Великобритания - Тема 64 Лятна, По Лятна, Много Лятна

  • 77 680
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 77
Да в брой. Приятели ми казаха че оттук никоя банка не работела с тамошните и обратното

Глупости........какво означава точно банките не работели. 7 г изплащах ипотека в БГ и разбира се не в брой.

Мисля, че се има впредвид партньорски отношения каквито имат повечето банки из Европа. Иначе разбира се, че може да се прехвърлят пари.

Партньорските отношения са само за бързината на трансфера. Иначе цената е същата.

Не знам, нам мен един приятел който живее на границата Швейцария-Франция ми обясняваше как праща на майка си без такси. Може аз да не съм разбрала. 😳
Но може би има значение банката и държавата.


Като оставим това на страна, да знаете някой да продава някоя малка количка до 1.2 и минат преглед до £1000? Ще съм благодарна!

# 721
  • York
  • Мнения: 826
https://money.bg/investments/ryanair-puska-poleti-ot-sofiya-do-birmingam.html

Нова линия на Ryanair от март - София - Бирмингам  Peace

Аз мисля, че окончателно приключих със шопинга за този месец  Laughing
А относно децата, английския и българския аз си имам тактика. Когато дъщеря ми се опита да ми говори на английски, а не сме в англо-говоряща компания или в училище, аз не и отговарям. В началото се сърдеше, повтаряше по десет пъти, но вече се научи. Вчера малкото дяволче ме заприказва, докато чакахме на опашка в магазина на английски и без да се усетя си говорихме след това сигурно половин час. И като ми светна накрая тя само се изсмя гръмко и заключи хахах излъгах те...... Heart Eyes
Утре сме поканени на гости заедно с родители на приятелчетата и от училище за детски игри и забави и питие за родителите, по повод свършването на учебната година. Обещах да направя баница, да пробват децата и родителите  Sunglasses

# 722
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Перилен препарат ползвам non-bio на Persil или Fairy, не съм забелязала да избеляват.
И двете деца са ми  раждани тук, със съпругът ми сме българи и у дома само на български се говори. Големият говори много правилно, чете по малко и като цяло е добре имайки предвид, че не ходи на БГ у-ще. Малката е другата крайност, говори с много силен акцент, като и обяснявам нещо на български ме гледа умно и ми казва на Инлисйки моля Laughing. Та си мисля, че си е до дете, и генерални заключения не ми се ще да правя.
МГМ- онзи ден ходих до Holland and Barnet и вадя картата да платя, момчето на тила като ми видя презимето ми казва, ама ти си българка моята жена има същото име. И започна една реч на български, колко обичал България, шопска салата, ракия и т.н. Много сладко говореше, та не се отказвай говори му повече ще не ще ще отбере по нещо. Laughing
В нашето училище за края на У6, нямаше нищо предвидено от родителите. Една майка (много е смела според мен) ги събира в нейната къща целия випуск на парти.
Добре дошли на новите момичета.

# 723
  • Мнения: 9 748
Имам нужда от идея! Какво да купя от България на 10-11 годишни деца, които бегло познавам? Не ми се иска да са сувенири май ... изобщо нямам представа какво да бъде!

# 724
  • Варна
  • Мнения: 316
Имам нужда от идея! Какво да купя от България на 10-11 годишни деца, които бегло познавам? Не ми се иска да са сувенири май ... изобщо нямам представа какво да бъде!

И аз се чудя. Щерката е обещала на приятелките подаръци. Миналата година им взех парфюмчета българска роза, има ги едни такива тип сувенирчета в дървено шишенце и пише на тях BULGARIA. Мисля, че ги харесаха. Сега не знам какво да е  newsm78

# 725
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Имам нужда от идея! Какво да купя от България на 10-11 годишни деца, които бегло познавам? Не ми се иска да са сувенири май ... изобщо нямам представа какво да бъде!

по едно бурканче Български  мед с орехи   
по една кукличка с розова есенция

 newsm78

# 726
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Сувенирче , магнити  или сладко  от рози.

# 727
  • Мнения: 686
Имам нужда от идея! Какво да купя от България на 10-11 годишни деца, които бегло познавам? Не ми се иска да са сувенири май ... изобщо нямам представа какво да бъде!
  Ако са момичета, гривни, диадеми или фиби нещо. В БГ има страхотни ръчно правени неща, които тука не са виждали никога. Гривни повечето тиин момичета обичат много. За момчета незнам, нещо сладко българско?
  За езика съм съгласна, че си е до дете, но всяко цигане в БГ говори и цигански и български, дори и с акцент. Щом те могат, значи и моето ще може, колкото и да му е интелекта...Не държа да е перфектно, дори и да чете не държа, но да има комуникация. Най-малкото и на родителите ни го дължа, да може да си кажат три приказки с това дете.

 

# 728
  • UK
  • Мнения: 5 999
Сувенирче , магнити  или сладко  от рози.
Но с указание да внимават с количеството на последното , че води до дрисък  Joy

# 729
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 106
Pampers, близо до Бристол е Бат, страхотно е там, любима дестинация, а наблизо е едно селце където е сниман филма Гордост и предразсъдаци, малко , красиво, спокойно място. А ако ходите към Кардиф и имате повече време продължете до Swansea и полуострова, там бяхме наскоро, много красиво, спокойно, няма я блъсканицата на английските курортни градчета. Там е и един от най-красивите плажове на света за 2015 година.

За езика не знам дали е до дете, но определено голяма най-важна е ролята на майката, от нея зависи почти всичко. Моята дъщеря е на 11, набори с двамата Алекс, баща и е англичанин, но ние с нея си говорим навсякъде на български, всъщност аз съм единствената тук с която говори на български, няма български приятелчета, аз също. Говори перфектно български, чете на български, това лято ще наблегна на писането и граматиката. Не ходи на българско училище, аз си я уча.

Днес беше последният и ден в началното училище, преди малко си я прибрах, претрепана и вече в леглото. От училище ги водиха на боулинг, а след това ги взеха два парти бус и ги доведоха наблизо на дискотека и почерпка, това организирано от родителите. И добре, че те организирха, че с този боулинг от училището никакви емоции. Какво организираха за последния ден в праймърито за вашите деца?

# 730
  • Мнения: 3 224
https://money.bg/investments/ryanair-puska-poleti-ot-sofiya-do-birmingam.html
Обещах да направя баница, да пробват децата и родителите  Sunglasses

Дано им да хареса!

Аз за предния ЧРД на дребния правих принцеси и мекици и се приеха много добре.

G&B, аз също бих взела магнитче. Има и везани овчарски чанти с народни мотиви - нещо практично и ще могат да ги ползват. И красиви кукли в носии съм виждала, както и играчки от вълна. По една дървена кутия с народни мотиви за бижута. Може да я напълните с лукчета преди да я подарите. Кутия локум.

Doret, благодаря за идеята! Тъкмо сядам пак умувам маршрутите Mr. Green

# 731
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Мери ние сме в момента в Девън на почивка. Горещо препоръчвам Дартмут, много е жвописно. Ние направихме днес разходка до там с лодка. Видях и парният влак, но с бебето нямаше как и там да се класираме. Пясъчен плаж мисля че има в Пейнтън хубав, но там ще сме утре и тогава мога да кажа повече.

# 732
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 134
Здравейте.Аз се загубих по нощните смени.😀 Пак ми набутаха овъртайм и вече взе да ми писва.Не мога да се свъртя вкъщи.И ние отиваме на 3 седмична почивка в БГ през август. Не съм се прибирала 2 години, но честно казано не съм и искала особено.На мен все ми е горещо. Тия дни щях да пукна тук. И като си помисля за жегите в БГ😌...Отивам да си видя родителите,приятели,племенника,ще мина и през морето за 10-на дни.Като се върнем, мисля да купя и една кола,ама едва ли ще се навия на път до БГ. Малкият не е много по дълги пътувания.Става му лошо.Пътува като куче с глава през стъклото и развят език. Сега като си ида, ще взема и аз учебници.Имам известна практика като учителка, ще се занимавам с него аз,няма да го пращам на училище.Вкъщи се говори само на български, гледаме БГ тв,контактуваме с българи,има приятелче българче, с което се виждаме 3 пъти седмично.

# 733
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Скачайте в новата тема.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=934142.msg33460805#msg33460805

Общи условия

Активация на акаунт