Дългото чакане след трансфер - 49

  • 47 169
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 963
Блинг, след неуспешно икси през февруари съм. Бях решила да направя още едно стимулирано юни, но се оказах с фрактура на стъпалото от преумора и стрес и в петък съм на ЯМР. Реших да не правя опит сега, ако нервите и емоциите ми водят до физически разрушения, какво да очаквам от я-та си... Та днес имах среща с психоаналитика си- накара ме да се замисля да правя ли лятото опит или на есен с песен след качествено почиване лятото. Не съм първа младост, даже аъм далеч от нея, но човекът е прав - от 2 години живея само и единствено с тази идея и съм изтощена... Още не съм взела решение, има и други фактори, но думите, че когато сме се вкопчили в нещо ала фиксация, пречим сами да се случат нещата, оттекват в съзнанието ми... Имам още няколко дни, дай боже ЯМР да не покаже кофти проблем...

Мислех си да ти пиша на лични, но реших, че ако поискаш, винаги можем да си початим Hug

Отпусни душичката(знам колко е трудно и аз още не съм го овладяла) и дай шанс на хубавите неща да ти се случат

# 706
  • Мнения: 5 898
Зози Hug
Та като сме тръгнали да изписваме темата..... Mr. Green
Това с бързането и кръмарските сметки в момента е по-скоро успокоение за нервите. Ясно ми е, че нещата няма да се развият, както точно ми се иска. Пък и в крайна сметка разума винаги надделява. Много държа да получа някои отговори и да отстраня разни дребни проблемчета преди следващ опит. Да не говорим, че не е ясно док какво ще ми изсмисли и в какво състояние ще съм след този опит. С две думи времето ще покаже.

# 707
  • Мнения: 678
Didlina трябва да изследваш и антитела на щит. жлеза. И подкрепям мнението ти, че лекарите трябва да мерят ТСХ. Затова последно време има повече успехи със замразени. И не само хормоните на щит. жлеза се променят при стимулациите. Аз ако имах стимулация щях да искам замразяване.
За възлите на щит. жлеза е добре да се взема голяма доза селен, а за инсулиновата резистентност Инозитол(влияе много добре).

Изследването глюкозно натоварване е отвратително. Все едно си изял една тава баклава за нула време. Аз както не си падам по сладкото едвам удържах да не повърна.

Блинг при мен също не се откриваха причини. Само едни антиовариални антитела и въпреки че нямам тромбофилия, имам наследствена обремененост и ми дадоха хепарин.

Скрит текст:
Имам приятелка с 4 поредни аборти в 9 седмица. Тя е лекар и беше сигурна че има тромбофилия, въпреки че 4те показатели бяха добре. При всеки аборт плода беше напълно здрав и беше изследвала абсолютно всичко друго. Забременяваше супер лесно. Настояваше да вземе хепарин, защото за да се докаже тромбофилия се изследват 70 показателя и това става само във Франция. Накрая намери лекар който се съгласи да и даде хепарин и износи детето.  

# 708
  • Мнения: 129
...И не само хормоните на щит. жлеза се променят при стимулациите. ...
За възлите на щит. жлеза е добре да се взема голяма доза селен, а за инсулиновата резистентност Инозитол(влияе много добре).

Изследването глюкозно натоварване е отвратително. Все едно си изял една тава баклава за нула време. Аз както не си падам по сладкото едвам удържах да не повърна.

Има ли и други хормони, извън тези на щитовидната и ФСХ, ЛХ, Е2, пролактин и прогестерон, които се променят от стимулация и също трябва да се следят?!

Аз от почти месец пия добавки за качество, сред които и инозитол - по 2х2 гр на ден.При това положение, има ли смисъл въобще да правя такова глюкозно натоварване?! Нямам намерение да спирам инозитола....а от твоя пост разбирам, че той може да изкриви евентуално резултатите от изследването.

# 709
  • Мнения: 19 715
При инозитола мисля, че трябваше да се правят някакви почивки. Не помня точно Confused

# 710
  • Мнения: 749
Момичета, малко не по темата, но пък се надявам, че ще ми помогнете. По принцип искат от мемориал за процедура да сме там на втория ден от менструацията. Дали някой е ходил на третия, възможно ли е? Или е прекалено късно? Благодаря ви предварителни!

