Основен ремонт на баня.

  • 72 814
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Добър ден ,момичета. Първо да отбележа ,че съм нова с пускането на теми и дори не съм сигурна дали трябва да я пусна тук ,но се надявам да ми помогнете . От Казанлък съм и утре приключвам с покупката на апартамент. Банята има нужда от основен ремонт. Трябва да се избият плочките да се поставят нови , да се монтира тоалетна,мивка и душ. Говорих с много  хора и всички те ми казваха различни цени.
Та въпроса ми е за 8 кв.метра баня ,колко ще струва избиването и слагането на нови плочки ?
( колко ще струва труда на работника за тези квадрата)

# 1
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
средно около 20-25лв/кв.м. за плочките - това е цена за София

# 2
  • Мнения: 54 464
средно около 20-25лв/кв.м. за плочките - това е цена за София

Лепене?
Или къртене и лепене?

# 3
  • Мнения: 6
 Един от работниците с който говорих ми каза ,че за 8 квадрата ще ми вземе 500 лв за къртене и лепене ,но когато го споделя с някой всеки ми казва ,че е прекалено много за тази малка баня...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моят плочкаджия (който е изключително добър) взема по 20 лв / кв.м. за слагане на плочки и по 5 лв/м2 за сваляне на стари. Смятай. Отделно самите плочки и материалите. Но не може да е 8 м2. Ами стените?  newsm78

# 5
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
средно около 20-25лв/кв.м. за плочките - това е цена за София

Лепене?
Или къртене и лепене?

къртене и лепене  Peace

# 6
  • Мнения: 4 410
 тази година :за лепене  20 под
25 стени
дупките в плочките са на бройка по спомен10 или  15 (дано не се лъжа)
монтаж на мивка тоалетна ,батерии по договорка
 Аз разбрах че помещението е 8 м2.Благородно завидях .Отдавна не съм попадала на баня с такива размери.Новите са 3-4 м2 макс.

# 7
  • Мнения: 6
Човека от агенцията каза ,че е 8 кв.м + стените... доло пода ми е  3 кв.м

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е тогава и на мен ми се вижда множко 500 лв. Освен ако не влизат материалите в тази цена.

# 9
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
Това е абсурдно  ooooh!
Банята ми е около 3кв.м. под, плочки на всички стени до 2,20м височина - общо беше около 18 кв

# 10
  • Мнения: 54 464
Не може на 3м2 под да има общо 8м2.
Ако сложим, че пода е 2/1,5м, значи има една стена 4м2+2 стени по 3м2=6м2, станаха 10м2, плюс пода 3м2, около вратата пак остава малко, не по-малко от 15м2 общо излиза площта.
15*25=375 лв.
Но аз ги смятам по 2 м височина. Ако са до тавана плочките, тъкмо стават 500лв.

# 11
  • Мнения: 6
Не може на 3м2 под да има общо 8м2.
Ако сложим, че пода е 2/1,5м, значи има една стена 4м2+2 стени по 3м2=6м2, станаха 10м2, плюс пода 3м2, около вратата пак остава малко, не по-малко от 15м2 общо излиза площта.
15*25=375 лв.
Но аз ги смятам по 2 м височина. Ако са до тавана плочките, тъкмо стават 500лв.

Благодаря много. От написаното от теб стана ясно ,че нито аз нито човека от агенцията разбира от квадратни метри. Плочките няма да са до тавана . Благодаря за информацията найстина е полезна

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
При 3 кв. м. под цялата баня със стените не може да е 8 кв.м. , освен ако няма да има плочки до горе и имаш прозорци в банята. Банята ти общо без вратата е около 18-19 кв. м. Къртенето можеш да го плащаш на квадрат или на надник за общаци  примерно 2 човека х 25-30 лв. на ден, за ден, ден и половина трябва да я изкъртят. Отделно се заплаща изхвърлянето както и извозването на боклука (трябва да си поръчаш гондола за стр. отпадъци). Ако апартамента е стар задължително сменяш и всички тръби (повярвай ми след не много време ще съжалиш, че не си го направила преди да сложиш новите плочки. Обикновено майсторите вземат за поставяне в зависимост от вида на плочките както и от тяхната цена. За плочки вземат на кв.м. за фризове на л. м. Цените варират от 15 до 25 лв. Като 25 лв. за скъпи плочки и сложни плочки. Материалите също са си цифра, хидроизолация, ленти, топлоизолация, лепило за плочки, фугин, лайсни, грунд. Такава баня с оборудване и всичко няма да ти излезе никак евтино. Ако мислиш, че с 1000 лв. ще стане - няма да стане.

# 13
  • Мнения: 54 464
Тя може и 10 000 да ти излезе.
Всеки обаче си има бюджет и при добро желание, може и да не се нахвърляш на излишни и скъпи неща.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Тя може и 10 000 да ти излезе.
Всеки обаче си има бюджет и при добро желание, може и да не се нахвърляш на излишни и скъпи неща.

Може и много повече, но в конкретния случай, за да се получи нещо прилично ще трябват поне 3000 - 3500 лв.

# 15
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
Тя може и 10 000 да ти излезе.
Всеки обаче си има бюджет и при добро желание, може и да не се нахвърляш на излишни и скъпи неща.

Може и много повече, но в конкретния случай, за да се получи нещо прилично ще трябват поне 3000 - 3500 лв.

съвсем прилична , направо отлична баня направих преди 1 месец
общо материали, труд , плочки и всичко друго .... 2300лв

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Тя може и 10 000 да ти излезе.
Всеки обаче си има бюджет и при добро желание, може и да не се нахвърляш на излишни и скъпи неща.

Може и много повече, но в конкретния случай, за да се получи нещо прилично ще трябват поне 3000 - 3500 лв.

съвсем прилична , направо отлична баня направих преди 1 месец
общо материали, труд , плочки и всичко друго .... 2300лв


Напълно възможно с евтини плочки, смесители, мебели, осветление, ако не сменяш тръби, ако ползваш отстъпки за материалите, ако познат ти кърти и лепи плочките. Тук в Пловдив само гондолата за строителните отпадъци ти е към 250 лв.

# 17
  • Мнения: 54 464
За кой район говориш?
Пред нашия блок, в Тракия, има постоянно гондола.
Не знам някой да я плаща.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
За кой район говориш?
Пред нашия блок, в Тракия, има постоянно гондола.
Не знам някой да я плаща.

За всеки район. Ние се занимаваме със строителство и когато трябва да се изхвърлят строителни отпадъци се поръчва, доставят ти я, после я извозват и ти издават фактура. В райони с активно строителство инвеститора или пък общината (понякога) поставят такива гондоли, но това не значи, че никой не я плаща.

# 19
  • Мнения: 54 464
Не знам. При нас има целогодишно, всички я ползваме. Аз също изхвърлях наши отпадъци от къртене.

# 20
  • Мнения: 4 410
 newsm78Аз ползвах и хамалски услуги на три пъти.+-200 общо по спомен съвсем грубо.
Торбите с теракол тежаха 25-30кг и трябваше да се докарат и да се качат ,а не бяха малко.
ЗА 4 Кв м.от до ново строителство хубаво, но без глезотии и механизми малко под 6 000.
Имам лош опит от смесители куча марка.Имат 5г гаранция,но протекат ли в магазина само ти го подменят. Наводнението си е за твоя сметка,а протекоха 2 за период от 2г.Вече не  смея да слизам под  качеството на видима.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 217
Здравейте. Предварително се извинявам, че ползвам темата, за да си задам въпроса, но не искам да пускам нова.
Искам да сложа нови плочки само на пода в банята (1,2 кв.м. е пода, като се махне площта на ваната) и в тоалетната (2,8 кв.м. под). Плюс да се сменят тоалетната и казанчето с нови. Но няма да махам старите плочки, идеално залепени са, няма кухо никъде, просто са грозни. Колко горе долу е нормално да ми вземат? Само труд. Плочки имам, останаха от един друг апартамент - 33 х 33 см са тези за тоалетната, а за банята са с размери  25 х 40 см.
Даже мога сама да си фугирам, ако с това ще сваля цената на майсторите и ако се навият.
За Варна става въпрос. Дори ако някой може да препоръча майстор, ще се радвам да ми пише на ЛС.

# 22
  • Мнения: 54 464
На мен само за под ми взеха по 15лв./м2.
Стенните плочки ми са здрави, не съм ги сменяла.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 217
т.е. според вас, аз като имам общо 4 квадрата за лепене + смяна на моноблок, е съвсем реалистично да се събера в 100 лв?  Praynig

# 24
  • Мнения: 54 464
Смяната на моноблок не знам колко ще е. newsm78

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
т.е. според вас, аз като имам общо 4 квадрата за лепене + смяна на моноблок, е съвсем реалистично да се събера в 100 лв?  Praynig


Трудно ще се събереш мила  newsm78 , ако предположим, че ти монтират плочките за 4 кв.м. х 15 лв. са 60 лв. Монтажа на новия моноблок ще е поне 30-40 лв. (само  монтажа) освен плочките като материали ще ти трябва и фугин, лепило за плочки, хидроизолационна лента. А стария моноблок и старите плочки кой ще ги маха? Друго много важно нещо е, че това са пипкави работи един майстор на ден може да направи много в една баня и да вземе хубави пари за това. В баня 4 кв. м. само под, трябва да се съобразява със стените, наклони, глупости, ще се мотка доста време и накрая ще вземе никакви пари. Добрите майстори рядко се навиват за такива работи освен ако не са ти добри приятели.

# 26
  • Мнения: 54 464
Момичето каза, че няма да маха старите плочки.
И пита само за труд, без материалите.
Може да се събере, според мен.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Момичето каза, че няма да маха старите плочки.
И пита само за труд, без материалите.
Може да се събере, според мен.


Не съм разбрала явно, на пода в момента няма плочки  newsm78
Тогава дано има късмет да се събере в 100 лв., но си мисля, че поне стар моноблок има, а той трябва да се махне.

# 28
  • Мнения: 54 464
Да, ще се маха стария моноблок.
Плочките били здрави и няма да се къртят, ще лепи новите върху тях.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Да, ще се маха стария моноблок.
Плочките били здрави и няма да се къртят, ще лепи новите върху тях.


А дали позволява нивото? Ще стане страшна работа направо не знам. Ако са здрави и само грозни по-добре да си смени само моноблока, а плочките друг път....

# 30
  • Мнения: 54 464
А на моноблока какво му е, че ще го сменя?
Плочките били грозни, ама здрави.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 5 217
Да, точно така. Материали имам, просто идея нямам колко взимат майсторите за труд. Дори, както казах, мога сама да си фугирам, ако това ще намали цената. Даже бих си ги залепила и сама плочките, но нямам машина за рязане. А това колко време ще отнеме, какво ме интересува? Нали се плаща или за количество свършена работа, или като надник за ден, не може и за двете едновременно.  newsm78

Иначе осъзнавам, че квадратите са малко, но това е положението. Ако ми хареса как работи, бих извикала същия човек отново след месец - два, за терасата, на която също искам да сложа плочки на пода, парапетите и една нисша за скара.  Mr. Green

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
А на моноблока какво му е, че ще го сменя?
Плочките били грозни, ама здрави.

Ами и аз това се чудя  newsm78 Ремонт на банята не се прави със 100 или 200 лв. с толкова пари се боядисва стая, таван или се сменят тапети. Банята е как да кажа ....... отговорно помещение в жилището, което ако не е изпълнено качествено може да доведе до много проблеми както за собствениците му така и за техните съседи. Лично за такъв вид ремонти съм на принципа "евтиното скъпо излиза".

# 33
  • Варна
  • Мнения: 5 217
А дали позволява нивото? Ще стане страшна работа направо не знам. Ако са здрави и само грозни по-добре да си смени само моноблока, а плочките друг път....

Не разбрах какво имаш предвид за нивото. Може ли да обясниш?

А на моноблока какво му е, че ще го сменя?

Ами казанчето е от старите и няма половин доза, а самата тоалетна е също много стара и захабена, понякога трудно се оттича, след като се пусне водата.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Да, точно така. Материали имам, просто идея нямам колко взимат майсторите за труд. Дори, както казах, мога сама да си фугирам, ако това ще намали цената. Даже бих си ги залепила и сама плочките, но нямам машина за рязане. А това колко време ще отнеме, какво ме интересува? Нали се плаща или за количество свършена работа, или като надник за ден, не може и за двете едновременно.  newsm78

Иначе осъзнавам, че квадратите са малко, но това е положението. Ако ми хареса как работи, бих извикала същия човек отново след месец - два, за терасата, на която също искам да сложа плочки на пода, парапетите и една нисша за скара.  Mr. Green





Аз те разбирам, но това което се опитвам да ти кажа е, че изключително трудно ще намериш добър майстор в сезона на ремонтите, който да се навие да губи време, за да направи нещо толкова пипкаво на ниска цена. Сама не можеш да си монтираш плочките и не само защото нямаш машина за рязане на плочки. Иначе цената за монтаж на плочки варира от 15 до ..... някои вземат и по 35 лв. за кв.м. в зависимост от вида, сложността и т.н. Да речем, че в твоя случай цената ще е около 18 лв. на кв.м. за труд и може би 2 дни работа ..... пак зависи от майстора.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 217

Ами и аз това се чудя  newsm78 Ремонт на банята не се прави със 100 или 200 лв. с толкова пари се боядисва стая, таван или се сменят тапети. Банята е как да кажа ....... отговорно помещение в жилището, което ако не е изпълнено качествено може да доведе до много проблеми както за собствениците му така и за техните съседи. Лично за такъв вид ремонти съм на принципа "евтиното скъпо излиза".

Абсолютно съм съгласна с това мнение, но аз не съм тръгнала да правя ремонт, а по-скоро да го наречем освежаване. Както казах, имам материали, останали от друго жилище и така и така ги имам, искам да ги използвам.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
А дали позволява нивото? Ще стане страшна работа направо не знам. Ако са здрави и само грозни по-добре да си смени само моноблока, а плочките друг път....

Не разбрах какво имаш предвид за нивото. Може ли да обясниш?

А на моноблока какво му е, че ще го сменя?


Ами казанчето е от старите и няма половин доза, а самата тоалетна е също много стара и захабена, понякога трудно се оттича, след като се пусне водата.




За нивото - колко ти е височината на прага? Новите плочки, монтирани върху старите ще повдигнат пода. Трябва да се регулира сифона на пода. Когато сложиш новите плочки да не стане така, че да не можеш да си отвориш вратата или ако тя се отваря навън пода на банята да стане по-висок от пода в коридора например, тогава всеки теч ще ти създава големи проблеми. Ако казанчето е от онези високите, а искаш нормален моноблок с казанче ще се наложи ВиК майстор  да погледне тръбите, кое и как ще се свърже.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 217

За нивото - колко ти е височината на прага? Новите плочки, монтирани върху старите ще повдигнат пода. Трябва да се регулира сифона на пода. Когато сложиш новите плочки да не стане така, че да не можеш да си отвориш вратата или ако тя се отваря навън пода на банята да стане по-висок от пода в коридора например, тогава всеки теч ще ти създава големи проблеми. Ако казанчето е от онези високите, а искаш нормален моноблок с казанче ще се наложи ВиК майстор  да погледне тръбите, кое и как ще се свърже.

За сифона на пода не знам, не разбирам. Вратата се отваря навътре, знам, че ще се наложи да се подкъси, стара обикновена дървена врата, с едно зеге  се реже за 5 минути. (Сама ще го направя, вече съм го правила). А нивото и на двете помещения и сега е по-високо от това на коридора, но има и високи прагове. Казанчето не е от онези високите.

# 38
  • Мнения: 54 464
Диди, ще се справиш, само търси майстор! bouquet

# 39
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
...

Последна редакция: пн, 13 юни 2016, 09:36 от Рапунцел.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Тя може и 10 000 да ти излезе.
Всеки обаче си има бюджет и при добро желание, може и да не се нахвърляш на излишни и скъпи неща.

Може и много повече, но в конкретния случай, за да се получи нещо прилично ще трябват поне 3000 - 3500 лв.

съвсем прилична , направо отлична баня направих преди 1 месец
общо материали, труд , плочки и всичко друго .... 2300лв


Напълно възможно с евтини плочки, смесители, мебели, осветление, ако не сменяш тръби, ако ползваш отстъпки за материалите, ако познат ти кърти и лепи плочките. Тук в Пловдив само гондолата за строителните отпадъци ти е към 250 лв.

- плочки Кай около 15лв/м2
- душ, смесител, мивка и моноблок Видима
- горен шкаф ПВЦ
- сменяхя се всички тръби в банята и коридора
- материалите са си от магазина на нормални цени
- циганите изхвърлиха боклука за 20лв
- труд на майстора 1000лв за всичко
общо всичко отне около 14 дни и 2300лв



Така става  с цигани и по-евтини плочки, без нов бойлер, осветление, вентилатор, лира за баня, нови сифони. Ако е малка банята става, ако нямаш много къртене и боклуци, ако не си плащаш за това къде да ги изхвърлиш.  Едни съседи преди няколко години си правиха ремонт на банята и си изхвърлиха чувалите с боклука до бобъра за битови отпадъци ..... като ги видях от терасата направо полудях  #2gunfire може ли такова безобразие!?

# 41
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
Определението "с цигани и по-евтини плочки" въобще не ми харесва.
Всеки знае 2 и 200 . Една баня може да струва  и милиони.
Мислех, че темата е за да дадем реална представа на нещата, а не да си мерим ....

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Определението "с цигани и по-евтини плочки" въобще не ми харесва.
Всеки знае 2 и 200 . Една баня може да струва  и милиони.
Мислех, че темата е за да дадем реална представа на нещата, а не да си мерим ....



Извинявай, но плочки от 15 лв. не са скъпи плочки плочки. Все пак това е нещо, което като поставиш и ще искаш да е красиво и здраво възможно най-дълго време. А за циганите има един лаф "хубава работа ама циганска", но ако само са изхвърляли боклука става.

# 43
  • Мнения: 54 464
А трябва ли да са скъпи плочките?
Има доста по-евтини, но хубави.

За теб разбрахме, че държиш да е скъпо. Peace
Не важи за всички, обаче.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
А трябва ли да са скъпи плочките?
Има доста по-евтини, но хубави.

За теб разбрахме, че държиш да е скъпо. Peace
Не важи за всички, обаче.

Не държа да е скъпо, фен съм на златната среда - ако едно нещо го има за 10 лв. и за 50 лв., аз ще си го купя за 30 лв. В нас плочките не са скъпи, в едната баня са по 32 лв. , в другата са по 34 лв., в едната баня имам и фриз по стената, в другата нямам. Но пък една баня не е само плочки, хубав сифон поне 50-70 лв., ако имаш линеен там вече цената е значително по-висока, вентилатор, смесители, огледало, мивка, моноблок, душ с батерия, някои си слагат параван на душа, осветление, разни закачалки, поставки и др. такива. В крайна сметка каквато и да е банята най-хубава е когато е чиста иначе ако ще е и от 300 лв. плочки да има все тая като е мизерия.

# 45
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Пода е пипкава работа, с наклони и преправяне на подов сифон и аз не мисля, че за 100 лв е възможно.Дем онтаж, монтаж на моноблок.100, 120 лв само за пода ще отидат + 50 за моноблока,  общо около 150 при късмет и читав майстор ако намериш през сезона.Аз имам препоръчан майстор но за София. Честно,не рискувайте , че евтиното е скъпо.На мен банята 20 кв само труд ми излезе около 2000лв с преправяне на всичко от до.

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 430
И аз трябва да си сверя часовника за цени на ремонт на банята. Вече съм се научила, че каквито и сметки да си правя, ще ми изкочат 30% непредвидени разходи. Но т.к. нищо не разбирам от ремонти, всичко ми е полезно.

 При мен особеното е, че искам да махна ваната / защото никога не я използвам/ и да сложа душ кабина. Също - смяна на плочки на под и цели стени / не обичам цокъл/. Мечтая си за готини шкафове за баня, но това може и да е в малко по-далечното бъдеще Praynig Хубавото е, че моноблока, мивката и батерията са още запазени и има живот в тях. Мислите ли, че ще ми искат пари за демонтажа и монтажа на бойлера? newsm78

# 47
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Мислите ли, че ще ми искат пари за демонтажа и монтажа на бойлера? newsm78
Мисля че ще ти вземат поне 60 лв, освен ако не си МНОГО Predizvikatelna! Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 1 742
И аз трябва да си сверя часовника за цени на ремонт на банята. Вече съм се научила, че каквито и сметки да си правя, ще ми изкочат 30% непредвидени разходи. Но т.к. нищо не разбирам от ремонти, всичко ми е полезно.

 При мен особеното е, че искам да махна ваната / защото никога не я използвам/ и да сложа душ кабина. Също - смяна на плочки на под и цели стени / не обичам цокъл/. Мечтая си за готини шкафове за баня, но това може и да е в малко по-далечното бъдеще Praynig Хубавото е, че моноблока, мивката и батерията са още запазени и има живот в тях. Мислите ли, че ще ми искат пари за демонтажа и монтажа на бойлера? newsm78
То освен бойлера ще трябва и моноблока,мивката и батерията да се демонтират и след това пак да се сложат.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 5 217
А за циганите има един лаф "хубава работа ама циганска", но ако само са изхвърляли боклука става.

Всъщност изразът е "Хубава работа, ама българска"  Mr. Green Mr. Green
Типично по български всеки може и разбира от всичко, всичко си прави сам, щото нали, за какво да хрантути някакви си там майстори. Признавам аз съм малко на тоя принцип и гледам което мога, да свърша сама или с приятели. Ама за плочките вече не мога...  Laughing  Иначе горе долу ме ориентирахте, че е възможно да се събера в 150 лв. Благодаря ви.  Flutter

# 50
  • Мнения: 342
Как добре ми дойде тази темичка, благодаря и на авторката! Ние също сме в нейното положение и аз също чувам различни цени за ремонт на баня от 8000 лв Shocked до  2000 лв., което естествено зависи както казвате от материалите, но съм съгласна, че каквито и да са те, то ако банята не се поддържа ефекта е нулев!
Така,че ще следя с интерес!

# 51
  • гр.София
  • Мнения: 430


[/quote]
То освен бойлера ще трябва и моноблока,мивката и батерията да се демонтират и след това пак да се сложат.
[/quote]

И това е така...А по време на ремонта къде ходим до тоалетна Whistling Mr. Green

Нищо не казахте за идеята да махна ваната и да сложа душ-кабина. Това също ми се струва трудоемко...И изобщо горе-долу колко време отнема един такъв ремонт и възможно ли е човек сам да си направи проект, който да се изпълни от майстора...В смисъл неразбиращ от ремонти човек, като мен...

# 52
  • София
  • Мнения: 1 742
Ремонтa нa еднa бaня стaвa около 2седмици.Тоaлетнaтa можете дa си ползвaте но ще сипвaте водa с кофи.Проектa можете дa го нaпрaвите и сaмa но добре е дa го съглaсувaте с човекa,който ще ви прaви бaнятa.

# 53
  • Мнения: 13 191
Нищо не казахте за идеята да махна ваната и да сложа душ-кабина.
И ние махнахме ваната.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 217
Голяма простотия е това с ваните. Особено за малки бани. Моята за 15 години е пълнена не повече от 5 пъти. По на сметка излиза, като му се прииска вана на човек, да отиде на хотел.  Laughing

# 55
  • гр.София
  • Мнения: 430
Аз за 10 години не съм я ползвала и веднъж. Дори и да имам време, не искам да я ползвам...

# 56
  • Мнения: 4 410
Ваната е привилегия за хора с бани от поне 8-10кв ,които имат отделно място за душ и неограничено количество топла вода.

# 57
  • Мнения: 299
Нашият майстор взе 50 лева за къртене /без пода/, като боклука го изнесоха мъжът ми и големият ми син. За поставянето на плочките се бяхме договорили колкото за материали, толкова и за труд. Аз не съм се хвърляла на най-скъпите плочки и принадлежности, но сменихме абсолютно всичко, включително и вратата и бойлера. Едната стена е с вертикален фриз и цветно пано, останалите са дюс. Целият ремонт излезе около 3000 лева, заедно с окачения таван.
Колкото до душ-кабината, аз също много исках, въпреки, че банята не е голяма. Майсторът ме разубеди с мотива, че ще имам допълнителна работа с почистването и забърсването. Сега съм му благодарна, защото банята е без прозорец и наистина изисква сериозни усилия за да се поддържа чиста и суха. А с цялата мъжка чета вкъщи !!!

# 58
  • Мнения: 3
Здравейте,
и аз стигнах до идеята за ремонт, но като гледам сметките тук и разходите за море през август... ваната остава за друга година, така че ще правя само козметика. Досега рових по разни интериор списания и си харесах идеен и компактен шкаф за прането от IKEA, нов душ с масажни опции и един цветен вентилатор. Не знаех, че има такива неща и споделям, дано съм полезна:
за прането: http://www.ikea.bg/bathroom/Bathroom-cabinets-and-storage/high-c … inets/9012/10143/
дизайнерския вентилатор за банята (моята има чершени акценти и точно ми се върза) - http://baniabox.bg/product/3696/ventilator-za-banya-idea-double.html

# 59
  • Мнения: 54 464
Вентилатора без ток ли е? На естествена тяга?

# 60
  • Мнения: 6
Момичета разгадах БАНЯТА ! Квадратните метри са 21  ... а цената за лепене на плочки за поставяне на душ мивка и моноблок е 850...

# 61
  • България
  • Мнения: 6 213
Момичета разгадах БАНЯТА ! Квадратните метри са 21  ... а цената за лепене на плочки за поставяне на душ мивка и моноблок е 850...
Това вече ми се струва съвсем нормално. Hug
Знаех си аз, че капанеца ми иска много.  Thinking
Както писах в темата за баните, на мен ми искат 1500лв за къртене и лепене, без тавани, без поставяне на душове, моноблокове, мивки и т.н. Само къртене и лепене на плочки в баня с размери 2.10/1.40м.

# 62
  • Мнения: 4 303
Да не попадна и аз на този капанец, че и моята е толкова голяма/малка.

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте,
започнах ремонт на банята вкъщи и си изпатих жестоко от  В и К майстора  Захари Сотиров, тел:0887 69 88 86.  Голям мърляч, не скопосаник и не на последно място скъпчия..  След неговите изпълнения направихме проверка на В и К инсталацията, която протече на четри места . Беше използвал някакви некачествени колена за отходната инсталация  и те се бяха огънали още преди употреба. За да свърже пералнята я беше преместил, след което беше оставил боклука зад нея. Наложи се да я дърпам и да почистя. Непрекъснато дрънчеше пари за материали и  донесе  две бележки общо за 50 лева , но не касови. Сигурно си ги беше писал сам. Тази личност се подвизава около автогара Юг, София. Sad

# 64
  • Мнения: 4 303
Внимавайте, когато се доверявате на майстори, които ви купуват сами материалите и ви носят касови бележки. По добре проверявайте какво носят и какво количество. Знам за майстори, които са комбина със собственика на магазина от който пазаруват и надписват сметки. В големите вериги не може да стане, но от кварталния магазин? newsm78

# 65
  • Мнения: 4 205
Предстои основен ремонт на баня в къща с гредоред. Банята е на втори етаж, правена е преди 30 и повече години, лят е бетон на поразия, с дебелина на плочата около 25 см. Подът е поддал, появили са се пукнатини. Трябва ВСИЧКО  да се изкърти до нивото на дъските и да се направи нова, много по-тънка плоча. Проблемът е обаче технически, както ми обясняват.
Не може с къртачна машина, защото от вибрациите има риск да падне цялата конструкция. Имало дискове за рязане на бетон /с машина като флексовете/, но при попадане на арматура дискът се повреждал, а арматура са слагали на корем.
Някой има ли опит с подобна машина и въобще, някакъв опит с подобна ситуация?
Благодаря предварително.

# 66
  • гр.София
  • Мнения: 430
Ей това се казва проблем с ремонт на баня. Успех, дано намериш вярно решение Praynig

# 67
  • София
  • Мнения: 1 742
Правите кофраж с подпори под банята. След това спокойно къртите с къртач.След това правите плоча с арматура и после банята.

# 68
  • Мнения: 4 205
Да, това е вариант за техническо решение. Дали ще удържи кофража? И второ, на долния етаж е магазин, а той няма да е очарован да го затвори за толкова време. Ама при риска да му падне цялата баня на главата и да утрепе някого...
На всичкото отгоре баща ми е убеден, че всичко е стабилно като оста на земята, че се превземам и си въобразявам, а пукнатините са невинни и нищо не значат. Боря се с неговият отказ /къщата е негова/ и преговорите с 83г твърдоглавец са трудни. Поставянето на кофража ще отнеме още време, а през него той ще ми мрънка още и още, че няма къде да пикае /с голямата си простата/ и да се къпе, магазинът ще гледа с присвити очи... Отвсякъде проблем Tired Друга, по-време спестяваща опция дали има?
а при всяко влизане там на всеки от семейството изпитвам ужас, че ще падне и ще го смачка... ooooh!

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 025
Предстои ни да правим баня в нов апартамент и изпадам в ужас от мисълта само. За колко време се прави средно баня около 22 кв. когато не е нужно къртене?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 742
Около 2 седмици.

# 71
  • Мнения: 299
Принципно две седмици са наистина достатъчни. Но след като ремонтът на нашата баня отнесе повече от месец, се научих да уговарям с майсторите предварително освен цената и срока за изпълнение. Аз в известна степен сама си бях виновна, защото имахме, къде да се изнесем докато тече ремонтът и човекът видя, че нямам намерение да му вадя душата. Освен това, когато ми поиска капаро, аз имах неблагоразумието да му дам почти 2/3 от сумата. /нали са ми за даване/, но на него му спадна мотивацията да работи бързо. Освен това, предполагам, че между другото денем ходеше да работи и на друг обект. Иначе, от крайния резултат съм много доволна, ако изключим нервите.

# 72
  • Мнения: 91
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)
Координати за къде? И сега е сезона на ремонтите, добрите майстори обикновено си имат много ангажименти по това време и ако тепърва се уговаряш ще трябва да почакаш малко.

# 74
  • Мнения: 91
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)
Координати за къде? И сега е сезона на ремонтите, добрите майстори обикновено си имат много ангажименти по това време и ако тепърва се уговаряш ще трябва да почакаш малко.


Ох, знам, че  е така, ама всичко стана набързо с идеята за ремонт, бременна съм и с ММ решихме малко да освежим преди бебо да се роди. Става въпрос за Пловдив.

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)
Координати за къде? И сега е сезона на ремонтите, добрите майстори обикновено си имат много ангажименти по това време и ако тепърва се уговаряш ще трябва да почакаш малко.

Ох, знам, че  е така, ама всичко стана набързо с идеята за ремонт, бременна съм и с ММ решихме малко да освежим преди бебо да се роди. Става въпрос за Пловдив.

 Joy
Ох, мила.....
Ние имаме строителна фирма, и аз съм от Пловдив, също съм бременна и в нас трябва ремонт и на едната баня (нищо че преди три години я правихме, но сега имам други идеи за тази баня) и да се пребоядиса, но ММ ми каза преди края на септември направо да забравя за ремонти в нас, нямал свободни хора  #Crazy
Затова ти казвам, че трудно в последния момент се намира читав майстор в разгара на сезона.


# 76
  • Мнения: 110
Включвам се и аз по темата. На нас ни излезе около 700 лв. за 3.5 кв. баня. Като това е само за лепене, без къртене. Опита се малко да ни метне майстора, ама се разбрахме накрая. Материалите ние си ги купувахме, защото така излиза по-евтино, взех всичко от плочките до мебелите от https://siko.bg/. Лошото е, че за всичко ти иска пари, даже не помага за качването на нещата, плащало се допълнително.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Включвам се и аз по темата. На нас ни излезе около 700 лв. за 3.5 кв. баня. Като това е само за лепене, без къртене. Опита се малко да ни метне майстора, ама се разбрахме накрая. Материалите ние си ги купувахме, защото така излиза по-евтино, взех всичко от плочките до мебелите от https://siko.bg/. Лошото е, че за всичко ти иска пари, даже не помага за качването на нещата, плащало се допълнително.
Майсторите не качват "неща" те затова са майстори. Има си общи работници за тази работа. Трябваше да питате майстора от къде да си вземете материалите, те обикновено знаят къде се продават  хубави неща на сносни цени.

# 78
  • Мнения: 1 789
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

# 79
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Включвам се и аз по темата. На нас ни излезе около 700 лв. за 3.5 кв. баня. Като това е само за лепене, без къртене. Опита се малко да ни метне майстора, ама се разбрахме накрая. Материалите ние си ги купувахме, защото така излиза по-евтино, взех всичко от плочките до мебелите от https://siko.bg/. Лошото е, че за всичко ти иска пари, даже не помага за качването на нещата, плащало се допълнително.
Много евтино, дано е подмазал, да не се разхлопат плочките...Продължавам да твърдя че около 2000 лв за труд от до за баня е ок.То плочките са най малкия проблем дали по 20 или 25 лева. Под, наклон, праг , вик, абе струва си да се плати като знаеш че баня се прави 1 път.Иначе за смърляне и за една седмица желаещи много😝
А като си поръчвате диван например, не ви ли вземат пари за качване?Направо ме изумявате!

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Аз също съм от Пловдив и се занимаваме със строителство, но цени 25 лв. труд на кв.м. за плочки в баня може да има само ако плочките са със страни по-големи от 60х60 см. или са по и над 100 лв. кв.м. или пък се монтира травертин, мрамор, оникс и др. камък.100 лв. може да е монтаж на бойлер, ама на биде или мивка не е 100 лв.
Обикновено монтажите са от 20 до 60 лв. зависи какво е монтира, за моноблок е около 40 лв.
А този майстор от малък град къде ще отсяда в Пловдив и кой ще му плати пътя и престоя тук?

# 81
  • Мнения: 1 789
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Аз също съм от Пловдив и се занимаваме със строителство, но цени 25 лв. труд на кв.м. за плочки в баня може да има само ако плочките са със страни по-големи от 60х60 см. или са по и над 100 лв. кв.м. или пък се монтира травертин, мрамор, оникс и др. камък.100 лв. може да е монтаж на бойлер, ама на биде или мивка не е 100 лв.
Обикновено монтажите са от 20 до 60 лв. зависи какво е монтира, за моноблок е около 40 лв.
А този майстор от малък град къде ще отсяда в Пловдив и кой ще му плати пътя и престоя тук?
А какви са цените, щом не са 20-25, аз такива гледам по обявите и по сайтовете за ремонт.

# 82
  • Сф
  • Мнения: 10 668
В София читавите майстори са на 20, 25 лв кв .м. Иначе има и на 15 и на десет лв сигурна съм😏

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Аз също съм от Пловдив и се занимаваме със строителство, но цени 25 лв. труд на кв.м. за плочки в баня може да има само ако плочките са със страни по-големи от 60х60 см. или са по и над 100 лв. кв.м. или пък се монтира травертин, мрамор, оникс и др. камък.100 лв. може да е монтаж на бойлер, ама на биде или мивка не е 100 лв.
Обикновено монтажите са от 20 до 60 лв. зависи какво е монтира, за моноблок е около 40 лв.
А този майстор от малък град къде ще отсяда в Пловдив и кой ще му плати пътя и престоя тук?
А какви са цените, щом не са 20-25, аз такива гледам по обявите и по сайтовете за ремонт.
Ако ми изпратиш какво точно ще ремонтираш с размери и видове мога да ти го остойностя приблизително (това е без оглед на място), но не ми се пише ей така някакви цени.
Трябва да си наясно какво искаш примерно: ще къртиш всичко, ще подменяш ВиК и ел. инсталация, ще изолираш ли с нещо, ще променяш ли сифони, осветителни тела, ще се сменя ли бойлер, на друго място ли ще бъде, какви неща ще се монтират.

# 84
  • Мнения: 1 789
Не, жилището е на тапа.
Значи казваш - не е 20-25 на кв. м.
Явно информацията по сайтовете е завишена.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Не, жилището е на тапа.
Значи казваш - не е 20-25 на кв. м.
Явно информацията по сайтовете е завишена.
Ние вземаме по 18-20 лв., понякога и по 15 лв., на по-сложни истории с по-скъпи материали и т.н. може и повече.

# 86
  • Мнения: 1 789
Не, жилището е на тапа.
Значи казваш - не е 20-25 на кв. м.
Явно информацията по сайтовете е завишена.
Ние вземаме по 18-20 лв., понякога и по 15 лв., на по-сложни истории с по-скъпи материали и т.н. може и повече.
Благодаря за информацията  bouquet Ние имаме време до зимата, а вероятно ще се наложи да изчакаме пролетта Simple Smile До тогава може да се е променил и пазара Simple Smile

# 87
  • Мнения: 110
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Не, без монтаж е, само лепене. Монтажите ние ще си ги правим. За мен цената си беше идеална, 2000 много ми се виждат за размерите на нашата баня, бяхме решили да всемем и душ кабина направо от Сико, но няма да стане, защото няма място. Иначе вчера приключи майсторът стана чудна банята.

# 88
  • Мнения: 110
Вече банята е с плочки и тоалетна и окаченият таван е на 80% готов. Имаме малък проблем с поставянето на бойлера, избрахме странното място над вратата (хоризонтален е) и влиза 1/3 в тавана. Доста екзотично изгледа според мен, но в такава малка баня не знаехме къде да го сложим, че да не взима от мястото. Някой друг с подобни проблеми/решения за бойлера?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако трябва да се сваля, как ще го сваляте от. тавана.

# 90
  • Мнения: 54 464
Някакви отзиви за бойлерите Атлантик? Thinking

# 91
  • Мнения: X
DeVa®,
От къде ще го купуваш? Как е гаранционното обслужване? Кой е оторизираният сервиз.
Произвеждат се в Египет.
От колко години са на БГ пазар?
(за да има коректно мнение, то поне 5г)
Купувай смело Елдомовския (БОЙЛЕР 80 Л, 2Х1000 W, СУХ НАГРЕВАТЕЛ, МАЛЪК ДИАМЕТЪР)
http://eldominvest.com/bg/product/226.html

# 92
  • София
  • Мнения: 1 742
Наистина е по добре да има сервиз в града,в който живеете.Елдом реагират бързо на рекламация.

# 93
  • Мнения: X
На "Елдом" сервизът в Пловдив е:
"ТЕХНОСЕРВИЗ ЕЛДОМ" ООД
ул. „Брезовско шосе” № 176

Относно бойлерите Атлантик, вносителя е "BGR Group".
Ценова листа: http://bgr.bg/storage/ceni/boileri/1.pdf

Дистрибутур за Пловдив:  "Георг" ЕООД
ул. "Димитър Благоев" №1
тел: 0888 60 50 78;
http://bgr.bg/bg/62583

Сервиз: "България Сервиз Груп" ООД
http://www.servicebg.net/repair.html

# 94
  • Мнения: 54 464
Благодаря ви! bouquet
Аз също съм фен на Елдом, дори моят майстор ми каза да купя с неръждаем водосъдържател, обаче от Технополис и от още един магазин ме разубедиха за неръждаемия.
Този Атлантик ми го препоръчаха от Технополис, 6 години гаранция.
Не знаех, че се произвежда в Египет? newsm78

Явно ще е Елдом, изпитана марка. Peace

# 95
  • Мнения: 91
Ние си намерихме майстор. Даже вече е изкъртил старите плочки в банята. За към 800 лв. Ще направи всички - баня и тоалетна, които са отделно. Някъде към 32 квадрата са двете. Чакам с нетърпение да видя как ще се получи накрая. С такъв мерак избрахме плочките, дано всичко стане като на 3д проекта.

# 96
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ние си намерихме майстор. Даже вече е изкъртил старите плочки в банята. За към 800 лв. Ще направи всички - баня и тоалетна, които са отделно. Някъде към 32 квадрата са двете. Чакам с нетърпение да видя как ще се получи накрая. С такъв мерак избрахме плочките, дано всичко стане като на 3д проекта.
Това 800лв. за всичко ли е? А проекта къде Ви го правиха?

# 97
  • Мнения: 110
Аз вече прекалявам със споменаването на Сико, но ние там си правихме 3D проекта. За бойлера - на Дипломат се спряхме, 80 л. хоризонтален, от тези, който са по-тумбести, което всъщност се оказа грешка, след 5 години като се наложи да го сменим ще вземем от по-дългите, защото има място. Последното място, на което решихме да го сложим е буквално на тавана, даже си влиза до половината в окачения таван. Не пречи, за момента обаче изглежда малко странно, но предполагам, че ще свикна.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Нашият ремонт на банята почти приключи. Ето равносметката - за Пловдив става въпрос.
Плочки за банята -  струват 12 лв/кв. на КАИ - бяха на промоция от Бриколаж.
Банята излезе 33 кв.м. Сами си изкъртихме старите плочки, изхвърлихме ги в гондола за строителни отпадъци, която е свободно стояща в квартала ни и не сме плащали и стотинка за боклука. Майсторът ни е от близките села до Пловдив, 15 лв/кв ни взе за лепене на плочки. Много добре ги направи, имаме вана и около ваната все едно машина ги е рязала. Много сме доволни от работата му - чисто, качествено, но мноого бавно. (Запазили сме си го за кухнята и коридора). Ама хубавите работи стават бавно. Сменихме вик инсталацията - роднина ни го направи за без пари, не сме сменяли ел. За душ дадохме около 200 лв, мивка+ботуш - към 80 лв, шкаф си имахме от преди, вентилатор - 2 бр х 45 лв (единият е за тоалетната). Сменихме двете врати на мокрото и пералното помещение в банята - 500 лв. Плочките в тоалетната са на цена от 16 лв/кв. пак на КАИ. Тоалетната е около 10 кв.м., и там сами си махнахме старите плочки, гърне - около 120 лв, казанче - 90 лв. За работата в банята и тоалетната майсторът взе 700 лв, като освен плочките сложи мивката, казанчето и гърнето. До момента банята и тоалетната ни струват към 2500 лв за труд и материали, като не сме сменяли ел. инсталацията, за вик инсталацията не сме давали пари за труд и в момента имаме майстор, който ни шпаклова таваните. Та може и до 3000 лв да стигнем за баня и тоалетна, като не сме гледали да е марково и скъпо, а да е среден клас, да ни харесва и да е практично.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте,

Ще ползвам темата, за да не пускам отделна, макар че не ми трябва цялостен ремонт на банята - такъв правихме преди 1 година, така че стените, мивката, душа и т.н. няма нужда да пипаме и подменяме.

Трябва ми майстор, но ми трябва не плочкаджия, а ВиК. Проблемът е, че някъде има теч. При мен проблем няма и нищо не се вижда, но отдолу на съседите им тече. Тече само в банята; има една чупка като колона и тя е просмукана от влага. Така че трябва да се открие къде е проблемът и какво трябва да подменим, за да го разрешим. Никой мой познат не може да ми препоръча човек или фирма за такова нещо и реших да питам тук.

# 100
  • София
  • Мнения: 412
Адинка, за София ли става дума? Имам познат, ако искаш ми пиши лс. Ако някоя от Вас, правилите ремонт в последно време, има възможност да отдели десетина минути за една анкета по темата, нека също ми пише лс. Много благодаря предварително  bouquet

# 101
  • Мнения: 110
Ох, сега пък ново 200 в моята глава.  Малко започвам да се чудя дали не трябваше да изберем душ кабина.. сякаш щеше да е по-добре. Само с чистенето малко... ама пък сухо ти е , приятно. Оня ден комшиите си поръчали от кераглас, че ми обясняваха какви варианти има..а пък на нас даже не ни мина през ум за този вариант. И сега ме гризе. ..

# 102
  • Мнения: 51
Здравейте момичета! Моля за съвет и информация. Предстои ми цялостен ремонт на баня и търся добър майстор или строителна бригада от Пазарджик.
Благодаря предварително!
Лека вечер на всички!

# 103
  • Мнения: 4 303
Здравейте момичета! Моля за съвет и информация. Предстои ми цялостен ремонт на баня и търся добър майстор или строителна бригада от Пазарджик.
Благодаря предварително!
Лека вечер на всички!
Може би тук трябва да питаш?http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=934694.390

# 104
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Здравейте,
понеже и ние сме на вълна основен ремонт, може ли да ми препоръчвате майстор или фирма за подмяна на ВиК от Варна, също така и за лепене на плочки или поне някаква ориентировъчна цена на същите услуги.

# 105
  • София
  • Мнения: 3 707
Здравейте, искам да попитам по-опитните, които вече са преминали ремонта колко процента в повече плочки за стените и пода се взимат? Размерите на плочките още не са уточнени със сигурност, но вероятно ще бъдат нещо от сорта 35x35 или 30x60 за стенните. Подовите вероятно ще бъдат големи. Благодаря предварително!

# 106
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
На нас в 3 магазина ни казаха да предвидим 10% повече плочки и ги послушахме. Още не са налепени, за да кажа дали са достатъчно. Но си зависи много и от майстора - ако много чупи, може и да не стигнат Simple Smile

# 107
  • София
  • Мнения: 3 707
Надявам се да се включи и някой, който вече е приключил с ремонта и да сподели колко фира отива.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 742
За пода 0,5кв повече а за стените си ги смятайте на бройка.Примерно ако ви трябва парче 10см смятайте си една плочка.

# 109
  • Мнения: 40 977
Мен ако питате вземете си повече, отколкото ви казва майсторът, защото плочките не струват кой знае колко пари. Да са 30, 40, 50 лева на квадрат, в сравнение с другото не е кой знае колко да си вземете няколко плочки отгоре, че не се знае в бъдеще дали няма да се счупи някоя плочка, да протекат тръби и да се наложи къртене и какво ли не. Тогава същите плочки вече няма да ги има на пазара и затова един резерв от няколко плочки в мазето си е добра подсигуровка. Може и никога да не потрябват, ама и не заемат много място, не гният, не се развалят и не искат храна и отопление Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 3 707
Да, и това също ще го предвидим, но първо да изчислим колко ще са нужни, пък накрая ще добавим няколко за резерв.
Иначе чета темата и сте много полезни.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
За стените в банята взехме около 1,5 квадрата в повече - останаха повечето, за пода взехме 1 кв в повече - останаха няколко плочки. За тоалетната за стените взехме 1 кв в повече - останаха повечето, а за пода не ни стигна 1 плочка, защото майсторът беше забравил да сметне още нещо и ходихме допълнително до магазина.
Плочките за пода са с размери 33,3х33,3, а на стените са 15х20 мисля.

# 112
  • София
  • Мнения: 3 707
За стените в банята взехме около 1,5 квадрата в повече - останаха повечето, за пода взехме 1 кв в повече - останаха няколко плочки. За тоалетната за стените взехме 1 кв в повече - останаха повечето, а за пода не ни стигна 1 плочка, защото майсторът беше забравил да сметне още нещо и ходихме допълнително до магазина.
Плочките за пода са с размери 33,3х33,3, а на стените са 15х20 мисля.
Мерси!

# 113
  • Мнения: 680
За да не пускам нова тема - какъв тип врати са удачни за баня?
Плануваме цялостен ремонт скоро и тепърва се ориентираме за повечето неща  Simple Smile

# 114
  • Мнения: 40 977
За да не пускам нова тема - какъв тип врати са удачни за баня?
Плануваме цялостен ремонт скоро и тепърва се ориентираме за повечето неща  Simple Smile

Зависи. Ако банята е малка и вратите се мокрят от душа или най-малкото се покриват с конденз от парата най-добре е да са алуминиеви или ПВЦ. Вече има цветни такива за да няма голяма разлика с останалите врати в къщата. Но въпреки всичко разлика във външния вид има и затова ако си с голяма баня, където душкабината (затворена) е от едната страна, а вратата е от другата страна, спокойно можеш да си сложиш и врати от МДФ или дърво като останалите в жилището. Така естетиката е много по-добра.

# 115
  • Мнения: 680
Благодаря ти, Черна станция  Hug
Директно мокрене няма да има, защото, да, душ-кабината ще е в другия край, но конденз ще има. Много ми се иска МДФ, ако е ОК с конденза  newsm78

# 116
  • Мнения: 40 977
Благодаря ти, Черна станция  Hug
Директно мокрене няма да има, защото, да, душ-кабината ще е в другия край, но конденз ще има. Много ми се иска МДФ, ако е ОК с конденза  newsm78

Аз съм изцяло на МДФ и ако си с отделна душкабина (не параван) и ако имаш вентилация няма как да има чак па толкоз конденз. Освен това дървото все пак е слаботоплоотнемащо вещество и по него ще се образува по-малко конденз, отколкото върху плочките или огледалото. Мисля, че няма проблем, ако не се мокри, а контактува само с пара за кратко време.

# 117
  • Мнения: 680
Да, има логика наистина. Още веднъж ти благодаря  bouquet Ще действаме в тази посока  Peace

# 118
  • Мнения: 3
На нашите бани вратите са алуминиеви със стъклопакет от огледало от вътрешната страна и релефно стъкло от вън. Дъщерята е много доволна от огледалото... Wink

# 119
  • Мнения: X
Здравейте,
Ако  имате нужда от направа на вътрешен ремонт мога са препоръчам майстор

# 120
  • Мнения: 48
Мен ако питате вземете си повече, отколкото ви казва майсторът, защото плочките не струват кой знае колко пари. Да са 30, 40, 50 лева на квадрат, в сравнение с другото не е кой знае колко да си вземете няколко плочки отгоре, че не се знае в бъдеще дали няма да се счупи някоя плочка, да протекат тръби и да се наложи къртене и какво ли не. Тогава същите плочки вече няма да ги има на пазара и затова един резерв от няколко плочки в мазето си е добра подсигуровка. Може и никога да не потрябват, ама и не заемат много място, не гният, не се развалят и не искат храна и отопление Grinning

абсолютно! преди години работих в магазин за плочки и нямате представа каква мъка беше за хора, на които не им достига малко или нещо им се е счупило и просто няма от тяхното, защото вече не се произвежда. или още по-сладкото - има го, но шарката и цвета не са точно същите, защото е друга партида или качество и т.н. минимум 10% отгоре!

# 121
  • Мнения: 2
Здравейте,
търся добър майстор за лепене на плочки за балкон.
Моля за препоръки.
Благодаря!

# 122
  • Мнения: X
Здравейте,
търся добър майстор за лепене на плочки за балкон.
Моля за препоръки.
Благодаря!
  0888966504 Иван
Доколкото знам до края на месеца е зает. Малки обекти работи събота и неделя и вечер. Ако е нещо голямо трябва да се уговорите с него

# 123
  • Мнения: 2
Благодаря!
Човекът не вдига телефона.

# 124
  • Мнения: X
Благодаря!
Човекът не вдига телефона.
Говорих с него току що. Зает  е бил. Звъннете му вече си е вкъщи.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 5 217
Аз само да споделя - преди време питах за цена за смяна на тоалетна. Най-сетне намерих време да се занимая с това. Купих моноблок за 100 лв от Бриколаж, маншон, силикон и мека връзка за 17 лв и майстор, който взе 40 лв за демонтаж и монтаж. Всичко отне 2 часа. Доволна съм.

# 126
  • Мнения: 54 464
Браво, честито! Simple Smile

# 127
  • Русе
  • Мнения: 7 795
Здравейте,
Някой сблъсквал ли се е със следният проблем? От едната ни баня се просмуква влага и избива в коридора. Сменихме фугите но проблемът продължава. Някакъв майстор посъветвал моя да изкъртим плочките и отдолу да замажем първо с някакъв грунд (или нещо подобно) и тогава да се налепят плочките.
Ясно е, ще къртим но ми се иска някой да сподели ако е имал такъв проблем, как го е решил?

# 128
  • Мнения: X
Здравейте,
Някой сблъсквал ли се е със следният проблем? От едната ни баня се просмуква влага и избива в коридора. Сменихме фугите но проблемът продължава. Някакъв майстор посъветвал моя да изкъртим плочките и отдолу да замажем първо с някакъв грунд (или нещо подобно) и тогава да се налепят плочките.
Ясно е, ще къртим но ми се иска някой да сподели ако е имал такъв проблем, как го е решил?
Ако искате ще ви дам тел на майстор да говорите и с него. Но майстора е в София, не в Русе

# 129
  • Русе
  • Мнения: 7 795
Все още търся съвети как е най-добре да се направи и майстора наистина да е от Русе.

# 130
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравей! Банята ви няма хидроизолация вероятно и за това избива вода в коридора. Къртят се плочките, слага се хидроизолацията и би трябвало да се оправи проблема. Зависи и от какво е изградена банята - тухли или итонг. Второто попива всякаква влага.

# 131
  • Русе
  • Мнения: 7 795
И другата е с итонг ама не избива  Crossing Arms Пууу, колко главоболия от скапани майстори  ooooh!

# 132
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Дано намериш читав майстор, който да обърне внимание и да не разправя кое колко е скъпо. И не приемай приказки, че можело без еди какво си.
Аз преди 2г. някъде установих, че в нашата баня са налепили новите плочки върху старите явно с идеята да не протече от някъде при съседите, ако ги разбият Simple Smile

# 133
  • София
  • Мнения: 1 742
Има ли вик на тази стена

# 134
# 135
  • София
  • Мнения: 1 742
Свалете декоративните капачки на батериите.Вижте дали където са S на батериите дали е замазано. Ако не е напълнете с фуга.

# 136
  • Русе
  • Мнения: 7 795
Не е от там. Нали писах че на тази стена и пода нямаме ВиК. Попива през фугите явно и на новото им попълване не помогна  Thinking

# 137
  • София
  • Мнения: 1 742
Все пак вижте  s на батериите.Ако не е  оттам е мръсен канал

# 138
  • София
  • Мнения: 1 742
А може ли снимка на помещението и отвън

# 139
  • Русе
  • Мнения: 7 795
Срещуположни са стените. Тази с ВиК и мократа.
Снимки довечера че съм на бач сега.

# 140
  • Мнения: 21
Благодаря ти, Черна станция  Hug
Директно мокрене няма да има, защото, да, душ-кабината ще е в другия край, но конденз ще има. Много ми се иска МДФ, ако е ОК с конденза  newsm78

Аз съм изцяло на МДФ и ако си с отделна душкабина (не параван) и ако имаш вентилация няма как да има чак па толкоз конденз. Освен това дървото все пак е слаботоплоотнемащо вещество и по него ще се образува по-малко конденз, отколкото върху плочките или огледалото. Мисля, че няма проблем, ако не се мокри, а контактува само с пара за кратко време.

Само гледай вратите да са качествени, защото аз всеки път ги бършех с кърпа, подсушавах парата и конденза, но пак се отлепи нещо като фолио, но по-дебеличко отгоре, подпухна в единия ъгъл и се видя нещо, като талашит, а вратите уж бяха супер хубави, около 280 лв за брой.. Сложихме ПВЦ и няма този проблем, но пък друго не предвидихме, че с огледало са тежки, а ги направихме максимално високи, без трегер отгоре и сега при затваряне се чува доста неприятен шум, като влачене, стържене, за да не тормозим съседите отдолу, почти не ги затваряме, не питай за последствията  Simple Smile

# 141
  • Мнения: 3
Здравейте,  моля някой да препоръча фирма за ремонт на баня или майстори, които действат бързо и качествено за София Пишете ми на лични, ако е забранено във форума. Благодаря!

# 142
  • Мнения: 4 582
Здравейте, може ли да препоръчате фирма за врати на баня? ПВЦ или алуминиева е по-добре?

Бях се насочила към Ролпласт, питах ги за оферта, изрично им писах да не е бяла и да не е тъмна. Предложиха ми златен дъб, но на живо този цвят ми се вижда доста тъмен. Четох във форума негативни коментари за монтажа им, а и ми дадоха цена от близо 500 лв. с отстъпка за вратата, което ми се струва лееекичко много Simple Smile

# 143
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравей! Аз имах оферта за бяла алуминиева врата на баня с огледало от едната страна за 283 лв. пак от Ролпласт. Но се оказа, че техните врати са без допълнителни первази, а са само с каса.
Разбрах се с майстора за алуминиева врата на Вивапласт - цената ще е подобна.

# 144
  • Мнения: 4 582
Благодаря! Това за перваза е много важно, а не предупреждават в офертата.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 742
Бяла врата за баня с перо или перваз излиза 270лв

# 146
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И нас ни изненадаха с липсата на перваз. Добре, че не поръчах предварително вратата понеже имат и големи срокове за изпълнение заради многото поръчки.

# 147
  • София
  • Мнения: 3 707
На кое се казва перваз на врата? Иначе аз поръчах за 260 лв, в сряда ще ми я монтират.

# 148
# 149
  • Мнения: 4 303
Линкът май не работи или при мен не се отваря поне.

# 150
  • Мнения: 4 582
Ето и тук са описани примерни модели със и без первази: https://lotos98.eu/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D … 1%82%D0%B0%D0%B6/

# 151
  • Мнения: 2
Здравейте, трябва ми майстор за цялостен ремонт на баня за град Перник. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
Поздрави

# 152
  • Мнения: 1
Моят плочкаджия (който е изключително добър) взема по 20 лв / кв.м. за слагане на плочки и по 5 лв/м2 за сваляне на стари. Смятай. Отделно самите плочки и материалите. Но не може да е 8 м2. Ами стените?  newsm78

Здравейте, ще съм благодарна, ако ми изпратите името и телефон за контакт на Вашия майстор

# 153
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Поста е от 2016.В момента плочките са към 30 лв кв.метър.

# 154
  • Мнения: 4 205
Някой реновирал ли е стара мозайка чрез шлайфане с професионална машина? Впечатления?
Остава ли неизшлайфана ивица към стената и колко широка? Ако да, то евентуално първо да се мине мозайката, а после да се "затвори" първият ред плочки? Каква дебелина отнема машината?

# 155
  • Мнения: 4 303
Подът е с мозайка. Може ли върху нея да се лепят плочки или трябва да се кърти?

# 156
  • София
  • Мнения: 1 742
Подът е с мозайка. Може ли върху нея да се лепят плочки или трябва да се кърти?
Може,но сменете мръсния канал и сифона.

# 157
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

Бих искала препоръки за майстор за баня. И горе долу ориентировъчна цена за ремонт на бяна?
Скрит текст:

Като искам само върху тези плочки да се налепят новите, а цялата да се кърти + ще сменим и вратата.

# 158
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако качите проекта може да се даде цена.

# 159
  • София
  • Мнения: 4 122
Ако качите проекта може да се даде цена.

Нямам проект. Искам ваната да се махне и да остане само душ. Върху тези плочки да се сложат нови и да се смени мивката...нищо повече.

# 160
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ако качите проекта може да се даде цена.

Нямам проект. Искам ваната да се махне и да остане само душ. Върху тези плочки да се сложат нови и да се смени мивката...нищо повече.
Ами начертайте го де.....Толково стена, толкова ширини, толкова височина....

# 161
  • Сф
  • Мнения: 10 668
2500 минимум и нагоре , само труд, вик, къртене, подмазване, течна гума под, таван и т.н. Разбира се зависи и от екстрите.Но това ми е инфо от 3 ма , за Сф. Че и са все заети и ги чакат.

# 162
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

Благодаря Ви. Направихме банята.....ама си остави ръцете и се покри....за банята - труд 1 600 лв., материалите от нас.
Стана както исках, но и мнооого кусури.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 742
Може ли снимки.

# 164
  • София
  • Мнения: 12 006
Има си тема за баните
>>>>>>>> Банята - 34 тема <<<<<<<<

# 165
  • София
  • Мнения: 4 122

Извинявам се за забавянето....




Общи условия

Активация на акаунт