СЕДМИ клас - 7 - Успех!/30.05. - 5.06.2016 г./

  • 210 658
  • 1 482
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 16
Десетите стоят на първа позиция след десетичната запетая, а стотните-на втората, а оценката от матурата е до хилядната

# 1 441
  • Мнения: X
Явно сме били в едно и също училище. И ти колкото мен знаеш за десетите и стотните.  Laughing
Десетите стоят на първа позиция след десетичната запетая, а стотните-на втората, а оценката от матурата е до хилядната
Пет десети и петдесет стотни са едно и също нещо. Че и половин единица и тя, както е писала русалката.

# 1 442
  • София
  • Мнения: 18 113
Десетите стоят на първа позиция след десетичната запетая, а стотните-на втората, а оценката от матурата е до хилядната
Ми да, де...
5 десети -оценка 5,5
50 стотни - оценка 5,50

Kъде е разликата между двете?

# 1 443
  • София
  • Мнения: 62 595
откъде тръгна това със стотните и десетите? Каква е оценката на детето сега и каква трябва да е според майката?

# 1 444
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И като съкратим двете дроби се получава половин единица.  Joy И аз съм добра ! (е,не колкото Русалка и Дидева)  Naughty

# 1 445
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
откъде тръгна това със стотните и десетите? Каква е оценката на детето сега и каква трябва да е според майката?
тръгна от това, че детето имало оценка с 50 стотни по-малко отколкото е очаквало

# 1 446
  • Мнения: 16
Тръгна от това, че се обърках и цял форум се събра на присмех и подигравки. Извинявам се за грешката.

# 1 447
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
При моят син разликата между очакваната и получената оценка по БЕЛ е 0,125 - сметнах, че това са 3 точки и половина. Няма да ходим да гледаме работите.

# 1 448
  • София
  • Мнения: 18 113
Никой не се е присмял и подиграл. Peace Но е редно да се коригира грешно твърдение, при това не в аспекта на пресмятания по мат, а по-скоро като отнети точки. Две точки са едно, 13-14 съвсем друго. Въпреки че  и две да са само, пак не е хич малко. Някой път точно те са решаващи... Ако беше иначе, народът нямаше да изхаби толкова нерви с баба/Баба Илийца. Peace

# 1 449
  • Мнения: 21
Здравейте,
Имам въпрос към майките от Бургас - синът ми е с бал 33.500, какво бихте препоръчали: английска или немска гимназия?

# 1 450
  • Мнения: 1 480
Аз пък не мога да си избистря ситуацията мвжду първо и второ класиране.
Така: На първо класиране не те приемат по първо желание, а по 2-ро, 3-то, ...
Подаваш заявление за участие във второ класиране, с идеята да те приемат по първо желание. Не губиш обаче и позицията си от първото.
До тук ясно. Оттук нататък ми се губи!!! Как ще се изкачиш нагоре при положение, че СМГ, НЕГ, Първа АЕГ, ... (за по-високите балове говоря), вече е попълнило бройките на свободните места?
Ако предположим, че някой от СМГ, НЕГ, .... , приет там, е подял заявление за участие във 2-ро класиране, то този някой хем "освобождава" мястото, хем си го пази. И ние вземем, че се класираме на същото това място. Обявят ни, че сме приети, но детето от СМГ, НЕГ, ... решава, че ще си се запише по първото си желание. Ето тук не ми е ясно каква е процедурата?
Как така може да се придвижиш нагоре ???
Благодаря за обяснението!
И все пак, говорим за по-високите балове, нали!

# 1 451
  • София
  • Мнения: 18 113
Лесно е, Каси. Да приемем, че познаваме две-три момичета с много висок бал. И трите, въпреки че са приети в училища с отделен прием, си подават заявленията за участие в 1 класиране, тъй като още не са избистрили окнчателно избора си, колебаят се . Едното пише на 1 място СМГ с немски и го приемат. Другото пише 91 НЕГ и го приемат. Третото пише 164 ГПИЕ и също го приемат. След "семеен съвет" все пак решават в полза на училището с отделен прием. Едното отива в АК, другото избира НГДЕК, където също е прието, а третото решава да си остане в частното, в което е учило до 7 клас. Тези деца не се записват в паралелките, в които са приети на 1 класиране и освобождават места за 2 класиране... някой, на когото  примерно хилядни не са стигнали за СМГ с немски, влиза, на неговото място друг се придвижва към СМГ с английски и така се получава верига... Но това най-вече става в София, където има училища с отделен прием. В провинцията има малко училища с отделен прием и това обяснява много слабото или никакво изменение в минималните балове на 2 класиране. Евентуално се освобождават места само от деца, решили да учат в друга област.

На второ калсиране се "разиграват" само освободените по горния начин места. Ако едно дете е прието в НЕГ, а първото му желание е СМГ с немски, участва във второ класиране. Но мястото му в НЕГ не е свободно за следващи кандидати, така че няма опция за дублиране. Ще се освободи мястото чак на трето класиране, ако въпросното дете все пак се придвижи на второ в СМГ с немски. Ако не, остава си в НЕГ, записва се и край на одисеята.

Последна редакция: нд, 05 юни 2016, 20:15 от пенсионирана русалка

# 1 452
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
Здравейте,
Имам въпрос към майките от Бургас - синът ми е с бал 33.500, какво бихте препоръчали: английска или немска гимназия?
определено немска, освен ако има нещо против езика, все пак не е от най-лесните, аз агитирам и моя син за немската, той е с бал 34.500, но  за него само ПМГ е вариант

# 1 453
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз много се чудих на това понеже не съм в София и частни училища и такива със собствен прием няма кой знае колко, а с общите бройки в тях съвсем незначителни стават разликите. Та питах тук и това беше потвърдено - само от тях е движението, и от незаписаните деца - местене примерно или реална гимназия. Но в София има как да излезеш от класирането с НВО и бройки има.
Тези пазени на първо пък, при предвижване на второ, остават за трето.

# 1 454
  • Мнения: 4 970
  Децата могат ли сами да вземат бележката с оценките от НВО?

Общи условия

Активация на акаунт