# 711
  • Мнения: 121
Благодаря за успокоителните думи! И аз вярвам, че ще се подредят нещата! Дано твърдата ми вяра не се пречупи!
А иначе още нямам назначена терапия - утревечер ще е коментара на резултатите ми с ендокрионолога. Аз искам да отида подготвена за него така да се каже.... Мисля, че не са супер лоши тези стойности и се надявам бързо да ги вкарам в норма!

А някой знае ли повишеното ТСХ само на имплантацията и износването ли пречи или и на самото качество на яйцеклетката? Защото аз този месец ще имам предполагам повече от един фоликул без стимулация, като отзвук от стимулацията от предишните два месеца и ще искам да направим пункция и надявам се - да извадим яйцеклетки и да замразим ембриончета.  

[/quote]

Важни са за качеството на яйцеклетките.  Но яйцеклетката се образува предишния месец за следващия - затова е много важно ТСХ да е ниско още преди това. Аз трябваше да стартирам през Май ,но от опита през Март и моето ТСХ беше достигнало 5.0. Увеличиха ми дозата на Еутирокс от 25 мг на 50 мг ,като още на 10 ден от новата доза беше спаднало на 2.90
Консултирай се с ендокринолога и твоя лекар и смело напред  Hug

Последна редакция: чт, 02 юни 2016, 06:59 от irenaz

# 712
  • Мнения: 19 715
Момичета, малко не по темата, но пък се надявам, че ще ми помогнете. По принцип искат от мемориал за процедура да сме там на втория ден от менструацията. Дали някой е ходил на третия, възможно ли е? Или е прекалено късно? Благодаря ви предварителни!
Защо не им пишеш?

# 713
  • Мнения: 5 898
Аз пия инозитол от над година. И определено от всички добавки, които изредих последните години най-видимо действа той и ВИ. До този момент не съм попадала на информация да трябва да се правят почивки. Просто е важно да се приема на гладно, далече от кофеин и ако забравите единия дневен  прием не взимайте двойна доза, защото не се усвоява по същия начи

# 714
  • Мнения: 129
Важни са за качеството на яйцеклетките.  Но яйцеклетката се образува предишния месец за следващия - затова е много важно ТСХ да е ниско още преди това. Аз трябваше да стартирам през Май ,но от опита през Март и моето ТСХ беше достигнало 5.0. Увеличиха ми дозата на Еутирокс от 25 мг на 50 мг ,като още на 10 ден от новата доза беше спаднало на 2.90
Консултирай се с ендокринолога и твоя лекар и смело напред  Hug

Много благодаря за разяснението Иренка!  Hug  Ще се консултирам. За съжаление обаче, щом влияе и на качеството на Я., може би няма да ме посъветват да извадим тези яйцеклетки, които сега се образуват в мен... ТСХ-то ми може да се е покачило още през април, по време на първата стимулация...

# 715
  • Мнения: 796
Момичета, малко не по темата, но пък се надявам, че ще ми помогнете. По принцип искат от мемориал за процедура да сме там на втория ден от менструацията. Дали някой е ходил на третия, възможно ли е? Или е прекалено късно? Благодаря ви предварителни!
  и в моята клиника ме искаха на 2ри ден, но беше неделя и отидох на 3ти. нямаше проблем. но най - добре би било да звъннеш и да се консултираш с тях. newsm03

П.П. Да развеем знамето за Ботев  bg bg bg

# 716
  • Мнения: 202
Добро утро момичета!нес пак пуснах ЧХГ

31.05 - 173.2
02.06 - 378.8
Днес ми е 16-ти ден след ЗЕТ,ако броим и деня на трансфера.
Защо ми се струва,че е малко това ЧХГ  newsm78

# 717
  • София
  • Мнения: 23 198
не е малко, и вече расте добре.
и да иска доктора спри да пускаш, изчакай преглед вече, че ще психясаш с тия цифрички.

# 718
  • Мнения: 1 416
Виви стига си се бола момиче.ЧХГ ти е добре.Всяка жена секретира различно количество хормон през бремеността.При една 200 при друга 80.Радвай се,че си бременна Peace

# 719
  • Мнения: 133
П.П. Да развеем знамето за Ботев  bg bg bg
[/quote]

 smile3501 smile3501 smile3501

JERANn, от моята порода си  Joy

Общи условия

Активация на акаунт