Основен ремонт на баня.

  • 72 918
  • 165
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)
Координати за къде? И сега е сезона на ремонтите, добрите майстори обикновено си имат много ангажименти по това време и ако тепърва се уговаряш ще трябва да почакаш малко.

Ох, знам, че  е така, ама всичко стана набързо с идеята за ремонт, бременна съм и с ММ решихме малко да освежим преди бебо да се роди. Става въпрос за Пловдив.

 Joy
Ох, мила.....
Ние имаме строителна фирма, и аз съм от Пловдив, също съм бременна и в нас трябва ремонт и на едната баня (нищо че преди три години я правихме, но сега имам други идеи за тази баня) и да се пребоядиса, но ММ ми каза преди края на септември направо да забравя за ремонти в нас, нямал свободни хора  #Crazy
Затова ти казвам, че трудно в последния момент се намира читав майстор в разгара на сезона.


# 76
  • Мнения: 110
Включвам се и аз по темата. На нас ни излезе около 700 лв. за 3.5 кв. баня. Като това е само за лепене, без къртене. Опита се малко да ни метне майстора, ама се разбрахме накрая. Материалите ние си ги купувахме, защото така излиза по-евтино, взех всичко от плочките до мебелите от https://siko.bg/. Лошото е, че за всичко ти иска пари, даже не помага за качването на нещата, плащало се допълнително.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
Включвам се и аз по темата. На нас ни излезе около 700 лв. за 3.5 кв. баня. Като това е само за лепене, без къртене. Опита се малко да ни метне майстора, ама се разбрахме накрая. Материалите ние си ги купувахме, защото така излиза по-евтино, взех всичко от плочките до мебелите от https://siko.bg/. Лошото е, че за всичко ти иска пари, даже не помага за качването на нещата, плащало се допълнително.
Майсторите не качват "неща" те затова са майстори. Има си общи работници за тази работа. Трябваше да питате майстора от къде да си вземете материалите, те обикновено знаят къде се продават  хубави неща на сносни цени.

# 78
  • Мнения: 1 801
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

# 79
  • Сф
  • Мнения: 10 709
Включвам се и аз по темата. На нас ни излезе около 700 лв. за 3.5 кв. баня. Като това е само за лепене, без къртене. Опита се малко да ни метне майстора, ама се разбрахме накрая. Материалите ние си ги купувахме, защото така излиза по-евтино, взех всичко от плочките до мебелите от https://siko.bg/. Лошото е, че за всичко ти иска пари, даже не помага за качването на нещата, плащало се допълнително.
Много евтино, дано е подмазал, да не се разхлопат плочките...Продължавам да твърдя че около 2000 лв за труд от до за баня е ок.То плочките са най малкия проблем дали по 20 или 25 лева. Под, наклон, праг , вик, абе струва си да се плати като знаеш че баня се прави 1 път.Иначе за смърляне и за една седмица желаещи много😝
А като си поръчвате диван например, не ви ли вземат пари за качване?Направо ме изумявате!

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Аз също съм от Пловдив и се занимаваме със строителство, но цени 25 лв. труд на кв.м. за плочки в баня може да има само ако плочките са със страни по-големи от 60х60 см. или са по и над 100 лв. кв.м. или пък се монтира травертин, мрамор, оникс и др. камък.100 лв. може да е монтаж на бойлер, ама на биде или мивка не е 100 лв.
Обикновено монтажите са от 20 до 60 лв. зависи какво е монтира, за моноблок е около 40 лв.
А този майстор от малък град къде ще отсяда в Пловдив и кой ще му плати пътя и престоя тук?

# 81
  • Мнения: 1 801
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Аз също съм от Пловдив и се занимаваме със строителство, но цени 25 лв. труд на кв.м. за плочки в баня може да има само ако плочките са със страни по-големи от 60х60 см. или са по и над 100 лв. кв.м. или пък се монтира травертин, мрамор, оникс и др. камък.100 лв. може да е монтаж на бойлер, ама на биде или мивка не е 100 лв.
Обикновено монтажите са от 20 до 60 лв. зависи какво е монтира, за моноблок е около 40 лв.
А този майстор от малък град къде ще отсяда в Пловдив и кой ще му плати пътя и престоя тук?
А какви са цените, щом не са 20-25, аз такива гледам по обявите и по сайтовете за ремонт.

# 82
  • Сф
  • Мнения: 10 709
В София читавите майстори са на 20, 25 лв кв .м. Иначе има и на 15 и на десет лв сигурна съм😏

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Аз също съм от Пловдив и се занимаваме със строителство, но цени 25 лв. труд на кв.м. за плочки в баня може да има само ако плочките са със страни по-големи от 60х60 см. или са по и над 100 лв. кв.м. или пък се монтира травертин, мрамор, оникс и др. камък.100 лв. може да е монтаж на бойлер, ама на биде или мивка не е 100 лв.
Обикновено монтажите са от 20 до 60 лв. зависи какво е монтира, за моноблок е около 40 лв.
А този майстор от малък град къде ще отсяда в Пловдив и кой ще му плати пътя и престоя тук?
А какви са цените, щом не са 20-25, аз такива гледам по обявите и по сайтовете за ремонт.
Ако ми изпратиш какво точно ще ремонтираш с размери и видове мога да ти го остойностя приблизително (това е без оглед на място), но не ми се пише ей така някакви цени.
Трябва да си наясно какво искаш примерно: ще къртиш всичко, ще подменяш ВиК и ел. инсталация, ще изолираш ли с нещо, ще променяш ли сифони, осветителни тела, ще се сменя ли бойлер, на друго място ли ще бъде, какви неща ще се монтират.

# 84
  • Мнения: 1 801
Не, жилището е на тапа.
Значи казваш - не е 20-25 на кв. м.
Явно информацията по сайтовете е завишена.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 863
Не, жилището е на тапа.
Значи казваш - не е 20-25 на кв. м.
Явно информацията по сайтовете е завишена.
Ние вземаме по 18-20 лв., понякога и по 15 лв., на по-сложни истории с по-скъпи материали и т.н. може и повече.

# 86
  • Мнения: 1 801
Не, жилището е на тапа.
Значи казваш - не е 20-25 на кв. м.
Явно информацията по сайтовете е завишена.
Ние вземаме по 18-20 лв., понякога и по 15 лв., на по-сложни истории с по-скъпи материали и т.н. може и повече.
Благодаря за информацията  bouquet Ние имаме време до зимата, а вероятно ще се наложи да изчакаме пролетта Simple Smile До тогава може да се е променил и пазара Simple Smile

# 87
  • Мнения: 110
Е, 700 лв. с всичко ли - монтаж на мивка, душ, моноблок ( или каквото сте избрали) ? На мен ми изглежда много добре като цена. Но аз съм в Пловдив и тук цените май съвсем не са такива. За това и обмислям да повикам майстор от по-малък град, за който знам, че работи добре. Иначе ми се струва обирджийство 20 - 25 лв. на квадрат и по още 50-100лв за монтаж на елемент ( мивка, душ и т.н.)

Не, без монтаж е, само лепене. Монтажите ние ще си ги правим. За мен цената си беше идеална, 2000 много ми се виждат за размерите на нашата баня, бяхме решили да всемем и душ кабина направо от Сико, но няма да стане, защото няма място. Иначе вчера приключи майсторът стана чудна банята.

# 88
  • Мнения: 110
Вече банята е с плочки и тоалетна и окаченият таван е на 80% готов. Имаме малък проблем с поставянето на бойлера, избрахме странното място над вратата (хоризонтален е) и влиза 1/3 в тавана. Доста екзотично изгледа според мен, но в такава малка баня не знаехме къде да го сложим, че да не взима от мястото. Някой друг с подобни проблеми/решения за бойлера?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 743
Ако трябва да се сваля, как ще го сваляте от. тавана.

Общи условия

Активация на акаунт