Основен ремонт на баня.

  • 72 996
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Момичета разгадах БАНЯТА ! Квадратните метри са 21  ... а цената за лепене на плочки за поставяне на душ мивка и моноблок е 850...

# 61
  • България
  • Мнения: 6 272
Момичета разгадах БАНЯТА ! Квадратните метри са 21  ... а цената за лепене на плочки за поставяне на душ мивка и моноблок е 850...
Това вече ми се струва съвсем нормално. Hug
Знаех си аз, че капанеца ми иска много.  Thinking
Както писах в темата за баните, на мен ми искат 1500лв за къртене и лепене, без тавани, без поставяне на душове, моноблокове, мивки и т.н. Само къртене и лепене на плочки в баня с размери 2.10/1.40м.

# 62
  • Мнения: 4 303
Да не попадна и аз на този капанец, че и моята е толкова голяма/малка.

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте,
започнах ремонт на банята вкъщи и си изпатих жестоко от  В и К майстора  Захари Сотиров, тел:0887 69 88 86.  Голям мърляч, не скопосаник и не на последно място скъпчия..  След неговите изпълнения направихме проверка на В и К инсталацията, която протече на четри места . Беше използвал някакви некачествени колена за отходната инсталация  и те се бяха огънали още преди употреба. За да свърже пералнята я беше преместил, след което беше оставил боклука зад нея. Наложи се да я дърпам и да почистя. Непрекъснато дрънчеше пари за материали и  донесе  две бележки общо за 50 лева , но не касови. Сигурно си ги беше писал сам. Тази личност се подвизава около автогара Юг, София. Sad

# 64
  • Мнения: 4 303
Внимавайте, когато се доверявате на майстори, които ви купуват сами материалите и ви носят касови бележки. По добре проверявайте какво носят и какво количество. Знам за майстори, които са комбина със собственика на магазина от който пазаруват и надписват сметки. В големите вериги не може да стане, но от кварталния магазин? newsm78

# 65
  • Мнения: 4 218
Предстои основен ремонт на баня в къща с гредоред. Банята е на втори етаж, правена е преди 30 и повече години, лят е бетон на поразия, с дебелина на плочата около 25 см. Подът е поддал, появили са се пукнатини. Трябва ВСИЧКО  да се изкърти до нивото на дъските и да се направи нова, много по-тънка плоча. Проблемът е обаче технически, както ми обясняват.
Не може с къртачна машина, защото от вибрациите има риск да падне цялата конструкция. Имало дискове за рязане на бетон /с машина като флексовете/, но при попадане на арматура дискът се повреждал, а арматура са слагали на корем.
Някой има ли опит с подобна машина и въобще, някакъв опит с подобна ситуация?
Благодаря предварително.

# 66
  • гр.София
  • Мнения: 430
Ей това се казва проблем с ремонт на баня. Успех, дано намериш вярно решение Praynig

# 67
  • София
  • Мнения: 1 744
Правите кофраж с подпори под банята. След това спокойно къртите с къртач.След това правите плоча с арматура и после банята.

# 68
  • Мнения: 4 218
Да, това е вариант за техническо решение. Дали ще удържи кофража? И второ, на долния етаж е магазин, а той няма да е очарован да го затвори за толкова време. Ама при риска да му падне цялата баня на главата и да утрепе някого...
На всичкото отгоре баща ми е убеден, че всичко е стабилно като оста на земята, че се превземам и си въобразявам, а пукнатините са невинни и нищо не значат. Боря се с неговият отказ /къщата е негова/ и преговорите с 83г твърдоглавец са трудни. Поставянето на кофража ще отнеме още време, а през него той ще ми мрънка още и още, че няма къде да пикае /с голямата си простата/ и да се къпе, магазинът ще гледа с присвити очи... Отвсякъде проблем Tired Друга, по-време спестяваща опция дали има?
а при всяко влизане там на всеки от семейството изпитвам ужас, че ще падне и ще го смачка... ooooh!

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Предстои ни да правим баня в нов апартамент и изпадам в ужас от мисълта само. За колко време се прави средно баня около 22 кв. когато не е нужно къртене?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 744
Около 2 седмици.

# 71
  • Мнения: 299
Принципно две седмици са наистина достатъчни. Но след като ремонтът на нашата баня отнесе повече от месец, се научих да уговарям с майсторите предварително освен цената и срока за изпълнение. Аз в известна степен сама си бях виновна, защото имахме, къде да се изнесем докато тече ремонтът и човекът видя, че нямам намерение да му вадя душата. Освен това, когато ми поиска капаро, аз имах неблагоразумието да му дам почти 2/3 от сумата. /нали са ми за даване/, но на него му спадна мотивацията да работи бързо. Освен това, предполагам, че между другото денем ходеше да работи и на друг обект. Иначе, от крайния резултат съм много доволна, ако изключим нервите.

# 72
  • Мнения: 91
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 878
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)
Координати за къде? И сега е сезона на ремонтите, добрите майстори обикновено си имат много ангажименти по това време и ако тепърва се уговаряш ще трябва да почакаш малко.

# 74
  • Мнения: 91
На нас също ни предстой основен ремонт на баня и тоалетна. Интересува ме, някоя от вас може ли да ми даде кординати на надежден майстор, който да свърши тази работа. Бях гововрила с един, но се оказа, че сега е зает и ще може чак след 2 месеца да почне нашия апартамент, а аз изобщо нямам намерение да го чакам. Simple Smile)
Координати за къде? И сега е сезона на ремонтите, добрите майстори обикновено си имат много ангажименти по това време и ако тепърва се уговаряш ще трябва да почакаш малко.


Ох, знам, че  е така, ама всичко стана набързо с идеята за ремонт, бременна съм и с ММ решихме малко да освежим преди бебо да се роди. Става въпрос за Пловдив.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт