Трудно хранене

  • 12 133
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Намерил ви е цаката, както се казва Mr. Green. Забелязала съм, че болшинството инатливи злоядци използват това слабо място на родителите и безотказно бият по него. Спрат ли толкова да им обръщат внимание, рязко прояждат всичко Laughing. Както казваше педиатърът ни в Рим - няма доброволно самоубило се от глад дете!

# 76
  • Мнения: 29 475
Намерил ви е цаката, както се казва Mr. Green. Забелязала съм, че болшинството инатливи злоядци използват това слабо място на родителите и безотказно бият по него. Спрат ли толкова да им обръщат внимание, рязко прояждат всичко Laughing. Както казваше педиатърът ни в Рим - няма доброволно самоубило се от глад дете!

 Mr. Green Peace
След някоя друга годинка няма да му насмогвам.... Mr. Green

# 77
  • Мнения: 21 505
Зеленчук само в супата не знам дали стига, но и ние сме в същото положение, така че... Некви бобови се готвят от време на време и се договаряме за брой лъжици.

В краен случай яде  кора от хляба и варено яйце. Веднъж яде цяла седмица на вечеря само това. Викам си - ще и давам само каквото иска, да не я травмирам.
Аз и викам цар Шишко. Имаше една приказка за едно момченце дето обядвало сърце от гълъб, две зрънца грозде...

Може би просто им трябва малко, Кафе, знам ли. Нима ще седи гладно. Кат не ще, сигурно наистина не му е нужно. Много под нормата е, но иначе е здраво и си се развива...
Като по малка е имало случаи да идва към масата готова за плач, до такава степен не и се яде. Това не си е работа.

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 14:09 от Iris04

# 78
  • Мнения: 29 475
 Mr. Green
И друго - като му казвам да опита примерно таратор, казва.....Ааааа, в градината само ям, щото е по-хубав!  Mr. Green

Давам му примерно пържена тиквичка, а той - Аз такова не ям! Питам го: Е, ти не и опитвал, как знаеш, че не ти харесва и не ядеш! Той: - Просто знам!  Crazy

# 79
  • Мнения: 8 234
Моите са гимнастици, имат всеки ден по 3ч тренировка и особено малкият се влага страшно много. Отделно търчането вечер с други деца. И ей го в момента живее само на праскови, ябълки и мляко. Най-калоричното нещо, което поема е всекидневния сладолед. Ами добре си е. Има енергия в излишък, значи си му стига храната.
Малкият не докосва пържени картофи - били гадни и от тях се ставало дебел. Той много се гордее с мускулите си.

# 80
  • Мнения: 5 133
Моята дъщеря е злояда и ако разкажа ще трябва да повторя голяма част от разказите ви. Но и аз съм била такава и педиатърката  още като беше бебе ме попита "Някой от вас бил ли е злояд? Защото е наследствено." Та така - връщат си ни го нашите деца, това което сме причинили на родителите си  Wink

# 81
  • Мнения: X
Може и да ни го връщат децата това, което сме причинили на родителите си, но тази педиатърка е добре да си смени професията.

# 82
  • Мнения: 25 662
Моето нищо не ми върна. Може би защото аз нищо не съм причинила на родителите си, напротив – сега, като родител, разбирам какво те са ми причинили на мен. Психическия тормоз, на който са подложени децата на вманиачени в храненето им родителки, не бих пожелала и на най-големия си враг.

# 83
  • Мнения: 3 743
Моето нищо не ми върна. Може би защото аз нищо не съм причинила на родителите си, напротив – сега, като родител, разбирам какво те са ми причинили на мен. Психическия тормоз, на който са подложени децата на вманиачени в храненето им родителки, не бих пожелала и на най-големия си враг.

Никой не е доволен от съдбата си Wink
На мен пък ми се иска малко повече да ме бяха понатиснали да "проям" навремето, а не да си довлека по-късно хронични здравословни проблеми за цял живот, защото то детето все един ден щяло да прояде Tired
 

# 84
  • Мнения: 2 156
Со кротце, со благо, и ще стане. Прелъгването по-върви от натиска.

# 85
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Стана ми интересно, какви хронични проблеми? Гастрит или нещо друго? Защото самото злоядство принципно не е опасно наистина, стога да не заместваш с боклуци.

# 86
  • Мнения: 3 743
Стана ми интересно, какви хронични проблеми? Гастрит или нещо друго? Защото самото злоядство принципно не е опасно наистина, стога да не заместваш с боклуци.

От липса на калций /не ядях сирене, кис. мляко зорлем, никакви зеленчуци с изключение на домат, краставица и морков/ гръбначно изкривяване на 13 години с диагноза идиопатична сколиоза Sad, пет години денонощно носене на пластмасов корсет и липса на самочувствие Cry

# 87
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А, аз се презастраховах с добавки - Саностол и други разни детски сиропи с голямата, слава богу - нищо й няма след детското й неядене.

# 88
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето 2 дена вечеря соса на салата от домати, сирене и песто с хляб. Mr. Green
Вече съм приела, че яде избирателно, не яде яйца, освен под заплаха, не яде сурови зеленчуци, освен морков, не яде плодове, освен ако не му кажа, че няма да получи сладолед. Joy
Но яде месо, сирене, кашкавал, сос от домати...., мусака, боб с месо, зеле, супи и ориз със сос от винен кебап.
Давам му периодично витамини.
Не мисля, че детето ми е злоядо, просто проявява детски капризи, ще му мине.
В детската градина яде всичко, там било по-вкусно.
Последно ми каза - 'Мамо, ям в градината, защото ти готвиш гадно. Можеш да готвиш вкусно само мусака и супа." Joy Joy Joy

Съветът ми към майките на капризни в яденето деца е, да не се косят толкова много, че децата им ядат еднообразни ястия. Стига ястията да включват основните хранителни групи + витамини, то няма проблем.
Примерно, ако детето яде сирене, а не иска други млечни продукти е ОК. Ако яде ябълки, а не иска череши пак е ОК. Sunglasses

# 89
  • Мнения: 3 743
Моите деца знаят, че яденето се яде не защото ни е вкусно, а защото тялото ни има нужда хранителни вещества, за да бъде здраво и пълно с енергия Peace

Общи условия

Активация на акаунт