Търся детска приказка

  • 2 727
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
   Здравейте! Нова съм тук и се извинявам, ако съм сгрешила категорията, но не намерих по-подходящо място.
   Та търся една приказка, която са ми чели много отдавна, а сега много ми се иска да я разкажа на малката ми сестричка. Проблемът е, че не помня нито автора, нито заглавието. Само помня, че беше нещо от рода на "Каменната вълчица" или беше "Мраморната", не знам. Може да е било и нещо от рода "Тринайсетте/Дванайсетте вълчици" (не помня числото). Помня само съвсем малко от самата приказка. Разказваше се за едно момиче, което отива в един изоставен замък и там има 12/13 стаи. На момичето му бе забранено да влиза само в последната. Само че то беше много любопитно и отиде в предпоследната стая, откъдето чуваше, че в забранената съседна стая някой стене. После май се оказа, че стоновете са били на някакво друго момиче... И май дотук ми се изчерпват спомените, имаше и още, но не мога да се сетя. Помня само че приказката беше много интересна. Но не знам от коя книга ми я бяха чели. Много ще се радвам, ако някой успее да ми помогне. Предварително благодаря! Hug

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Приказката се казва Вълчият замък,наистина е прекрасна приказка  Hug bouquet

# 2
  • Мнения: 12
   Олее, много ви благодаря! Нямах представа, че някой ще се отзове толкова бързо. Жалко само, че приказката я няма в интернет или поне аз не откривам. Очевидно ще трябва да ходя до градската библютека.  Grinningс

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ако ще ходите в библиотеката търсете тази книжка
http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=75066& … D0%B7%D0%B8%D1%8F

В нея я има и предполагам,че и в библиотеката ще я има,на книжката пише Приказки от Моравия и Силезия,книжката се казва Колко много чудеса в една приказка
Успех Hug bouquet

# 4
  • Мнения: 12
   Безкрайно много благодаря!  Hug Heart

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Няма защо,винаги се радвам на хората,които обичат да четат.Дано намерите книжката,останалите приказки в нея също биха се харесали на Вас и на малката Ви сестра,аз от дете си пазя тази книга и понякога си я препрочитам.За съжаление моят деветгодишен син не е наследил моята любов към книгите и не обича да чете.

# 6
  • София
  • Мнения: 710
Има я книжката е работното ателие на читанка. Може скоро да я пуснат:)))

Общи условия

Активация на акаунт