Как поддържате интимната си хигиена по време на цикъл?

  • 14 254
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
НСЧ, перфектен отговор. Влагалището няма как да се мие. Външните полови белези вече са друго нещо. Мия само с вода. Всичко останало променя Ph-то и така се създава среда, подходяща за развъждане на бактерии и гъби. Дори с продължителността на миене не бива да се прекалява. Мие се по 1 път в нормалните дни и 2 по време на цикъл. Проблеми нямам! Чувствам се чиста, нямам и течения. Не вярвам на никакви гелчета. Едва се отървах от едни гъби, след употреба на Лактацид.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 630
И аз така и не се научих да си купувам интимен гел. Иначе се къпя като луда - като съм в цикъл и по два пъти дневно. Ако имах биде, вероятно там щях да се мия.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592

СЪс същото, с което и през останалото време - с интимен гел.

# 18
  • Мнения: X
Не ползвам интимни гелове, вода, може и сапун също, ползвам течен сапун и съм добре, може и обикновен , правят хубава пяна за измиване  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 412
Медицинска сестра с 50 годише стаж акушерка ми е казвала, че по принцип, трябва да се мием само с вода, всичко друго е химия, по време на цикъл също. От тогава спрях да купувам всякъкви интимни гелове и измиващи средства и проблеми нямам. Предпочитам 2 пъти в деня с вода, отколкото 1 с гел, ти си се мии по-често пък няма проблем да е само с вода.


# 20
  • Мнения: 54 621
Аз не разбирам каква е логиката точно там да се мием само с вода?
Най-чисто ли е?
Ръце, тяло, зъби само с вода ли миете? Rolling Eyes
Миене с вода е само мокрене, нищо друго.

И аз съм чувала такива препоръки, но може би само ако има някакво неразположение за момента, не постоянно.

# 21
  • Мнения: 1 610
Гинеколозите препоръчват единствено- измиването да бъде с топла вода.    и РЕДОВНО!!!  
-------------------------
Геловете са козметични екстри, които трябва да се ползват по медицински показатели.  

Прекаляването с химични в-ва рано или късно се отразяват на потребителя.
-------------------------------
В народната медицина се ползват запарки от чай - тетра, лайка... или  сода би карбонат...

В медицината - разтвори от калиев перманганат, хибитан, йод и т.н....
----------------------------------------------------------------------------------------------

Не прекалявам с козметиката, опитвам се да бъда близо до природата.  Peace  

# 22
  • Мнения: 46 553
Аз не разбирам каква е логиката точно там да се мием само с вода?
Най-чисто ли е?
Ръце, тяло, зъби само с вода ли миете? Rolling Eyes
Миене с вода е само мокрене, нищо друго.
Аз пък не разбирам на челна стойка ли да се къпя, за да не мине там сапун или душ гел  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 375
НСЧ, аз вече три дена се мия само с вода и свикнах. Не се къпя на челна стойка, просто спирам с ръка пяната от душ- Гела. Разпитах подробно няколко дружки и се оказа, че всичките се мият само с вода, като нито една няма проблеми! А аз дето съм с течвния и сумати и проблеми не спирам да се мия с тоя Лактацид и чак сега разбирам колко грешно е било това и как с тези парфюми и химии само съм раздразнявала допълнително възпаленията тъкан. ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 595
Има интимни гелове/пяни/сапуни без химии и без парфюм. Това, че масовите препарати са боклуци не значи, че всички са. Има си специални продукти даже примерно при гъбички или за успокояване на раздразнена кожа или за бръснене с антибактериални свойства.

# 25
  • Мнения: 46 553
...Разпитах подробно няколко дружки и се оказа, че всичките се мият само с вода, като нито една няма проблеми!...
И аз се мия с душ гела или сапун и никога не съм имала проблеми, не мисля, че зависи от миенето...
Теченията си имат вътрешна причина според мен.
Иначе колкото и да я спираш, тя водата си намираш път. Ако те дразни кожата смени душ гела.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Само с вода се мия! Ако попадне пяна от душ гела - попадне. Но специално да сложа - не. Чувствам се чиста, не виждам що пък трябва точно там да слагам сапун. Алергии, гъби, възпаления и подобни не съм имала никога.
Дева,
като ще даваме примери - очите си и тях ли миеш със сапун? Някои части са прекалено деликатни за сапуни и химии, към тях отнасям и интимните.

# 27
  • Nice
  • Мнения: 946
И аз само с вода се мия.
Преди използвах имтимни гелове, но след една инфекция спрях тотално всякакви измиващи средства, дори и да са с неутрално pH, натурални, био-мио, органик....
От тогава не съм имала проблеми. Гинекологът също ме посъветва да внимавам с геловете и сапуните, които уж са рекламирани като безвредни (особено за Лактасид, не знам дали искаше да направи антиреклама на продукта  Grinning ).
По време на цикъл, преди/след интимни преживявания изплаквам старателно с топла вода отвън. На влагалището не правя промивки, душове и тн.
За сега ми е много по-добре като се мия само с вода. Ако пък попадне душ гел-попадне, не го спирам специално.
Една приятелка се подмива от време на време с лайка, май има антибактериално действие.

# 28
  • Мнения: 54 621
Месечинке, нали за външно миене говорим? Не за промивки.
Очите, външно, също със сапун ги мия. Клепачите. Нищо ми няма. Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Ще ме умориш Hug Аз само с вода ги мия и тях Grinning

Общи условия

Активация на акаунт