Имам спешна нужда от помощ за размера на бебо

  • 4 394
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, мами!
СПЕШНО се нуждая от Вашата помощ.
Днес бях за 2-ри път на видеозон и отново са ГОЛЕМИ РАЗМЕРИТЕ на главичката на плода.
Какво означава това? Пращат ме на специалисти.

В 23 г.с и 3 дни съм

BPD 63.2 mm
OFD 85.8 mm
HC 233.8 mm

Казват, че вторите две са извън границата на нормите.
Какво означава това?
Много ми е тъжно и притеснено.

Последна редакция: пн, 06 юни 2016, 22:51 от Mamma

# 1
  • Мнения: 233
Не ти трябва да мислиш какво лошо може да е.Важното е,че те пращат на изследвания,които да отхвърлят възможен проблем.За момента се опитай да останеш възможно най-спокойна.Все пак наблюдаващия те АГ би трябвало да ти е обяснил за какво се съмнява.

# 2
  • Мнения: 10
 Milenkataa нищо не ми казаха,само че искали за по голяма сигурност да ме види специалист а на мен из глажат ми тръгнаха мислите за синдрома на Даун....

# 3
  • Мнения: 233
ходила ли си на фетална морфология,биохимичен скрининг?Твоят Аг гледал ли е нухалната гънка и дали бебчето има носна костица?

# 4
  • Мнения: 5 513
ходила ли си на фетална морфология,биохимичен скрининг?Твоят Аг гледал ли е нухалната гънка и дали бебчето има носна костица?
И да е тя си мисли,че ксто му е по —голяма главичката е Даун ooooh!

# 5
  • Мнения: 233
ходила ли си на фетална морфология,биохимичен скрининг?Твоят Аг гледал ли е нухалната гънка и дали бебчето има носна костица?
И да е тя си мисли,че ксто му е по —голяма главичката е Даун ooooh!
За съжаление синдромът на Даун е най-често срещан,но далеч не е най-лошия вариант.Нормално е това да е първата мисъл на лайк,който при проблем с бебето се сеща за най-споменаваното.
Пък и да си призная,че докато бях бременна мислех,че ставам и малоумна-забравях дори и думи,камо ли да се сещам за нещата които съм учила та да не подскачам от страх при най-малкия проблем.  Blush

# 6
  • Мнения: 10
Да бяхме на синдром на Даун
После на ранна фетална и после на нормална и всичко си беше наред и при първия видеозон в 20 г.с се започнаха тези опасения за по-големите размери на главичката

 : )Деси : ) нормално е да си мисля какво ли не след като пак ме изпращат именно при тези специалисти и именно че това е наи разпространения проблем а не искам да си мисля и незнам още колко вероятности за проблеми има

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
OFD e тилночелен диаметър тоест надлъжен размер на главата. Измерва се разстоянието от челото до тила на бебето.
НС е обиколката на главата

От един бърз поглед в статистиките за развитието на плода по седмици, главата на бебето ти отговаря на плод в 24-25 г.с.
Не знам дали това е нещо толкова страшно или просто бебето ти е с по-голяма глава и по-едро като цяло.

# 8
  • Мнения: 233
Да бяхме на синдром на Даун
После на ранна фетална и после на нормална и всичко си беше наред и при първия видеозон в 20 г.с се започнаха тези опасения за по-големите размери на главичката

 : )Деси : ) нормално е да си мисля какво ли не след като пак ме изпращат именно при тези специалисти и именно че това е наи разпространения проблем а не искам да си мисля и незнам още колко вероятности за проблеми има
Ам...няма такова нещо като нормална фетална морфология.Къде са ти я правили?Това което наричаш "синдром на Даун" е биохимичен скрининг и се препоръчва да се направи и втори,за да се вземат средните стойности на измерваните показатели и да се получи по-достоверен резултат,но той е с точност 93-94 %.Освен това размерите много зависят от човека,който ги взима и от апаратурата.

# 9
  • Мнения: 628
В 23 г.с и 3 дни съм

BPD 63.2 mm
OFD 85.8 mm
HC 233.8 mm


Мерките, които си дала, отговарят на плод в 25 г.с. (навършена). Ако си с по-дълъг/по-къс цикъл от стандартните 28 дни, е съвсем нормално. С първата ми бременност бебето все вървеше с 2 седмици напред и докторът казваше, че докато всичко се движи в това темпо (а не примерно едно да изостава със седмица, друго да е напред с две), бебето е наред. Ето тук гледам за показаните от теб мерки: BPD (Biparietal diameter - диаметър на главичката), OFD (Оccipitofrontal diameter - челно-тилен диаметър на главичката) и HC (Head circumference - обиколка на главичката)  ЛИНК: http://www.baby2see.com/medical/charts.html#BPD_OFD_HC
Ето и таблица с основните мерки: http://www.baby2see.com/medical/charts.html#Measurement_Standards_Chart  Като се гледа навършената седмица, примерно твоята 23 г.с. и 3 д. отговаря на реда с 23 Gestation (weeks)

И не на последно място - това са все статистически мерки, трупани с години и въведени като някакъв ориентировъчен стандарт. И както ние, големи хора, в една и съща възраст, сме с различни мерки и теглилки, така и растящите в корема бебоци, не са еднакви. Затова спри да си мислиш за най-лошото, иди на преглед при специалист и ще се убедиш, че с бебчо всичко е наред! Успех!  Hug bouquet Peace



Edit: nana77 ме е изпреварила Wink

# 10
  • Мнения: 10
 nana77 да отначало така ми гожореха докторите от самото начало че бебо върви по - напред и от 20 г.с се заговори за по големия размер на главичката и толкова...в смисал акцента беше не като цяло на бебо да е по голям а само на главичката

Миленка в чужбина съм и тук имената са различни затова можеби не се изразявам и толкова точно,съжалявам за което ,но сме минали всички прегледи и изследвания до момента

# 11
  • Мнения: 233
Има го и другият момент-ако не си с редовен цикъл е възможно да не е мн точен термина и оттам да идва и разликата.

# 12
  • Мнения: 628
Миленка в чужбина съм и тук имената са различни затова можеби не се изразявам и толкова точно,съжалявам за което ,но сме минали всички прегледи и изследвания до момента
A гледаха ли за наличие на носна костица? Мериха ли и ъгъла между челото и носната костица? Това са сигурни признаци за липса/наличие на Даун. Ако има носна костица и ъгълът е между 92-105 градуса - НЕ Е Даун  Peace

# 13
  • Мнения: 10
Момичета много Ви благодаря за бързата подкрепа и за успокоението ,което ми вдъхнахте...на толкова км разстояние Вашото мнение и всеотдайност са много много голяма упора за мен
Първо бебе ни е след дълго чакане и силно се надявам всичко да е наред

Желая на всички ви много късмет и здраве занапред

 bouquet bouquet bouquet

# 14
  • Мнения: 285
Здравей Simple Smile Мисля, че трябва да се опиташ да бъдеш спокойна. Знам, че ти е трудно, но все пак за детето това е важно. И аз в момента си вкарвам какви ли не мисли в главата, но в крайна сметка ехографите не са абсолютно точни. Аз съм в 36 седмица и ми казаха, че главата и коремчето на бебето изостават с 2 седмици. Доста се притесних, понеже съм ходила на фетална морфология и всичко излизаше в нормата. Лекарят ми обясни, че не всички бебета имат еднаква обиколка на главата. Важно е да се следи дали бебето расте. На моя позната са и казали, че нейното бебче пък е с 2 седмици напред Simple Smile Надявам се всичко с теб и бебенцето ти да е наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт