голямата кака трябва да учи. Доста се караме в такива моменти и ми иде да тегля една голяма майна и на домашни, и на уроци, ама...

Уекинко се отклоних, прощавайте. Много ми е интересно да чета кой как е организирал пространството си.

# 73
  • Мнения: 743
При нас баткото(на почти 7г) спи в отделна стая, а момите( на 2,8г и на 1,4г) спят при нас. Но ние преобърнахме жилището наопаки. Холът се превърна в наша спалня и там се побираме четирима души, детската стая е следващата по големина, но в нея преселихме само баткото малко преди раждането на по-малката му сестричка. Постепенно мислим да преместим и момичетата при него, като леглата им ще бъдат обикновени, защото нашият татко се страхува, че някой може да падне от втория етаж на двуетажно легло. Третата стая от спалня превърнахме в склад, който обаче приема гости, когато се наложи(най-вече баба и дядо). А кухнята е малка и там се събираме всичките само за хранене, а по-често похапват там само онези членове от семейството, които са огладнели. Когато баткото навлезе в пубертета, ще се наложи да го преместим в спалнята, а момичетата ще останат в детската. Но до тогава има време, вече разполагаме и с къща в близко до града село, та като нищо до тогава да ни щукне да се преместим изцяло там. За сега мислим да прекарваме там летата, че в апартамента е голяма жега лятото(панелка на последен етаж е).

# 74
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
И ние като Емел „преобърнахме“ апартамента, като екс хола, който беше горе-долу най-голямата стая, направихме на спалня. Бившата ни спалня, макс. 12 кв.м., стана детска стая, засега офицЯлно уж само за дамите.

Като гледам, повечето се ориентират или към отделни стаи за всеки, или при недостатъчно пространство, към отделяне по полов признак. Така ще стане май и при нас, въпреки че не знам Нико къде ще го заврем, ако останем в това жилище (надявам се не много дълго още).

Общи условия

Активация на акаунт