Нещата, които са ни впечатлили приятно в хотел

  • 3 008
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 558
Привет!
Днес приятелка ми разказваше за семейната почивка и за хотелче /малък семеен хотел/, в което са били скоро. Беше много впечатлена от изненадата, която ги е очаквала в стаята им по случай рожденния ден на детенцето им по време на престоя им там. Украсили са стаята с балони и е имало малка плюшена играчка и картичка за рожденния ден на детенцето....
Помислих си, че ще е интересно да споделим в тема за други подобни дребни жестове, които са ни карали да се чувстваме приятно по време на почивка някъде  Grinning

# 1
  • Мнения: 3 595
В хотел с включена закуска за рождения ми ден като слязохме долу в ресторанта имаше маса, запазена на името ми, украсена с камъчета и цветя и в последствие ми донесоха малка тортичка със свещичка. Бях много изненадана, защото даже не знаех, че рождените дни са били попълнени при резервацията, ММ я беше направил.

В друг хотел всеки ден в стаята ни имаше купа със свежи плодове - ябълки, киви, банани, портокали, естествено безплатно. Всеки ден ако нещо бяхме изяли или не беше вече свежо беше сменяно, ние само намирахме купата пълна и с нови плодове. По-стандартно е, не е нечувано, но не ми се е случвало често, въпреки че гледаме уж да избираме добри хотели последните години.

# 2
  • Мнения: 25 633
В едно хотелче на морето ни бяха объркали резервацията и дали стаята ни на други хора. За компенсация ни настаниха в мезонет, на цената на двойна стая. Било подарък за рождения ден на мъжа ми. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 760
В къща за гости в Троянския балкан бяхме изключително приятно изненадани от хавлиите, нагънати в различни форми върху леглата във всяка стая (бяхме голяма компания, в 5-6 стаи). Поне петнадесет минути обикаляхме из всички стаи и се чудехме кои са най-красиви. В крайна сметка всеки си избра стаята заради хавлията  Laughing

На тръгване от един хотел в чужбина около Коледа получихме за подарък  бутилка вино (в предимно мюсюлманска държава). Това много ме впечатли.

Темата е чудесна! bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 338
В голям хотел в Обзор, в който почивахме за 2 път, ни бяха дали абсолютно същата стая /без да сме я заявявали/ и на леглото ни чакаше персонално адресирано писмо към нас от Управителя на хотела , с благодарност, че сме избрали техния хотел отново. 

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В едно семейно хотелче в Черноморец собственичката като видя, че сме с две деца ми предложи да ползвам нейната пералня, когато имам нужда. Безплатно. Страхотно облекчение! Прането на ръка на морето ме побърква иначе.
В един хотел в Гърция на всички деца подаряваха пъзели с гръцки забележителности.
В "Банско спа&холидейз" всеки ден ни сменяха чаршафите и всички кърпи и халати, което в нормалния свят не е някаква екстра, но за България страшно много ме впечатли.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 292
Ето как малки жестове на внимание към клиента ни карат да се чувстваме невероятно. Аз все още не съм се сблъсквала с подобни неща, но ще се радвам да разбера и за кои хотели става въпрос.

# 7
  • Мнения: 11 569
Интересна тема. Peace Аз ще пиша от другата страна на барикадата. Работих в малко семейно хотелче, собствениците държаха гостите да се чувстват уютно и единствени на света. Винаги по стаите имаше сезонни цветя, е, без зимата, по празници се украсяваха тематично. На 14.02 винаги зареждах голяма бутилка червено вино с две чаши във всяка стая. За 08.03. пишех картички за дамите с по една роза. Когато видех в личната карта че някой има РД, имахме оборотни малки бутилки с вино- пак комплимент от нас. При настаняването слагахме бонбонки по възглавниците. Умна жена беше шефката- с лек гъдел да накараш хората да искат да се връщат. Grinning И деца съм пазила, което не ми влизаше в задълженията, но като ме помолят учтиво- защо не. Важно е клиентът да е доволен.

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
В Будапеща ни почукаха на вратата и три прекрасни девойки  облечени в национални носии  със най невероятната торта  и балони в ръце пяха " Happy Birthday " на моето дете. Били видели датата при регистрацията . Тази седмица в Унгария беше една от най-хубавите ни кратки почивки - невероятен хотел  , невероятен персонал .... Peace

# 9
  • Мнения: 4 765
В един хотел в Гърция готвеха специално за сина ми, който тогава беше на една година и 8 месеца и все още не можеше да яде всякаква консистенция. Специално за него правеха картофено пюре, зеленчуци на пара (ситно нарязани) и пилешко и телешко месо.

# 10
  • Мнения: 112
Аз съм работила в хотел и сме правили всяка сутрин справка за рожденици, след което сме им подарявали торта в стаята.

От позицията на турист ми направи приятно впечатление в Сингапур,когато полетът ми беше около полунощ, а трябваше да освободим стаята в 12 часа. Позволиха ми да взема душ, преди да потеглим към летището.

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 581
В Гърция са ми подарявали бутилка със зехтин, от градините на собственичката, в Охрид - графичен пейзаж от града, в България - малка бутилка вино, а веднъж ни настаниха в апартамент, въпреки че бяхме платили за двойна стая.

# 12
  • Мнения: 5 215
Посрещане от мениджъра на хотела за добре дошли или картичка в стаята; хавлии лебеди и розови листенца на леглото; цветя, плодове, сладки и/или вино в хотелската стая комплимент от хотела, шоколадови бонбони на възглавниците за сладки сънища; безплатен рум сървиз и торта за рожден ден/годишнина; безплатен ъпгрейд  на стаята, картичка за за рожден ден/годишнина, тениска или нещо друго подарък. Това се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт