Вече повече от 4 месеца е с крустички ...

  • 1 161
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 771


Имам мякъде рецепта за правене на мехлем в аптека. Рецептата е предписана от кожен лекар на МА. Много е полезен. От една мама я имам на която синът й е имал и по веждите. Ако я искаш ще я потърся за да я ксерокопирам и да ти я пратя.
Благодаря! Оценявам помощта ти! Hug Може само да ми запишеш съставките  Grinning

Ще пробвам да разчета

# 16
  • Мнения: 1 858
Казваш, че детето си чеше главичката. Може кожата да е раздразнена внимавай с какво го мажеш да не тане беля. Както е написала Алекс1 най-добре ги остави те сами ще изчезнат. Не мога да разбера защо толкова зор давате да ги махнете няма човек с корички по главата, ще паднат. Това си е чист тормоз за нежната кожа на бебешката главичка.

# 17
  • Мнения: 119
i az zabelqzah pri 4e na bebo mu se beli glavicata. Q kajete tova mazilo na Kloran kak se vodi to4no, olio, mlqko ili ne6to drugo za da go potarsq.

# 18
  • Мнения: 47 981
maatete  при нас главичката беше като каска!коричките бяха дебели,големи,по цялата косичка,не само отгоре,падаха трудно и на тяхно място се появяваха нови веднага Rolling Eyes
като го мажех със зехтин или олио след няколко часа все едно не е мазан,зьатова аз направих така-2 дни мазах мнооого обилно с зехтин,махнах колкото можах корички и намазах с клоран
там където бяха паднали корияките и бях намазала,повече не излязоха!на другите места мажех всяка вечер след къпане с клоран,после на другия ден измивам и пак мажа и се махнаха,сега има много ситни тук-там,ама какво беше-ако го бяхте видели,никога нямаше да кажете да минат от самосебе си! Crossing Arms
 Tushe_v_ataka крема на клоран е клоран нутритив за млечни корички и суха кожа

# 19
  • Мнения: 119
blagodarq, vednaga otivam da go tarsq Simple Smile Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мишо имаше курстички допреди месец ooooh!...сърбяха го и се чешеше до кръв нощем. Той е и с атопичен дерматит и лекарите смятаха, че и той може да оказва влияние. Мазах и ресах с какво ли не, нищо не помагаше. Препоръчаха да сменя козметиката/бяхме на Мустела близо година/, но не помогна. Най-накрая взех кремчето на Клоран и четох нейде из нет-а, че е възможно и прекалено честото къпане да е агресивно за по-чувствителната кожа на главата. Започнах да му мия косичката през вечер- две и да мажа с кремчето и се оправи главичката. Пробвай да разредиш миенето на главата ми беше мисълта- при нас това помогна Grinning.

# 21
  • Мнения: 344
При нас помогна Локоид Крело 0.1%. Изписа ни го нашия педиатър. За 3-4 дни изчезнаха напълно. Можеш да мажеш с него по всяко време на деня, бебка нищо не усеща и не се дразни, защото кремчето попива в кожата и не е нужно да изплакваш. Много бях доволна. Има го по аптеките и цената му е 6.64 лева.

# 22
  • Мнения: 2 849
Мой съвет е да го намазваш обилно със зехтин преди баня и да разресвеш внимателно с гребенчето на бебето .Купи от специалния шампоан на мустела и успеха ти е гарантиран . Peace

# 23
  • Мнения: 3 334
Хриси ги имаше до 1,3м,но с Мустела придружено с сресване эизчезнаха веднага.

# 24
  • Мнения: 1 858
maatete  при нас главичката беше като каска!коричките бяха дебели,големи,по цялата косичка,не само отгоре,падаха трудно и на тяхно място се появяваха нови веднага Rolling Eyes
като го мажех със зехтин или олио след няколко часа все едно не е мазан,зьатова аз направих така-2 дни мазах мнооого обилно с зехтин,махнах колкото можах корички и намазах с клоран
там където бяха паднали корияките и бях намазала,повече не излязоха!на другите места мажех всяка вечер след къпане с клоран,после на другия ден измивам и пак мажа и се махнаха,сега има много ситни тук-там,ама какво беше-ако го бяхте видели,никога нямаше да кажете да минат от самосебе си! Crossing Arms
 Tushe_v_ataka крема на клоран е клоран нутритив за млечни корички и суха кожа
Разбирам добре , но не смятам, че ей така на своя глава трябва да маже главичката на бебето с какво ли не, само и само да почисти. Рискува да раздразни сериозно кожата а от разнообразните мазила да докара алергия. Все пак всеки сам избира как да се справя с нещата аз просто изказах мнение.

Общи условия

Активация на акаунт