MasterChef България - минало/настояще/бъдеще

  • 102 447
  • 1 037
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Що за изваращение беше това с лутото в сладкиша?!  Тоя нарочно се прави на малоумник май.

# 1 006
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не е нечувана комбинация.

# 1 007
  • Sofia
  • Мнения: 26 499
И аз харесвам лют шоколад Crazy,но в сладкиш не съм опитвала.
Скоро разбрах,че в сладкишите трябва да се добавя и щипка сол,за подчертаване на сладостта Thinking
След малко в бтв един шоколатиер ще показва невероятни съчетания на шоколад с къри,сьомга,пармезан и лук  Sick

# 1 008
  • София
  • Мнения: 11 659
Според мен гледа твърде много американски предавания, в някои от тези състезания, които гледам, журито не е фен на сладкото, ако е сладко - трябва да е люто или да има сол. Класически сладки неща почти не приемат и винаги се изтъква, че истинските готвачи(не сладкарите) по това се познавали, че не правят сладък десерта, а трябвало леко да сладни.

Все пак трябва да има предвид, че тук готви за нашите ширини и за нашите готвачи, а съм забелязала, че Андре примерно въобще не държи на люто.

# 1 009
  • Мнения: 7 848
Не сте ли яли на Lindt лютивия шоколад? Изобщо не е извращение. Въпрос на вкус. Антон, според мен беше прекалил с лютото.

# 1 010
  • Мнения: 968
Гледам МШ небрежно, затова не участвам в коментарите , но съм се  сблъсквала с употребата на черен пипер в курабийки. И не бяха лоши. Бяха традиционен сладкиш в семейството на една симпатична габровка и носеха името Мастакулки. Ето и ориентировъчна рецепта :
http://recepty.bg/kul_rec_71-4801-Mastakulki
Не съм ги правила, но ме порази разнообразието в българската кухня и запомних името.
Иначе вчера никой не беше на ниво , трудно е да познаеш само по вкуса съставките , защото се преливат, но тортите бях мазало. С изключение на дебеланката ,която показа отчетливи слоеве. И как уж си даде шоколада , а пак имаше шоколадови платки? Карай да върви, гледам го като шоу.
Шеф Ангелов извади мило пакостлива физиономия издавайки Божана за сметаната , ако не е режисирано, беше забавно.
 

# 1 011
  • София
  • Мнения: 15 251
Не разбирам защо набедиха Антон, че прави лигави чинии и че е несериозен. Ако са му отредили този образ - не му подхожда изобщо. Готви, вкарва въображение и е добряк. Нищо лигаво не долавям у него дотук.

# 1 012
  • Мнения: 7 113
Аз също не го виждам като лигав, даже ми е симпатичен. Много добър подбор на участници тази година, за разлика от миналият сезон.

# 1 013
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Сега гледам последния епизод...
Ееее много ме дразни Роси, пак тръгна с големите чанти, че много умее да прави торти и накрая пак нищо не направи. Много е неприятна с тези големи заявки в началото на всяко готвене, а и по време на него.

Бравоооо Теди, страхотна жена, голям майстор!

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 12:04 от _Мishel_

# 1 014
  • Мнения: 5 745
Момичета, сладкишът който прави майка ми е по рецептата която zari65 е дала.

# 1 015
  • Мнения: 282
Не харесвам тази с блога, Росица ли беше, все разбира, а накрая нищо не ѝ се получава.

+1  Уж, все ги е готвила, всичко и се получава, а накрая едно голямо нищо. А, брюкселското зеле снощи, тя винаги по друг начин го готвила и ставало много вкусно ... и се изложи, както всеки път. за сега фаворити са ми Цветомир и Куку. А, Божана и мен почна по малко да ме дразни.

# 1 016
  • Мнения: 1 015
Специално Росица може и да има познания и възможност, не споря, но от блога и не останах впечатлена, на какви български кулинарни блогове съм попадала... Само за пример ще дам, че една от рецептите беше броколи на пара за обяд в кутия на работа - малко несериозно звучи честно казано.

# 1 017
  • Мнения: 1 872
Иван е отвратителен. Всичко щяло да се получи по-добре ако бил сам. Боже господи, дано се усети и слезе малко на земята.

# 1 018
  • Мнения: 1 015
Точно това си мислех и аз за него вчера - кога ли ще го приземят, ако не се приземи сам разбира се.

# 1 019
  • Мнения: 5 112
Има сладкиш с кайенски пипер, правила съм го няколко пъти, слага се пипер на върха на ножа. Идеята не е да ти люти, а да се активират още повече вкусовите рецептори. Получава се много приятна комбинация, усеща се лек пикантен дъх, няма нищо общо с това което описаха при Антон.
Нещо не съм сигурна, че трябваше да го оставят...

Общи условия

Активация на акаунт